Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan megbüntetnek, ha a...

Komolyan megbüntetnek, ha a kutyával sétálok magam mellett, és nincs rajta póráz? Ki hozza ezeket a törvényeket?

Figyelt kérdés

De azt nem értem, akkor hogy gondolják ezt? Ha normálisan tényleg, mellettem jön a kutya, mint egy őrkutya! És azért megbüntetnek?


Bezzeg, amikor egy utcán végig megyek, és minimum 5 házból jönnek ki ugatva a kutyák rám, azzal nincs gond mi?

Azokat nem szorongatják meg?


Vagy menjek végig kaerával, felírva a címet, és mehet a jelentés?



2014. jan. 15. 16:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%

Megbüntethetnek. Sajnos a törvényhozók sosem azoknak kedveznek, akikkel nincs baj, hanem azok ellen dolgoznak akikkel van. A törvény azt is kimondja, hogy kontroll alatt kell tartani a kutyát. Nos, sokan ezt pórázon sem képesek. Megy már a lobbi, hogy speciális vizsgával póráz nélkül is sétáltathass, de ezek egyelőre tervek.


Egyébként azt is büntethetik ha nem szeded össze a kutyapiszkot. Érdekes erre annyira a mégsem mennek rá, pedig több kutyapiszok van, mint póráz nélkül sétáló kutya.


Én azt sem értem, hogy ráteszik szocializálatlan kutyára a pórázt, ezzel eleget tettek a törvénynek, ugyanakkor sem megfogni, sem megtanítani, hogy ok nélkül ne támadjon nem képesek. És most leszek lepontozva, de nem érdekel, de nagyon zavar, hogy ritkán tudok úgy elmenni a kutyámmal másik kutya mellet (mindkettő pórázon), hogy a másik ne támadjon ki rá, vagy messziről a gazdája ne integetne, hogy kerüljem, mert nem barátságos. Mivan? Egyébként ha póráz nélküli kutyát látok a gazdájával legalább tudom hogy normális a kutya és max barátkozni fog odajönni

2014. jan. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%
Áruljátok már el, hogy a kérdésre választ adó törvény miért lett lepontozva?
2014. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
Minket is támadott már meg kutya, amikor sétáltunk (a sajátommal). Szerintem az sem normális, hogy az utcán csak bottal lehet végigmenni, mert a kerten belül sem tudják egyesek tartani őket, nem hogy pórázom. Állatbarátság ide vagy oda, de tőlem kapott már némelyik, mert azt nem fogom hagyni, hogy az enyém sérüljön meg. Bár szerintem ezeket az úgymond gazdikat kéne agyonverni.
2014. jan. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
57%

ne rágódj a pontozáson :(

sokan lepontoznak, ha nem azt hallják, amit hallani akarnak

pedig igazad volt.

2015. márc. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
18%
Mit tudtok arról, hogy mikor kell kutyának jegyet venni a BKV eszközökön, távolsági buszokon és vonatokon ? (8 kg. Havanese.) És mi a helyzet a jeggyel, ha táskában viszem ? Ugyanis a minap egy BKV buszsofőr nem engedett felszállni, pedig a kutya táskában volt, a táska a vállamon, csak a kutya feje volt kint. Megvártam a másik buszt és elmentem azzal.Azért zárt táskában 30 fok felett már állatkínzás. És ha ugyanilyen táskában van távolsági buszon és vonaton, akkor is kell neki jegy ?Mert egyszer nekem azt mondták a vonaton, hogy a kutya az kutya táskában is. De ha a BKV-ra nem kell neki jegy ha táskában van (kézipoggyász), akkor a távolsági buszokra és vonatokra miért kell ?Ki tudja erre a választ ?
2015. júl. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Röcsögei Péter ***** válasza:
Megbüntethetnek, de a gyakorlatban 1000-ből 1-et megbüntetnek. Bp peremén lakom, annyi a szájkosár és póráz nélkül sétáltatott, meg kertből kijáró őrizetlen kutya, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni. Engem biztosan megbüntetnének azért, amit veled tenni szeretnék, amiért nem teszed rá a kötelező felszerelést. A póráz nem elég, mert simán elránt egy 100 kilós embert is némelyik, ha nem számít rá, amikor reflexből ráindul valakire. Gázpisztoly, paprikaspray, taser, mini lángszóró, bicska szokott nálam lenni, de nem szeretném bántani az állatot, mert nem tehet róla, hogy (hold)kóros optimista a gazdája. Meg dutyiba is kerülhetek miattad, és ezért te, meg anyukád aki megszült, ti vagytok a felelősek. Nekem csak 10cm széles csík kell a világból, ahol nem vagytok jelen, te meg azt hiszed, csak a tiéd az egész világ, és nem gondolsz másokra. Egy bosszús kerékpáros!
2018. jún. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!