Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Reggelizz úgy, mint egy...

"Reggelizz úgy, mint egy király! " Szerintetek kutyákra is vonatkozik?

Figyelt kérdés

Ezen kezdtem el gondolkozni, hogy mivel ajánlatos bőségesen reggelizni, hogy energiával induljon a nap, jobban működjön a test és a szellem, könnyebben forogjanak az agykerekek... vajon a kutyáknak is hasznos?


Most reggel, este eszik, 50-50%ban osztva az ételt. Teljesen felesleges esetleg 60-40%ra vagy 65-35%ra módosítani az etetésen?


2014. jan. 17. 10:17
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
17%
Nem. Sőt, ha felnőtt kutya, akkor két részre sem hasznos osztani. Naponta egyszer, lehetőleg este. Heti egy koplalónap is hasznos.
2014. jan. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nem.
2014. jan. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Meg a legtöbb ember örül ha a kutyájának nem indul energiával tele a nap, mert többnyire pihennie kéne amíg a gazda haza ér délután :)


Én is az egyszeri etetés híve vagyok amúgy heti egy koplaló nappal.

2014. jan. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. jan. 17. 10:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont nemrég olvastam erről egy cikket, bár ez az arányokra nem tér ki :-)

[link]

2014. jan. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Napi egyszer kap az enyém. Ált. száraz van mindig a táljában. Ha rájön a kajálhatnék, akkor kiborítja és pár óra alatt elrágcsálja...Néha keverünk hozzá konzervet vagy kap pulykafarhátat, ami napokig rohad a kertben vagy elásva a földben és csak később eszi meg.
2014. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát az ősember megtehette, hogy a reggelt egy málnabokor alatt kezdi, és bőségesen bereggelizik, de kétlem, hogy a kutyáknak menetrendszerűen beleugrana egy zsíros nyúl a szájába minden reggel nyolckor a vadonban. Az ő szervezetük teljesen más ritmusú étkezésre van kitalálva, mint az emberé, felesleges a kettőt megpróbálni összekeverni.
2014. jan. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, ezek a régi mondások olyanok szerintem hogy fele hülyeség, másik fele inkább gúny, mintsem nagy igazság.

Ha úgy reggelizek mint egy király, nem esik jól, nehéz vagyok egész nap, alig tudok mozogni, gondolkozni stb. :D


Bár az is igaz, hogy nem földműves vagyok, vagy mittudomén... :D 8 hónapos kutyám kétszer kap enni, arányosan elosztva. Igazából az esti adag néha több, mint a reggeli.

2014. jan. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!