Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta erdőben: mivel a törvény...

Séta erdőben: mivel a törvény szövegében nem szerepel a póráz hossza, ezért, szerintetek ha egy 10 méteres hosszúpórázon sétáltatom a kutyát az erdőben, akkor szabályosan járok el?

Figyelt kérdés

2014. jan. 10. 11:47
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kérdést egyáltalán nem kötekedésnek szántam, pont a borderes eset kapcsán ötlött fel bennem, mert csak most láttam, hogy nem is szabadna ott póráz nélül vinni a kutyát. Amúgy elég gyakran megesik hogy vadászok kutyát lőnek ki, csak ekörül (végre) nagyobb felhajtást csináltak. Mi is csak turistaútvonalakat használunk, eddig szabadon tettük, de ezután akkor kipróbáljuk a hosszúpórázt, nálunk bejöhet, mert a kutyusom amúgy sem megy tőlem 8-10 méterrel messzebb, és az ösvényről sem nagyon szokott letérni + legalább a törvényt is betartjuk.
2014. jan. 10. 17:55
 12/13 anonim ***** válasza:

bennem is felmerült a kérdés, a legidősebb kutyám már nem rohangál ide-oda szépen jön előttünk/utánunk, erdőben is. Ha én rákötök egy 20méteres szárítókötelet vagy bármit, akkor ugye szabályosan sétáltatom, mégis simán kilövik.

Mivel nem a border az első eset mostanában, hanem az, aki mellől kilőtték a kutyáját, én azóta nem megyek erdőbe, főleg nem engedném el a kutyákat.

aztán jött az angolszetter, bár őt nem erdőben lőtték meg és azóta szinte naponta jönnek az esetek, az emberek meg még mindig mennek erdőbe, póráz nélkül a kutyákkal.

én kivárom, mi lesz a vége ennek az egésznek, addig meg jó messzire elkerülöm az erdőket, nem szeretném egyik kutyámat sem elveszíteni emiatt.

2014. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Szabályosnak szabályos, de a hőbörgő vadászt nem fogja meghatni...messzebbről nézve nem is látszik, simán kilőhetik, ha akarják.

Én inkább a láthatósági felszerelésekben hiszek, és a KONTROLLBAN: kutya ne menjen látótávolságon kívülre, nagyon a fák közé se egyedül! Kanyar ELŐTT állítsuk be, hívjuk lábhoz. Turistákkal találkozva fektessük le, hívjuk be, kössük meg, KERÜLJÜK a konfliktusokat!

2014. jan. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!