Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes Golden Retriever...

8 hetes Golden Retriever kiskutyának milyen magas falú karámot javasolnátok?

Figyelt kérdés
Kb. egy hónapig használná. 90 cm szerintetek elég lenne, vagy kevés? :D

2014. jan. 15. 10:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Karámot haszonállatoknak szoktak építeni szabadtéren, ráadásul a karám fedetlen, ami nem túl jó egy 8 hetes kiskutyának. Neki ilyenkor bent a helye veletek a lakásban!
2014. jan. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Akiteki ***** válasza:
55%
Karámot kutyának??? Miért?
2014. jan. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Namármost, tisztázzuk. Nem az én kutyámról van szó, egy ismerősömnek próbálok segíteni. A karám valóban nem jó szó, nevezzük inkább kennelnek. Nem tudom, kintre vagy bentre kell, szerintem bentre. Alkalmilag szeretnék elzárni a kiskutyát. Nem szeretne valaki a kérdésre válaszolni?
2014. jan. 15. 11:01
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem tudod úgy megfogalmazni a kérdést, hogy abból kiderüljön mit szeretnél, akkor nem szeretnénk rá válaszolni. Szobába szobakennel kell, nem magasfalú építmény. Olyasmi, amiből kilát a kutya.
2014. jan. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én úgy látom, hogy miután tisztáztam, hogy mire gondolok, azután sem szeretnétek rá válaszolni.

A kennelek "fala" (és a karámoké is!) mindig rácsos/átlátható.


Fussunk neki harmadszorra: milyen magas kell legyen ahhoz a fedetlen SZOBAKENNEL RÁCSA, hogy ne tudja átugrani a kiskutya?


Belekötsz ebbe is, válaszolsz, vagy belátod, hogy nem akarsz/nem tudsz válaszolni?

2014. jan. 15. 11:31
 6/13 anonim ***** válasza:
Továbbra is csak kötöszködni tudok a fal ugyanis jellemzően egybefüggő. A rács az rács és nem fal. Mivel a 8-12 hetes kiskutyának még nincsenek szárnyai, így a 90 cm magasságot nem fogja tudni leküzdeni, tehát elegendő lesz.
2014. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Ezen miért nem az ismerősöd agyal? 90 cm elég, de ne legyen egésznap beleb*szva a kutya.
2014. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kis drágám az első két nap után felfedezte, hogy a rácson fel tud kapaszkodni, következetesen ki is tudott ugrani, így erre is figyeljetek. Vehetnek elemekből álló szobakennelt, ez általában nem zárt tetejű, olyan 60-70 cm-es magasságúakat szoktam látni. Szerintem jobban járna, ha lefedné a tetejét, vagy eleve fedett lenne, és ha el akarja zárni a kutyát, akkor becsalogatja egy finom falattal. Ennél jobb megoldás, ha kineveznek egy kutyaszobát, ami könnyen tisztítható és egy egyszerű gyerekáccsal elzárják az ajtót. Akinek van kiskutyája és mellette munkája, tanulmányai stb, és nincsenek mindig legalább ketten otthon, az megértheti, hogy a kiskutyák mellé állandó felügyelet kell, ami nem mindig kivitelezhető. Mi max fél órákra hagytuk egyedül a szobakennelben anno, illetve, amikor aludt, nagyon jól elvolt benne.
2014. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elég a 90 centis.
2014. jan. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem tök fölösleges "építkezni".

Elmentek egy boltba és vesztek egy szobakennelt, ami egyéb szempontokból is jó, ilyet keressetek: [link]

De ilyet akár netről is lehet rendelni, meg ezt később is hasznos lehet ha már felnőtt a kutya.


A másik opció hogy vesztek ilyen összeilleszthető babarácsot, szerintem ez is megfelelne a célnak: [link]

2014. jan. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!