Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Levihetem sétálni vagy sem?

Levihetem sétálni vagy sem?

Figyelt kérdés
A kutyámnak eddig 3 oltása van, kölyökkori kombinált, kombinált és egy emlékeztető, az utolsót dec 30-án kapta. Az állatorvos azt mondta, hogy le lehet vinni sétálni, csak ügyelnem kell rá, hogy más állat ürülékének közelébe ne menjen. Azóta kijöttem Belgiumba (itt élek, csak ünnepekre mentem haza) és az itteni állatorvos azt mondta, hogy ameddig nem kapta meg az első 5 oltását, addig tilos kivinni. (Az első három szintén kombinált, a másik kettőt nem tudom). Mi a véleményetek? Már igencsak szeretném szobatisztaságra szoktatni és a pelenkát hanyagolni. Szerintetek elvihetem sétálni?
2014. jan. 9. 10:36
1 2
 1/18 -Evetke- ***** válasza:
4. oltás + 2 hét a biztos védettség. Amíg az nincs meg, az anyától kapott immunitás még nem működik, az oltásoktól kapott immunitás még nem működik. van aki ezt megvárja, van aki nem. Én megvártam.
2014. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

Én mindkét kutyámat onnantól sétáltatom, hogy meghoztam őket ez az egyiknél 7hetes kort jelent a másiknál meg 9et..


Körültekintően kell sétáltatni és kész, más kutyákhoz emberekhez nem engedtük oda kakikhoz szintén nem.. Persze ez nem 100%os védetség ezt ki kell hangsúlyozni. Nekem fontos volt mindkettőnél a korai szocializáció és nem értem rá vele 1-1,5 hónapot várni.

2014. jan. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Akkor ez azt jelenti, hogy az esetünkben minimum 4 és fél hónapos koráig nem végezheti lent a dolgát? :(
2014. jan. 9. 10:49
 4/18 A kérdező kommentje:
2-es! Köszi! Akkor én is így fogok cselekedni, most 14 hetes, azért csak 3 oltása van, mert későn került hozzám, két oltással. Azóta csak egyet kapott.
2014. jan. 9. 10:50
 5/18 anonim ***** válasza:

Nyugodtan viheted sétálni? De ugye nem szoktattad

pelenkára? Csak mert akkor jó esetben vért izzadsz majd a szobatisztaságért, rosszabb esetben sosem lesz az.

2014. jan. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Úgy hoztam el, hogy sajnos már pelenkára volt szoktatva :( Aztán, ameddig "nem szabadott levinni" valahova kellett kakilnia. Nagyon bánom, nagyon utálom ezt az egész pelenka dolgot, de gondolom a hölgynek, akitől elhoztam így könnyebb volt, mint azzal bajlódni, hogy kivigye. A másik probléma, hogy az első füves terület 10 p sétára van innen, mert egy négysávos sugárúton lakunk a város magjában. Tehát a gyors eü séta, hogy kiviszem, pisi-kaki megyünk haza az is minimum 20-25 perc.
2014. jan. 9. 10:59
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem baj, nyugodtan leviheted. Figyelj nagyon, hogy ne hozzanak oda semmilyen kutyát barátkozni, ő meg ne menjen bele a kutyakakába. Ha lent sikerül valami mindig nagyon dicsérd meg, simi legyen és jutifali is! Naponta sokszor vidd le, eleinte 6-8X is akár. Valószínű lesz egy kis szenvedés a pelenka miatt, de kitartás! A pelenkát meg a legjobb ha a szobatisztaságra nevelés első pillanatában hajítod is a kukába.
2014. jan. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
Mindenképp vidd minél többet, mert ha 4,5 hónapig odabent van akkor lesz egy szocializálatlan kutyád akinél ezt az életben nem tudod majd bepótolni. Arról nem is beszélve, hogy a szobatisztaságra szoktatás is sokkal nehezebb lesz így, a pelenkát ki kell dobni.
2014. jan. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
1 parvo és 2db kombinált után 10 nappal nyugodt szívvel leviheted és nem lesz semmi baja. Ezután védett a kutya.
2014. jan. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hálás vagyok nektek! A lakásban több helyen is van pelenka (előszoba, nappali, háló, stb). Kihajítom az összeset, de az, ami a hálószobánkban van, az ő ágya mellé kitéve, az maradhat? Csak estére gondoltam. A hálószobánk nagyon kicsi, alig van hely, nem szeretném ha oda bepisilni, bekakilna, márpedig tuti h nem bírja ki egész éjszaka, mert reggelre mindig szokott 2 kaki fogadni meg vagy 4 pisi a pelenkán. Mit javasoltok?


És még egyszer nagyon köszönöm a hasznos válaszaitokat!! :)

2014. jan. 9. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!