Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemtudom jo helyen kerdezek-e...

Dizso kérdése:

Nemtudom jo helyen kerdezek-e de nagyon fontos. Van a falunkba egy no akinek 7-8 kutyaja van hozza teszem az ovoda mellett na most minekunk minden nap az o kapuja elott kell elmennunk ma reggel 5 nagy testu kutya rontott a keritesnek. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 12:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/101 anonim ***** válasza:
Szerintem, amíg a saját kertjében vannak a kutyái, addig semmit. Persze meg lehetne nevelni őket...
2013. máj. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/101 anonim ***** válasza:
52%
Semmit,mit érdekel téged hogy a kerítés mögött mi történik ?
2013. máj. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/101 sameths ***** válasza:
31%

Nos, én kutyás vagyok, szóval azt kérem, próbálj meg beszélni a tulajdonossal, hogy a gyerekeket megijeszti a sok kutya.

Ha nem hallgat rád, nem együttműködő, akkor a helyi jegyzőhöz kell bemenned, mert -ha jól tudom- 3-nál több kutya tartásához már külön polgármesteri engedély kell.


Mindenesetre gondolj arra is, hogy ha fellépsz ellene, akkor a kutyák isszák meg a levét, akiket gyepmesteri telepre szállítanak, és nagyrészt elaltatnak majd.


Nem megoldás, hogy a másik oldalon mentek? Ha a kerítésen belül maradnak, nem ártanak senkinek...

2013. máj. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/101 sameths ***** válasza:
69%

Módosítom az előző hozzászólásomat! Szerencsére már nincs ilyen kötelező előírás. Amennyiben a kutyák tartási körülménye megfelel ennek:


[link]


Semmit nem tehetsz. A kerítésen belül azt csinálnak, amit akarnak. Menjetek a másik oldalon.

2013. máj. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/101 anonim ***** válasza:
0%

Mivel a keritesen belul vannak semmit.

Ha szolsz amjegyzonek tuti hogy harom kutyat elvitetnek a menhelyre.annyit megkerhetsz hogy amig az oviba viszika hyerekeket zarja hatra a kutyakat .de ha nemet mond se tehetsz mast mint atmesz az ut masik oldalan levo jardara.

Nem kovet el buncselekmenyt, a kutyai zart kapun belul vannak.az mar mas hogy olyan sok kutyat tart de nem o az egyetlen az orszagbam szerintem.

2013. máj. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/101 anonim ***** válasza:
56%

Könnyen mondjátok, hogy a kerítésen belül azt csinálnak, amit akarnak... Arra nem gondoltok, hogy ki tudnának ugrani, vagy rozoga a kerítés és ha nagyon bedühödnek ki is juthatnak rajta és a kérdező ezért félti a gyerekeit?


Szerintem egyik reggel miután mész haza az oviból a gyerekek nélkül, vagy egyik délután csöngess be hozzá. Próbálj kedves lenni, még akkor is, ha nehezedre esik, mert így valószínűbb, hogy célt érsz.

Köszönj, kérj elnézést a zavarásért, aztán hozd fel, hogy ott kell mennetek az óvodába és nagyon meg szoktatok ijedni, kérdezd meg szerinte vadak-e a kutyák (nyilván azok, de mindegy), biztonságos-e a kerítés, esetleg nem tudná-e reggelre a hátsó udvarba zárni őket, mert nagyon fél a sok gyerek (ha van rá lehetőséged hívj el magaddal több embert, hogy lássa a gazdi sokakat zavar, de mindenki inkább kedves és kétségbeesett legyen először, mert ha dühösen léptek fel, akkor a gazdi védekezni majd támadni/kiabálni fog és sosem juttok dűlőre).


Jogilag nem tudom, mit lehet tenni, arra sajnos nincsen törvény, hogy kötelező legyen megnevelni a kutyákat. Esetleg a közeli állatvédőknek szólj, hogy ha ráérnek nézzenek már el oda egyik reggel. Hátha valamelyik tag úgy ítéli meg, hogy nagyon idegbetegek a kutyák és nem hagyja annyiban.

2013. máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/101 anonim ***** válasza:
76%

Ha szólna a jegyzőnek ,akkor se történne semmi.


Bírom a gyerekes sárkányokat, akiknek már az is baj, ha süt a nap vagy zöld a fű, mert a gyereket zavarja...

2013. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/101 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kerítés ellátja a funkcióját és belül tartja a kutyákat, akkor minden rendben van.
2013. máj. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/101 anonim ***** válasza:
82%

Ez egy komoly kérdés?Mi van a magyarnak már minden baj?

Engem is megugatnak a kutyák,sőt saját kertben az én kutyám is megugatja a ház elött elhaladókat amennyiben nem szimpatizál velük.

Az utcának két oldala van...

2013. máj. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/101 anonim ***** válasza:
69%
Elhiszed nekem h azért nem veszünk el kutyákat, mert xy-nak nem tetszik a viselkedésük? Annyi kutya van így is mindenkinél, h nem győzzük. Majd ha leállnak az állatkínzások, a szaportótelepek és mindegy egyéb "nyalánkság", akkor majd rátérhetünk arra h ez vagy az a kutya viselkedése nem megfelelő.
2013. máj. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!