Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertek olyan kutyatenyésztőt...

Ismertek olyan kutyatenyésztőt, akitől részletfizetéssel is lehet venni fajtatiszta, törzskönyves kiskutyát?

Figyelt kérdés

Elsősorban labradort szeretnénk (csokit vagy feketét), de előzetes érdeklődés során úgy tűnik, hogy 100ezer forin alatt nem igazán lehet ilyet venni. Apróhirdetésekben ugyan látni zsemle színű labradorokat is már 20-40ezer forint között meghirdetve, de azok nem törzskönyvesek.

Persze lehet, hogy attól még nincs velük gond, de sok negatív véleményt olvastam (itt a GYK oldalán is) az ilyen olcsóbb lehetőségekről, és ez elbizonytalanít.

A 20-40ezerFt sem kevés egy állatért, a 100ezer meg pláne nem, de gondolom ennyi pénzért már garancia is van a kutyához (egészség, idegrendszer, egyéb).

Szóval hajlanék a drágább verzióra, de egyben biztosan nem fizetnék annyit.

Ha valakitől írásos szerződéssel is lehetne részletre vásárolni, azt szívesebben bevállalnám.

Ennyi pénzt akkor sem adnék egyben sem senkinek úgy, hogy nincs írásos szerződés az adásvételről, amiben az ár és a fizetési feltételek mellett is le lenne írva, hogy milyen feltételekkel és mire vállal garanciát az eladó tenyésztő.

Ismertek olyan tenyésztőt, akinél a fentebb leírtak járhatók?

Labrador vagy hasonló méretű és mentalítású kutyát szeretnénk.



2014. jan. 16. 11:56
1 2 3 4 5
 31/45 Akiteki ***** válasza:

Még mindig van a témában néhány alapvető tévedés.

Kezdődik ott, hogy ahogy nem vállalkozás, úgy nem is ágazat. Bár gondolom ez csak simán provokáció, hagyjuk is.

A másik, hogy a boltok sem adnak semmit részletre.

A bolt a teljes árat megkapja a hűtőszekrényért, a bank az, aki pénzt ad új hűtőre és utána neki tartozol. Ilyen alapon lehet kutyát is részletre venni: Besétálsz egy bankba és közlöd, hogy hitelt akarsz felvenni kutyavásárlásra.

2014. jan. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

Akiteki:

Nem provokáció. Miért is provokálnálak???

Lehet lovagolna a szavakon, meg bele lehet kötni egy-egy kiragadott mondatrészbe, a lényeg akor is adott.

Ha valaki pároztatja a kutyáit és a szaporulatot eladja..., és igyekszik a bevételeiből fedezni a kiadásait, stb, az vállalkozó.

S mint ilyennek, 'elvileg' számlát kel adnia a bevételeiről.

Eseti jeleggel bizonyos értékhatárig értékesíthet magánszemélyként is, de őstermelőként, egyéni vállalkozóként és cégként is.

Volumentől függően, megfelelően választva a formát.

Ha valaki rendszeresen értékesíti a szaporulatait és arról nem ad számlát, nem valja be... akkor az adót csal.


Lehet a dolgokat ideologizálni, meg érzelmi alapon szentnek kikiáltani a tenyésztőket, de a mai magyar adózási szabályok szerint, ha valaki bevételszerő tevékenységet végez, akkor azután adóznia kell.

Ugyanúgy mint a szakmályát nagyon szerető lakatosnak, nőgyógyásznak, webfejlesztőnek...


Attól, hogy te -egy korábbi hozzászólásodat idézve- olcsóbban adod a kutyáidat, mint amennyibe neked vannak, attól még nem gondolnám, hogy minden kutyatenyésztő így tesz. Vélhetően nem ez, azaz nem a kutyatenyésztő tevékenység az amiből meg kell élned.

Ha ebből kellene megélned, akkor biztosan nem adnád kevesebbért a kutyusokat, mint amennyibe neked vannak.


Attól, hogy te még találkoztál olyan kereskedéssel, aki a maga kontójára, a bankot kihagyva is odaadja a termékeit részletfizetésre, attól még van ilyen kereskedés.

Náluk a 100eFt-os termék a hathónapos részletfizetés végén sem kerül többe 100eFt-nál. Csupán csak arról van szó, hogy a termék árát a vevő részletekben fizeti ki, több hónap alatt.

De felesleges lenne belemenni ezt itt taglalni, mert ha nem akarod megérteni, akkor úgy sem fogod.

2014. jan. 20. 20:42
 33/45 A kérdező kommentje:

Elnézést a sok helyesírási hibáért és az elírásokért!

Siettem és figyemetlen voltam. :)

2014. jan. 20. 20:45
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Nagy tévedésben vagy. Magyarországon tisztességes tenyésztésből megélni nem lehet. Szaporításból igen, de az egy másik történet. A tenyésztő amúgy ad számlát, a NAV eléggé rászállt a kutyásokra a sok szaporító miatt. Normális helyen garancia is van. De ha ez nem tetszik, el lehet menni a retiever fajtamentéshez és ott minimális összegért kaphatsz kutyát. Mindenesetre ezt a kutya=termék elméletet ne nagyon hangoztasd, mert így tisztességes helyről kis eséllyel kapsz kutyát, még ha ki is fizetnéd egyben, akkor se.

