Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertek olyan kutyatenyésztőt...

Ismertek olyan kutyatenyésztőt, akitől részletfizetéssel is lehet venni fajtatiszta, törzskönyves kiskutyát?

Figyelt kérdés

Elsősorban labradort szeretnénk (csokit vagy feketét), de előzetes érdeklődés során úgy tűnik, hogy 100ezer forin alatt nem igazán lehet ilyet venni. Apróhirdetésekben ugyan látni zsemle színű labradorokat is már 20-40ezer forint között meghirdetve, de azok nem törzskönyvesek.

Persze lehet, hogy attól még nincs velük gond, de sok negatív véleményt olvastam (itt a GYK oldalán is) az ilyen olcsóbb lehetőségekről, és ez elbizonytalanít.

A 20-40ezerFt sem kevés egy állatért, a 100ezer meg pláne nem, de gondolom ennyi pénzért már garancia is van a kutyához (egészség, idegrendszer, egyéb).

Szóval hajlanék a drágább verzióra, de egyben biztosan nem fizetnék annyit.

Ha valakitől írásos szerződéssel is lehetne részletre vásárolni, azt szívesebben bevállalnám.

Ennyi pénzt akkor sem adnék egyben sem senkinek úgy, hogy nincs írásos szerződés az adásvételről, amiben az ár és a fizetési feltételek mellett is le lenne írva, hogy milyen feltételekkel és mire vállal garanciát az eladó tenyésztő.

Ismertek olyan tenyésztőt, akinél a fentebb leírtak járhatók?

Labrador vagy hasonló méretű és mentalítású kutyát szeretnénk.



2014. jan. 16. 11:56
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
Arról meg nem is beszélve, hogy 100 nagyjából az alja a hobby kutyáknak. Sajnos nem élünk olyan világban, ahol minden második ember előránt bármikor farzsebből ennyi pénzt, ezért találták ki a gyűjtést. Kutyát amúgy sem veszünk aggyuramisten de azonnal, mert annak általában sírás a vége.
2014. jan. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A kérdésemre adott válaszok között ugyan csak egy (kettő) volt olyan, aki érintette a részletfizetés kérdéskörét, s inkább olyanok válaszoltak, akik egyből jövőbelátó következtetések alapján adtak -a kutyatartásról inkább lebeszélő- tanácsokat.

Mindenesetre tanulságos volt.


Ami az előzetes gyüjtögetést, a borítékost meg a hasonló "elmés" jótanácsokat illeti.

Mosogatót, TV-t, telefont, bútort, stb. is veszünk részletre. Nem csak drága áruhitellel, hanem sokszor a kereskedők által biztosított részletfizetési lehetőséggel.

Akkor kutyát miért ne vehetnénk így?


A tenyésztő is egy vállalkozó. Egy adásvételi szerződés az ő jogait ugyanúgy védi, mint a vevőét. A nem fizetés esetére is.

Egy szerződésbe a kártalanítási kötelezettség mellett erre külön garanciákat is be lehet építeni az eladó érdekében.


Persze ha egy ilyen adásvételi szerződés csak egy immel-ámmal összeollózott iromány, amiben csak az alapadatok vannak leírva, akkor utólag nehéz bármelyik félnek érvényesíteni az érdekeit.

Egy valamire való szerződés esetén nem fordulhatna elő, hogy egy részletfizetésre odatott kutya miatt, miután a vevő nem fizetett, az eladó ne foglalkozzon a behajtás godolatával azért mert az macerás.



Külön köszönöm a 13:23-as válaszoló hozzászólását.

Nem minősített, nem akart ellátni kéretlen lebeszélő tanácsokkal, hanem elmodta, hogy ő már találkozott ilyennel, stb...

Ha nem is kaptam konkrét választ, hasznos volt, amit írt.

2014. jan. 16. 14:34
 13/45 anonim ***** válasza:
100%
Manapság nem egyszerű kutyát eladni, és a tenyésztők sem dúskálbak a jó gazdákban. Egy részletfizetési azon is múlik, hogy mennyire lennél jó gazda, és mit tudsz nyújtani a kutyának. Én úgy gondolom, ha szimpatikusnak talál a tenyésztő, és jó helyen tudja a kiskutyáját, minden további nélkül adhat részletre kölyköt. Én is adtam már, közös szülinapi ajándék volt, csak nem gyűlt össze a pénzük, és nem csalódtam bennük, nagyon jó gazdik.
2014. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
74%

"Nem csak drága áruhitellel, hanem sokszor a kereskedők által biztosított részletfizetési lehetőséggel.

