Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék egy kicsit...

Hogyan tudnék egy kicsit közvetlenebb kapcsolatot kialakítani a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Egy beagleről van szó. 1 éve fogadtam örökbe egy menhelyről, és már jócskán benne van a felnőtt korban. Elég érdekes személyisége van, én még ilyen kutyát nem láttam.

Ha simogatni kezdem, 1 perc sem telik bele, már elkezd lihegni és közben finoman harapdál (gondolom ez is játék neki), de valahogy szeretném rászoktatni arra, hogy normálisan is lehessen simogatni. Aztán a "harapdálás" során egyre jobban beindul és mindig elrohan a helyére, hogy kihozza a labdáját. Ha a labdát eldobom visszahozza, de 2-3 dobálás után megunja és bemegy a helyére.

Ugyan ez a helyzet a simogatással is. Ha leülök a földre és berakom az ölembe, egy pár percig nyugodtan tűri a simogatást, majd fogja magát és elmegy a helyére.

Mit lehetne tenni?Hogyan lehet ezen változtatni,mélyebb kapcsolatot kialakítani vele? Szeretném ha kicsit jobban ragaszkodna hozzám.



2014. jan. 12. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem azért van, mert nem ragaszkodik hozzád, egyszerűen nem mindegyik kutya igényli a sok simogatást, valamelyiknek bőven elég ha párszor végigsimítod és kész. Ha ilyen az alaptermészete, akkor nem nagyon tudsz mit tenni a simogatás részével, max annyi, ha fáradtabbak, akkor talán szívesebben bújnak, vagyis az enyémmel pl. ez a helyzet, addig meg pörög és játszana.
2014. jan. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
dehogyisnem, ugyanmar! Minden kutya igényel torodést, ez nemnormalis viselkedés! Annyit tehetsz, hogy ne osztogasd a szeretetedet egyfolytában! Hagyd hogy azt a kutya kérje toled! Ha van idot-sok idod- ulj le, vagy fekudj le, és várd még a kutya odamegy.....aztán nemozduj, hagyd megszagolni magad, ezt csináld tobszor, h nemérsz hozzá, majd késobb simits rajta 1et, aztán hagyd ot te! A mondás szerint ha a hegy nem megy Mohamedhez, Mohamed megy a hegyhez! Ugyanezt alkalmazod.....Ha a hegy nemakarja a torodésem, akko megvárom, még a hegy idejon hozzám kérni azt... :DLehet furán hangzik de úgy van! a kutya szoronghat is akár, hiszen menhelyrol van! ezt gyakorold vele....a lényeg az, hogy ne te menj oda simizni, hanem o jojjon hozzád! Ha nem jon, pl ne adj neki enni, és mikor látod hogy éhes vegyel a kezedbe juti falatot, es várd meg még odamegy...odament add oda neki! párszor ismételd meg ezt! Aztán ulve jutifalat kezedben-FONTOS hogy ne kinald vagy hivd a kutyat, csak legyen a kezedben a markodban, es ulj természetesen, ne bamuld a kutyat, semmi! ha odamegy, akkor már a masik kezeddel erintsd meg, ha hadja ad oda neki, ha nem hadja ne ad oda! ezt gyakorold vele. A lenyeg a kutyahoz a gyomran at vezet az ut! Ha nemtudsz kovetkezetes lenni, csinald kajával. Gyors hatásos modszer!
2014. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem ebből nem derül ki hogy mennyire ragaszkodik hozzád. Ha jól vettem ki, ezek ilyen kerti programok.

Vidd olyan helyre, ahol izgibb, el lehet engedni, stb.


az én kutyám is folyton igyekszik úgy alakítani a helyzetet, hogy játék legyen belőle.

Viszont ha kimegyünk a parkba, ott elengedem... akár a fogócska kellős közepén ha hívom, hogy menjünk, egyből jön, nem kell neki kétszer mondani semmit.

Az hogy mennyire érdeklődik utánam, pedig az én hozzáállásomtól is függ. Ha lelkesen, a figyelmet, energiát neki szentelem, viszonozza. Ha csak úgy vagyok vele, akkor elvan.

2014. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Most hallottam, hogy valaki úgy szoktatta magához a kutyáját. Hogy három napig éheztette, aztána kezéből megette. Megint éheztette, megint a kezéből etette. A kutya pedig állítólag egyre jobban elkezdett hozzá kötődni.
2014. jan. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szokott magától odajönni hozzám, de csak pár percig marad, aztán fogja magát és befekszik a helyére.

Egyébként nem lakunk kertes házban.

Sajnos ahogy kimegyünk az utcára, kb megszűnik figyelni, néha, ha a nevén szólongatom, akkor reagál ,de egyébként szinte semmire.

Próbáltam már szoktatni,hogy ne így legyen, de ahogy odaadom neki az első falat jutalmat, tudja,hogy van nálam kaja és folyamatosan engem figyel.

Futtatóra is próbáltam vinni,de nálunk ez itt elég macerás mert kb egész nap 1 ember van ott a kutyáival, akik nagyon vadnak vannak nevelve, és nem szereti őket az én kutyám.

Ha esetleg mégis sikerül bejutnunk, akkor meg elszalad a kutyám , néha próbálom kergetni, hogy játsszunk, de azt is hamar megunja.

Szerintetek, ha elvinném kutyasuliba, az megoldás lenne a problémára? Tudna akkor jobban kötődni?

2014. jan. 22. 17:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Ártani biztos nem árt, meg tudnak gyakorlati tanácsokat adni.
2014. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nádszálkisasszony ***** válasza:

A kutyaiskola jó ötlet. Addig is, hogy legyen min dolgoznod, néhány ötlet ami nekem segített:


1. [link]


Nagyon sok hasznos információ van fent a nevelésről, az engedelmességi feladatokról. Érdemes a hírlevelükre is feliratkozni, mert jó ötleteik vannak.


2. [link]


Itt szintén sok jó ötlet van. Az ő segítségükkel értem el, hogy már én vagyok a falkavezér:)


3. [link]


Sok-sok feladatot (alap dolgokat is) tartalmaz, nagyon részletesen leírva. Ezek a "játékok" is segítenek titeket közelebb hozni!


Viszont soha ne kergesd, mert akkor azt hiheti, hogy elfuthat előled!!!

2014. jan. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!