Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bordeaux-i dog ról vélemény,...

Bordeaux-i dog ról vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés
azt szeretném tudni, hogy nagyszüleimmet hogyan viselkedne (79-83 évesek) és könnyen e tanultak és ha rendesen van vele foglalkozva akkor milyen stb...
2014. jan. 9. 16:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ja ok. A felugrálásról simán le tudod szoktatni, de mire úgy megneveled, hogy ne lökjön fel senkit stb. az azért idő. Még egy 1 éves kutya is kölyök, de addigra már hatalmasra nő, sőt már 6-7 hónapos korára is óriás lesz. És akkor még nagyon szertelen is lehet, szóval simán ledöntheti a nagyszüleidet lábról.
2014. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Azért ne hidd , hogy olyan könnyű tanítani egy kutyát főleg a bordóit vagy bullmastifot mert makacsak, az én kutyám hiába tudja mi a rend akkora nagy, hogy néha úgy megáll, hogy majd lelök a lépcsőről. Múltkor örömében futkározott és nem vett észre úgy nekem szaladt, hogy hanyatt vágtam magam és jól megüttem a fejem. Pedig akkor csak 30 kg -se volt a mára már 80 kg-s kutya.
2014. jan. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Jaja ezért írtam én is ezt. az enyém még csak 40 kg, de múltkor elfutott mellettem neki a lábamnak és feldöntött. Egyszer játék közben elnézte az ugrást és egyenest rámugrott, illetve a lábamra, hét bőröm lejött minden... Iszonyatos testi erejük van.
2014. jan. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Ha ez a 3 nem alkalmas akkor tudnátok ajánlani valamilyet de olyat hogy ha nem vagyunk othon akkor őrizze a házat
2014. jan. 9. 20:45
 15/15 Firestorm ***** válasza:

Nekem a kutyám 4 hónapos korától fogva tudta,hogy tilos felugrálni!Nem nagy kunszt megtanítani a nem szót és letiltani az ugrándozásról.

Szerintem a bullmasztiff alkalmas lenne.Esetleg:

-Német juhász

-Boerboel

-Landseer

-Tervueren

-Roti

-Komondor

-Dobermann

-Malinois


De ezekhez a fajtákhoz tényleg nagyon következetes nevelés kell.Csak akkor vállalj be ilyen kutyát,ha értesz hozzájuk a nevelésükhöz és a szocializációjukhoz vagy,ha kutyaóvodába illetve a későbbiekben kutyasuliba járnátok!Akkor az itt felsorolt és általad felsorolt fajta kutyusokból tökéletes családi illetve őrző-védő kutya lesz!:)

Nézz utána ezeknek a fajtáknak amiket felsoroltam,aztán tégy belátásod szerint :) Remélem tudtam segíteni egy kicsit.

2014. jan. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!