Akkor kutyát miért ne vehetnénk így?"

Ebből is látszik, hogy te nagyon-nagyon el vagy tévedve és nem látod át a pénzügyeket. (Neked én se adnék hitelt.) Egyetlen kereskedő se ad áruhitelt. A pénzintézet adja, akivel a kereskedő szerződést kötött. Ott összességében százmilliókról van szó, egy kutyatenyésztővel senkinek se érdeke ilyen jellegű szerződést kötni. Neked viszont lehetőséged van bemenni bármelyik bankba és felvenni szabad felhasználású személyi kölcsönt, amiből megveheted álmaid kutyáját és a megbeszélt ütemezés szerint fizetheted ki. Ezt találták ki az ilyen "most azonnal de rögtön, nehogy gyűjteni kelljen és várni rá" gondolkodású embereknek.

2014. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

A 15:54-es válaszolónak.


Ha figyelmesebben olvastad volna az általad is beidézett mondatomat, akkor számodra is feltűnt volna, hogy abban két különböző lehetőségről beszélek. Kiemelve, hogy nem a drága áruhitelre gondolok (Amit ha hiszed, ha nem, tudom, hogy a pénzintézetek biztosítanak.), hanem a kereskedő által biztosított részletfizetésről.

A mi városunkban több olyan kereskedő (cég) is van, ahol a különböző 50-100eFt-os vagy a feletti árú termékekre részletfizetést biztosítanak a vásárlóknak. Kétségtelen, hogy ez bizalmi alapon működik, s nem is mindig készül róla írásos szerződés, de működik.

A portéka nem kerül többe a vevőnek az árcimkén olvashatónál, csak arra kap lehetőséget, hogy az adott árat nem egyben, hanem néhány hónap alatt kell törlesztenie.

Tudod, ezek az emberek is olyanok, mint én, akik "most azonnal de rögtön, nehogy gyűjteni kelljen és várni rá" gondolkodásúak. :)

És ez jó lehetőség, mert lehet, hogy a hidegben tönkrement a kazán vagy a mosógép..., és nem áll rendelkezésükre egyben az új eszköz megvásárlásához szükséges teljes összeg.

Vagy az is lehet, hogy egy közelgő alkalomra szeretnék meglepni a szerettüket egy értékesebb ajándékkal (pl. fajtiszta törzskönyvezett kutyával)..., s szintén nincs meg egyben a keret.

Sorolhatnám, de nem untatnálak.



Ami meg a hozzászólásod többi részét illeti, miszerint "Ebből is látszik, hogy te nagyon-nagyon el vagy tévedve és nem látod át a pénzügyeket. (Neked én se adnék hitelt.)"

Értékesítési területen dolgozom, s pénzügyekben biztosan nem egy ilyen fórumon kérnék "szakmai" tanácsokat. :)


Gondolom elkerülte a figyelmed, hogy a kérdésem az volt, idézem: "Ismertek olyan kutyatenyésztőt, akitől részletfizetéssel is lehet venni fajtatiszta, törzskönyves kiskutyát?"


Nem is igazán értem, hogy azok az emberek, akik nem a kérdésre válszolnak egy ilyen fórumon, azok miért is veszik a "fáradságot" a hozzászólásra.

Esetleg azért, hogy aztán később visszaolvasgassák az elmés szösszeneteiket, azzal a felemelő érzéssel, hogy "Na ennek most aztán jó megmondtam a tutit."?

Nem szeretnék ilyen lenni.

2014. jan. 16. 16:46
 16/45 anonim ***** válasza:
100%
Mivel te magad mondtad, hogy bizalmi alapon működik a dolog, ezért én hiába ismerek ilyet, az legfeljebb bennem bízik és nem benned. Van akinek ad úgy is kutyát, hogy majd egyszer kifizeti, vagy majd a másik ad neki vissza egy kutyát egy későbbi alomból. Ezért írta már valaki korábban, hogy ehhez előbb ismerettségeket kell kötnöd és ki kell érdemelned a bizalmat.
2014. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
76%

Az utolsó két válaszod nevetséges.


Igen, egy műszaki cikket megveszel hitelre, kapsz rá garanciát, ha szar, visszaviszed, kapsz egy másikat.


Szerinted egy kutya így működik?

