Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítással tényleg...

Ivartalanítással tényleg elhízik a kutya?

Figyelt kérdés

Októberben született szuka kutyámat márciusban ivartalaníttatni szeretném.


Utánaolvastam és azt írják, hogy engedelmesebb lesz tőle a kutya. Nem lehet álvemhes, sok betegségtől kímélem meg.


Egy lakótárs pedig teljesen rámförmedt, hogy milyen kutyagazda vagyok én, aki nem tudja, hogy úgy el fog hízni majd a kutyája ivartalanítás után, hogy majd csak gurulni fog tudni legfeljebb.


MIVAN??


Ezt nem tudom elhinni neki, de szeretném, ha megnyugtatnátok, hogy tényleg nincs így.


Egy yorkiról van szó.


2014. jan. 16. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő étkezés és mozgás a titka az egésznek. Ha erre odafigyelsz, nem fog elhízni a kutyád ivartalanítás után.
2014. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi anno a nőstény cicánkat ivartalanítottuk, aki ma 6 kg, szóval elég dagi, először mi is rögtön az ivartalanítást hibáztattuk (ez volt kb 7-8 éve). Aztán egy kicsit utánanéztünk a dolgoknak és kezdtünk rájönni, hogy nem is az ivartalanítás az oka, hanem az hogy a kajája 0-24 kint volt hagyva előtte, ratyi minőségű volt (akkor még whiskast kapott meg ilyen szemeteket) és nagyon nagyon keveset mozgott - mondanom sem kell hogy ilyen körülmények mellett ivaros állat is elhízna.


De egyébként is már azért elég régi "mende monda" ez az ivartalanítástól való elhízás, pedig már itt vagyunk a 21. században.


Szóval ha a kutyus jó minőségű kaját kap, a kimért mennyiséget naponta és mozog eleget akkor nem fog elhízni egyáltalán.

2014. jan. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kutyám agresszív volt a többiekkel szemben, mi TÖBBEK KÖZÖTT ezért IS ivartalanítottuk (kan). Most két éves, mindenkivel remekül kijön, tüzelő szukára nem gerjed, a súlya ugyanannyi mint előtte, mozgékony, semmi külső változás nincs.
2014. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Nem fog elhízni, nyugi:)Oda kell figyelni az étrendre, és nincs gond...viszont az ivartalanítás nagyon sokat segít majd, abban, hogy hosszú, egészséges élete legyen
2014. jan. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. jan. 16. 10:46
 6/7 Akiteki ***** válasza:
82%
Hízni mindenki csak az ételtől tud. Nem kell túletetni és nem fog elhízni. 5 ivartalan szukám van itthon, senki sem kövér.
2014. jan. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nálunk két ivartalanított kutya van, volt kandúr cica is, nőstény cica is, egyik se hízott el tőle soha.
2014. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!