Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertek olyan kutyatenyésztőt...

Ismertek olyan kutyatenyésztőt, akitől részletfizetéssel is lehet venni fajtatiszta, törzskönyves kiskutyát?

Figyelt kérdés

Elsősorban labradort szeretnénk (csokit vagy feketét), de előzetes érdeklődés során úgy tűnik, hogy 100ezer forin alatt nem igazán lehet ilyet venni. Apróhirdetésekben ugyan látni zsemle színű labradorokat is már 20-40ezer forint között meghirdetve, de azok nem törzskönyvesek.

Persze lehet, hogy attól még nincs velük gond, de sok negatív véleményt olvastam (itt a GYK oldalán is) az ilyen olcsóbb lehetőségekről, és ez elbizonytalanít.

A 20-40ezerFt sem kevés egy állatért, a 100ezer meg pláne nem, de gondolom ennyi pénzért már garancia is van a kutyához (egészség, idegrendszer, egyéb).

Szóval hajlanék a drágább verzióra, de egyben biztosan nem fizetnék annyit.

Ha valakitől írásos szerződéssel is lehetne részletre vásárolni, azt szívesebben bevállalnám.

Ennyi pénzt akkor sem adnék egyben sem senkinek úgy, hogy nincs írásos szerződés az adásvételről, amiben az ár és a fizetési feltételek mellett is le lenne írva, hogy milyen feltételekkel és mire vállal garanciát az eladó tenyésztő.

Ismertek olyan tenyésztőt, akinél a fentebb leírtak járhatók?

Labrador vagy hasonló méretű és mentalítású kutyát szeretnénk.



2014. jan. 16. 11:56
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
Na ez az. Csak épp nem tudok úgy bemenni a Tescoba, hogy ne akarjanak a nyakamba sózni hitelkártyát és mindenfelé az áruhitel hirdetések lógnak.
2014. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
A hitelek azért pörgetik a gazdaságot, mert az ember nem azért veszi fel, hogy üljön rajta, hanem mert el akarja költeni. Minél többen, és többet költik a pénzüket (vagy a bankét) annál nagyobb a kínálat, azaz van értelme újabb és újabb vállalkozásokat indítani, ami új munkahelyekkel, ami alacsonyabb munkanélküliséggel, ami alacsonyabb adókkal, ami meg még több elkölthető pénzzel jár.
2014. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 Akiteki ***** válasza:
100%

Igen, én vagyok, aki nem ért semmit, és próbálja megmagyarázni az elfogadhatatlant sok mindenki mással együtt. Világos. :)

Szerintem kötelezzünk minden tenyésztőt, hogy kössön szerződést egy bankkal, hogy akinek karácsonyra gyorsan kell egy kutya, az is meg tudja venni, húsvétra úgyis visszahozzák. Különben is jobban tudja a tenyésztés anyagi oldalát is mindenki, akinek még kutyája sincs, mint aki20 éve csinálja.

Szerencse, hogy ennyi helikopter van ebben a kis országban.

2014. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 Akiteki ***** válasza:
Ja, és még egy apró adalék: a hitelnyújtás banki tevékenység, mint olyan, engedélyköteles. Tehát egy tenyésztő még ha akarna sem adhatna részletfizetésre kutyát. :)
2014. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem mi a probléma abban, amit az előttem válaszoló többség mondott. Miért nem jó úgy, hogy havonta félreteszel 5-10 ezer forintot és idővel szépen összejön az ára? Nekem nem lenne képem beállitani idegenként egy tenyésztőhöz, hogy nekem hitelre adjon kutyát. Elég csak belegondolni, hogy mennyi felelőtlen ember van, aki még ki is fizeti, aztán mégsem lesz jó gazdi. Én sem adnék hitelre egy idegennek. Az megint más kérdés, hogy ha ismerek egy olyan személyt, vagy épp megismerem és aztán látom, hogy milyen és tudom, hogy jó helyen lenne a kiskutya, akkor akár még ingyen is odaadnám. És evvel tenyésztők is vannak igy.

Én is egyetemista vagyok, a szüleim egyáltalán nem állják a kutyázásomat. Van 2 kutyám az etetésüktől kezdve a felszerelésig vagy az állatorvosi költségig mindent én állok saját pénzből, mert amikor tudok eljárok melózni, meg tanulok, hogy kapjam az ösztöndijamat és spórolok. Nekem nem a bulik meg stb. a lényeg, hanem a kutyázás és én erre költök. Ha kutyát szeretnék venni, akkor szintén spórolásba kezdenék és lehet kellene hozzá akár 2-3 év, de aztán összejönne az ára és megvehetném álmaim kutyáját.

Az megint más dolog, hogy szerencsém van és megismertem egy kedves tenyésztőt, aki ad társtulajdonba, és igy most elég a kiállitásokra gyüjtenem meg stb. de ha ez nem igy lenne, akkor összesporolnám a kutyára és később lenne, de meglenne.

2014. jan. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!