2014. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
40%
soot, olyant is akitol szemenkent lehet kutyatapot venni...
2014. jan. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 sippara ***** válasza:
88%

"És ez jó lehetőség, mert lehet, hogy a hidegben tönkrement a kazán vagy a mosógép..., és nem áll rendelkezésükre egyben az új eszköz megvásárlásához szükséges teljes összeg."


Talán "elromlott" a kutyátok?


"Vagy az is lehet, hogy egy közelgő alkalomra szeretnék meglepni a szerettüket egy értékesebb ajándékkal (pl. fajtiszta törzskönyvezett kutyával)..., s szintén nincs meg egyben a keret."


A kutya nem kasmírpulóver basszus, hogy "hűűűűű, mit vegyek gyorsan Juditnak a szülinapjára" alapon vásároljuk, ÉLŐLÉNYT úgy egyáltalán nem ajándékozunk, akkor sem, ha tudjuk, hogy az illető vágyik az adott élőlényre - durva példa, de nem szerzel gyorsan egy csecsemőt a teherbeeséssel próbálkozó kolléganő születésnapjára sem.

2014. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:

Szép esténk lesz.

Nem kell kabaréba menni.

(Meg állatkertbe sem.)


Akkor sorba válaszolnék, bár ugye már régen nem az eredeti kérdésemre érkeznek a válaszok. (Jót tesz a GyK-nak is egy kis pezsgés.)


17:55-ösnek:

A kutya kétségtelen, hogy nem egy kazán. :)

Köszönöm a felvilágosítást.

De ha előjön valami baja miután hozzám került, amire az orvos azt modja, hogy az egy örökletes betegség vagy bármi olyan, ami nem az én gondatlanságom miatt következett be, akkor simán megkeresem a tenyésztőt, hogy helyre tegyük a dolgot.


Vagy -szerinted, szerintetek- le kellene nyelnem a békát, és a 100xezer forintért vásárolt kutyát -csak azért mert élőlény, meg ect... - saját költségen kellene meggyógyittatni?

NYÍLVÁN NEM HAGYNÁM, HOGY SZENVEDJEN és egyből orvoshoz vinném és kezeltetném, de hidd el megtalálnám a módját annak is, hogy a tenyésztőtől kártérítést kérjek. Nem vagyok és nem leszek balek.

Ha az ember gondol erre, akkor szerződést köt az adásvételről, amiben nem csak az alapadok szerepelnek, hanem minden olyan körülmény is, ami az esetlegesen utólag felmerülő problémák elintézését segítheti.


A 18:07-esnek:

Kezdem jobban értékelni a várost és kereskedőit, ahol élek.

Igen -ha szemenként nem is-, de súly alapján lehet a helyi állateledel kereskedésben mindenféle állatnak, mindenféle tápot és eledelt kilóra is venni. Kvázi, ha valakinek csak néhány "szemre" telik, akkor biztsan azt is lemérik neki. :)

Ez utóbbi mondatot csak a vicc kedvéért írtam!!! Még mielőtt valami újabb állatbarát megtalálna a kiokosító megjegyzésével.


sippara:

Nem romlott el a kutyánk.

Jelenleg nincs. Korábban -néhány hetes korától a haláláig- volt, több mint tíz éven keresztül.


Tényleg durva, már már abszurd a terhes barátnővel kapcsolatos párhuzamod, de ha neked egy ilyen párhuzam felvetése is belefér...

Nem vagyunk egyformák.

Én nem látok abban semmi kivetni valót, ha egy nagy családban úgy döntenek a szülők -sokévi hezitálás után- hogy a régen áhított kutyával lepik meg a gyerekeiket..., és a beszerzés-finanszírozás tekintetében igyekeznek felvállalható megoldást találni.

Nem hiszem, hogy a havi 5-10eFt-os tartási költséget érdemes szembe állítani érvként a beszerzési árával, mert úgy gondolom, hogy más jellegű feladat és nehézség egyben kicsengetni egy 100xeFt-nyi összeget, és megint más a kutyára elkölteni havonta 5-10eFt-ot.


Ezen a fórumon gyakran kapnak a hozzám hasonló érdeklődök olyan választ a többnyire állatvédő vagy magukat annak nevező hozzáértő válaszolóktól, hogy "Ha nincs 100-200eFt-od a kutya árára, akkor miből akarod majd etetni, stb?"

Mint mondtam, nem hiszem, hogy a két dolgot azonos fajsúllyal lehetne mérni.

2014. jan. 16. 19:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!