Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Önző és rossz vagyok ezért?

Önző és rossz vagyok ezért?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves vizsim, akinél 2 évesen korában csípő diszpláziát analizáltak, C/D-s besorolással. A doki szerint műthető volna, bár nem 1000%, hogy jó lesz, de mondta azt is, hogy baromi drága, pláne ha mindkét oldalát megcsináltatnánk, meg ugye a rehab.

Na már most mikor 3 éves volt, vettem egy másik kutyát. Szintén egy vizsit, tenyésztőtől TK-val, szerződéssel, szűrésekkel. Az előző vizslát vadászatra szántam, de a lábai miatt nem bírja a folyamatos terhelést, így vele csak könnyű, nyugis sétákat csinálunk. A másik rendben van, vele járunk vadászni, mellette frizbizek és agilityzek is vele hobbiszinten. Ugyebár, ezekből az idősebb kimarad. Sokan támadtak rám, hogy miért vettem százezrekért új kutyát, ahelyett, hogy megműtettem volna a másodikat? És, hogy mekkora önző vagyok ezért, és a másikat félredobtam. Holott ez nem igaz, csak vele másképp foglalkozunk. Inkább apukám családi kedvence lett, de ugyanúgy jön velünk kirándulni ha megyünk, sétálni. Rossz volnék ezért?


2014. jan. 16. 14:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szerintem az mindegy milyen értékelésbe sorolták, a lényeg úgyis az, h mit mutat a kutya...

Én továbbra is azt mondom, h nem várnék a műtéttel. Ahogy idősödik, épül le az izomzata is, a csípő dp-t addig lehet műteni, amíg erős izomzata van.

2014. jan. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem vagy önző, hiszen konkrét célra vetted a kutyát. Idegőrlő tud lenni, ha elvársz egy feladatot a kutyától, és egészsége miatt nem tudja teljesíteni, hiszen így kiesik a munkakutya szerepből, és már "csak" családi kedvenc lehet. Én is jártam ebben a cipőben, én is egy vizslával, aki a diszpláziája miatt nem tudta teljesíteni a ló mellett a távot. Sokat évődtem, hogy mi legyen vele, nem jöhetett többet terepre, nekem meg nem elég a cél nélkül tartott hobbikutya. Ezért új kutya kellett, egy igazi terepi jószág. Lehet, most sokak szemében én is önző és rossz leszek, de ha babusgatása kellett volna a kutya, akkor menhelyről hozok, és nem veszek vadászkutyát (mindkettő törzskönyves, habár a másodikhoz már röntgen felvételeket is kaptam az egész családfáról). Mivel az első alkalmatlan a feladatra, ezért anyuéknál talált új otthont, ahol tökéletes családi kedvenc. Én nem műtettem meg, hisz fájdalmai csak a terhelésnél jelentkeztek, és a napi séta nekem nem számít annak, csak egészségügyi megjáratásnak, anyuéknál vígan és fájdalommentesen éldegél. Ha megműtöd az első kutyát, akkor is alkalmatlan lett volna az agilitye és a vadászatra, mondhat akármit az orvos egy csípővel műtött kutya sose fog neked 40 km-eket lefutni(most az én kutyámból indultam ki). Szerintem jól tetted, hogy újat vettél, pláne hogy a másikra is odafigyelsz, le a kalappal előtted. Ha minden vágyad az agility, a vadászat és a frizbi, akkor ne kelljen már várnod 10-15 évet egy másik kutyára. És most tuti jól le leszek pontozva, de ez van. Vannak családi kedvencként tartott kutyák, és vannak munkakutyák, az utóbbinak viszont semmi értelme, ha nem lehet vele mit kezdeni az egészségi állapota miatt, pláne, ha vételnél ez kritérium volt a vevő részéről.
2014. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk már azért rossz és önző vagy, mert vadászol. Beteg az az ember, aki más élőlények gyilkolászásában találja meg a "hobbiját". Keress más szórakozást.
2014. jan. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
te vegetáriánus vagy utolsó????
2014. jan. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

tegnap 22:57


Nem azzal van gondunk, h vett egy másik kutyát, akivel a céljait megvalósíthatja, hanem azzal, h nem műttette meg a másikat, akinek idősebb korára még nagyobb fájdalmai lesznek.

2014. jan. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk már azért rossz és önző vagy, mert vadászol. Beteg az az ember, aki más élőlények gyilkolászásában találja meg a "hobbiját". Keress más szórakozást."


Ha ez így lenne, vissza kéne telepíteni a ragadozókat az erdőbe, ugyanis jelenleg a vadászok dolga szabályozni a vadállományt, amire szükség is van.

2014. jan. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ismerősömék öreg, 10 éves roti keverékének kezdődő szürke hályogja van. Doki szerint műthető, de 300 rugó :O úgyhogy nem műtik érthető okokból. A másik szemén még nincs szerencsére.

Sokszor az ember nem is teheti meg, amit szeretne :(

2014. jan. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A vadászok sokszor elősegítik a vadak elszaporodását, pl. azzal, hogy télen etetik őket. Pont azért, hogy utána legyen mit kilőni.

És nem vagyok vegetáriánus, habár csak csirkehúst eszem, de olyan helyről veszem meg, ahol normális körülmények között tartották. Aki pedig vadászik, az esetek többségében hobbiból lövi ki az állatot (nem az élelem az első szempont), mert mennyire szépen mutat az a trófea a falon. Van egy kis különbség.

2014. jan. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Olyan szinten vadászok, hogy tagja vagyok egy vadásztársaságnak, de nem járok ki a lesbe örkődni (nő létemre, amúgyis elég ferdén néznek rám néha, mit keresek a vadászok közt). A kutyával is inkább a munkavizsgás dolgokat csinálom, és néha egy-egy rendes vadászat, ahol átlagban nem lövök csak a kutyát irányítom, hogy végezze a dolgát, ami meglett tanítva neki. Gondolom a vizslánál nem kell kitérnem erre.
2014. jan. 18. 16:46
 20/20 A kérdező kommentje:
3 alkalommal lőttem állatot, ebből 2 nyúl és 1 őz volt. Az őzet pont azért, mert kiszaladt az autóútra és telibetrafálta a kocsit, és az állat megsérült elég durván és az állatorvos sem tudott kijönni, mire bevittük volna hozzá el is pusztult volna. Így hát ne szenvedjen szerencsétlen, ott helyben megszabadítottuk.(mivel nálam volt fegyver akkor)
2014. jan. 18. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!