Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy mopsz átlagosan meddig...

Tofi55 kérdése:

Egy mopsz átlagosan meddig él? Hallottam, hogy kevesebb ideig él mint a többi kutyusok. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2014. jan. 11. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyetlen kutya életkora sem megjósolható. De ha olyan helyről veszed olcsóért, ahol egyáltalán nem figyeltek oda az állomány egészségére, nincsenek szűréseik, nem tudnak rendesen lélegezni, meg még ezerféle más bajuk van (ami neked egyébként nem fog ránézésre feltűnni, csak majd amikor a kutya hónapokkal később ott fulladozik a kezeid között, meg amikor ott hagytad a sokadik százezret az állatorvosnál), akkor nyilván nem olyan magas a várható élettartama. Törzskönyves, egészséges állományból, ahol a kölykökbe beleraktak időt-pénzt-szakértelmet, jobbak az esélyeid, de azt nyilván meg is kell fizetni. Testalkatából adódóan egy rizikós fajta, úgyhogy jobb körültekintően választani.
2014. jan. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem. így nem. az viszont igaz, hogy alapvetően egy túltenyésztett fajta, amelynek egyrészt fajtájából másrészt túltenyésztéséből adódóan rengeteg betegsége van és nagyon érzékeny...így sok dologgal kell számolnod, ami megrövidíti/megrövidítheti az életét.


-először is: fajtatiszta, tenyésztős, törzskönyves kutya vagy szaporítótól hozott...ha jó tenyésztőtől hozod, akkor a szülei szűrtek egészségügyileg, tehát legalább a minimumra redukálod az örökletes betegségek számát. Ha szaporítótól hozod, akkor ahogy esik úgy puffan: semmilyen ellenőrzés nincs. Vannak olyan szaporítók akik kedves családok, első alom stbstb, ott van esély, hogy a kölyköt kivizsgáltatják és a szülőket is és lehet szerencséd, de sajnos vannak sufniszaporítók, akiknél pincében, ólban, istállóban, ketrecekben élnek a kutyák, moslékot esznek...az onnan származó kicsik immunrendszere nagyon nyomi sajnos. 8 hetes kor előtt ne hozd el.

-etetés: a gyomruk nagyon érzékeny, sokszor allergiások pl. a csirkére, vagy csirkelisztre ami a legtöbb olcsóbb tápban van, így nem lehet nekik akármilyen tápot adni...persze ez nem mindegyikükre igaz, de látni fogod.

-ne olyat válassz, ami már babaként is nagoyn-nagyon röfög...tudom hogy édes és cuki, de ne....mert az azt jelenti, hogy a légzőrendszere nagyon terhelt, nehezen veszi a levegőt szegény...mindenképp fog röfögni, de vannak fokozatok

-jó doki kell

-attól, hogy szobakutya, muszáj mozognia


stbstb, utánaolvashatsz a neten egy rakat betegségnek...a lényeg, hogy tudd, hogy ezek benne vannak a pakliban. Kb 9-12 évig élnek, persze ez a végelgyengülést jelenti, nem azt, ha hirtelen szívrohama lesz, hőgutát kap (mert ugye náluk lehet, nyáron a meleget nem bírják, télen a hideget), agyvérzése vagy epilepsziás görcse ami esetleg halálos kimenetelű...


Ez tapasztalat én francia bulldog (és lehet hogy mopsz is van benne) gazdi vagyok, fel kell mindenre készülni

2014. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a segítséget! :-)
2014. jan. 12. 10:16
 4/4 Samukácska válasza:

Az Mopszim már elmúlt 15-éves!

Mondjuk nem lát és nem hall, de a szimata az egész jó!


Valóban fontos, hogy honnan veszed a kutyust! Én mondjuk egy viszonylag olcsó de törzskönyvest vettem annak idején.

Egy falusi öreg nénitől származik.


Végig kísért az epilepszia és a szteroid érzékenység és kaja allergia. Különösebb baja nem volt. Hőmérsékletekre valóban érzékeny!

Szerintem is a jó Doki az valóban fontos! De ritka az olyan aki nem biznisznek tekinti ezt a szakmát!

Van egy Siófokon!

2016. aug. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!