Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra nevelés...

Szobatisztaságra nevelés szállítóboxszal?

Figyelt kérdés
Tényleg hatásos és gyorsabban rá lehet nevelni ez által a szobatisztaságra? Olyanokat kérdeznék elsősorban, akinek bevált. csak estére csukjam be a kutyát oda?

2014. jan. 9. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
igen, segit, de megfelelő méretű legyen a box, és szépen fokozatosan szoktasd be, hogy ne negativként élje meg azt, hogy oda be van zárva. a fontos, hogy ugy érezze, az az ő kis kuckója.
2014. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem bevált, de nagyon figyeltem eleinte, hogy csak annyit legyen bent, amennyit tuti alszik. Séta, játék, evés és utána be eleinte 2-3, majd 3-4 órára. Sokszor nyitottam ki halkan az ajtót, miközben aludt, és az ebédjét mindig bent kapta. Az én kutyám azóta is imádja a boxot, szeret ott kuckózni. Ma először textilboxban hagytam itthon, míg dolgoztam, nem kapta szét :)

Arra tök jó, hogy megtanulja a napi rutint, de tényleg érdemes rutint bele tenni, mert a kutyák szokások rabjai. Jó, ha van valamilyen rendszeresség a dologban, így megtanulja mikor van alvás idő. És tényleg sosem szabad annyi időre bent hagyni, hogy rossz élmény legyen belőle!

2014. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkora box kell amiben kényelmesen el tud feküdni, ennyi, nem nagyobb mert értelmét veszti. A kajáját mindig ott kapja és ennyi - igazából szerintem sokan túlspilázzák a beszoktatást. Tény h az elején nem jó ha rossz élményhez köti a boxot, de ha következetes vagy, gyorsan megszokja. Én 6 kutyát szoktattam boxba, és a legellenkezőbbnek is 2 hét kellett h a "menj be" parancsra magától bemenjen, lefeküdjön és tudja h most (akármit csinál úgyis) alvás jön. Én mindenkinek csak ajánlani tudom, mert nem csak a szobatisztaságban könnyíted meg az életed hanem másban is. (jah és a boxból csak engedéllyel jöhet ki - és az engedély nem egyenlő azzal h kinyitod az ajtót... :oP )
2014. jan. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem én is beszerzek egy boxot. :)
2014. jan. 10. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!