Én 3-4 év múlva szeretnék egy kutyát venni, addig kenneleket nézek, gyűjtök rá. A tenyésztő bármilyen árat mond, azt én ki fogom fizetni, ha olyan a kutya. Ha nem olyan, akkor ingyen se viszem el. Nem vagyok milliomos, egyetemista vagyok, de nekem megér ennyit, hogy 15 évig egy mindenben hozzám illő kutya legyen a társam. Éppen ezért várok ennyit a kutya beszerzésével, hogy legyen időm összegyűjteni a rávalót. Szomorú, hogy az ország 90%-a okostelefonnal jár, arra nem sajnálja a pénzt, de egy állatért, ami a telefonnal ellentétben nem 2-3 évre szól, hanem 10-15-re, sajnálja még a 20 ezret is.

2014. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

"Nagy tévedésben vagy."

Miért is???


"Magyarországon tisztességes tenyésztésből megélni nem lehet."

Én ezt állítottam?

Nem!

Nem is tehetném, hiszen nincs rálátásom.

Csupán csak azt állítottam, hogy a tenyésztő is egy vállalkozó.

Figyelembe véve, hogy az ő munkájának gyümölcse nem egy élettelen tárgy, hanem egy élőlény..., de akkor is vállalkozó.

Hogy megéri-e neki vagy sem, hogy tud-e profitot termelni vagy sem,... az már más kérdés. Mint mondtam korábban, ezen nem tudok vitatkozni, mert nincs rálátásom.


Azt sem vitatom, hogy vannak olyan tenyésztők, akiket nem csak a haszonszerzés motivál. S biztosan vannak olyanok is, akiknél a haszonszerzés másodlagos kérdés, mert a kutyatenyésztést csak 'hobbiból', szenvedélyből csinálják. Ők nyilván azért tehetik ezt meg, mert nem ebből a tevékenységükből kell megéljenek.

Gondolom egyetértesz velem abban, hogy ha vannak is ilyenek, akkor sem minden tenyésztő tartozik ebbe a kategóriába.


"A tenyésztő bármilyen árat mond, azt én ki fogom fizetni, ha olyan a kutya."

Mondod te mindezt fiatal egyetemistaként, kicsit idealista gondolkodással. Így van rendjén!

Én, aki vélhetően legalább kétszer annyi idős vagyok, mint te, másképp gondolkodom, másképp kell gondolkodjam.

Sok egyéb priorítás is van egy nagy család életében, de ettől még sok nagy családban van kutya, akit szeretnek, akivel törődnek. De a helyén kezelve a dolgokat.


"Szomorú, hogy az ország 90%-a okostelefonnal jár,..."

Ebben teljesen egyetértek veled.

2014. jan. 21. 06:52
 36/45 anonim ***** válasza:
100%
Idealista? Miért is? Ha 3-4 évig félreteszek 5-10 ezer forintot, ami nem lehetetlen, ha kevesebbet bulizom és helyette inkább dolgozom, akkor mire végzek az egyetemen, egész szép összeg gyűlik össze. Abból már lehet jó kutyát venni. És tudom, hogy vannak más prioritások is, de szerintem ez a havi párezer forint nem nagy áldozat. Nekem a kutyázás az életem, 12 éves korom óta foglalkozom ezzel a hobbival. Szóval igenis sokat jelent nekem, hogy legyen egy jó kutyám. Mellesleg állattenyésztő mérnöknek tanulok, szükségem lesz egy jó juhászkutyára, akit a legnagyobb melegben is el tudok küldeni dolgozni, nem szalad világgá, ha meglátja a kombájnt és nem kell kímélni, mert diszpláziás. Ez nem idealizmus, ez nekem olyan szükséglet, mint az informatikusnak a számítógép.
2014. jan. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
Én a más prioritásokat nem tudom indokként elfogadni! Az, hogy most veszem és később fizetek ugyan az, mintha most félreteszek és később veszem. Akármik is a prioritások, ha az első eset működőképes, akkor működőképes a második is, csak épp nincs bennem az a kellemetlen érzés, hogy tartozom másoknak. Ráadásul a kutya a legtöbb család számára luxuscikk, ha valaki nem dolgozik vele, nem a megélhetése függ tőle, akkor nem sok mindennel tudnám megindokolni, hogy miért most kell és miért nem jó egy év múlva megvenni. Ha annyira mások a prioritások, akkor nem kell kutyát tartani. Nekünk nincs pénzünk nyaralni, de van pénzünk kiállításokra járni a kutyával, mert nálunk ez a prioritás. De ettől még nem fogok hitelből nyaralni menni akkor se, ha ingyen hitelt adnának rá!
2014. jan. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, teljesen igazad van. Kérdező, nem az a problémánk veled, hogy nem tudsz/akarsz 100 ezer forintot zsebből kifizetni, hanem az, hogy ennek ellenére nem tudsz várni, gyűjtögetni, hanem most azonnal kell. Ne haragudj, de ez meglehetősen óvodás megközelítés. Mellesleg ha jól emlékszem, azt írtad, közgazdász vagy, szóval nem hiszem, hogy nem hallottál arról, miért jobb előbb gyűjtögetni és aztán vásárolni, mint hitelre megvenni az adott árut.
2014. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de valahogy azt mondják az okosok, hogy a hitel pörgeti a gazdaságot. Én meg úgy vagyok vele, hogy akkor lássak hitelt legközelebb, amikor a hátam közepét!
2014. jan. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
A hitel akkor pörgeti a gazdaságot, ha vállalkozást indítasz belőle, ami utána kitermeli a többszörösét. Luxuscikkre felvenni simán felelőtlenség.
2014. jan. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!