Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff a családba?

Body-Builder kérdése:

Amstaff a családba?

Figyelt kérdés

Sziasztok arra lennék kiváncsi hogy az amstaff az mennyire való családba gyerekek közé?Ha veszek egy kiskutyat és én nevelem mire figyeljek hogy inkabb vedelmezze a csaladot mint hogy támadja? Haveromnak van es nagyon családbarat. először mentem náluk és nagy örömmel fogadott ez mindegyikre jellemző?

válaszotokat előre is köszönöm! :-)


2014. jan. 17. 22:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Normális helyről származó és stabil idegrendszerű amstaff nem támadja a családot és a gyerekeket, de még egyáltalán az idegeneket sem. A pit sem támadhatott emberre soha, hiszen akkor nem tudták volna szétszedni őket a verekedések közben.


Egyébként meg, ha neveléssel nem cseszed el, akkor nem lesz vele gond.

2014. jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha eleget foglalkozol vele,szocializálod,kutyasuliba hordod(fontos!!!)akkor nem lesz gond vele.

Persze csak ha normális helyről veszed,mint fentebb írták.

2014. jan. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek! Nekünk 2 pitünk van!

Az első az apuka volt, 3 éves korában mentünk kertes házba, egy évvel később jött az egyik lánya is. Ő lett ivartalanítva.

Imádom őket!!!!!!!!!!! A szőrös gyerekeink. Én annó 5 kutyás könyvet kivettek a kölcsönzőből, és felolvastam őket a férjemnek:-)

Ha minden zajhoz, helyzethez hozzászoktatod, viszed napi szintem sétálni, kutyákkal össze ereszted játszani, 5-10 alkalom kutyasuli, sok játék, sok ölelés. szeretet, és szigorúan de szeretettel neveled, akkor a világ legjobb kutyája lesz belőle!!!!!!!!!!! Semmiért nem válnék meg tőlük, és imádom őket! Gyerekszeretőek, családcentrikusak. Őrizni nem igazán kell tanítani őket, a vérükben van. Mi nem is erőltettük ezt a dolgot.

Kisgyerekkel kutya soha nem lehet egyedül, ez szabály nálam, A kutya félreértheti a gyerek (rossz) jelzéseit, mozdulatait.

Viszont mindent szabad. Mehet a farokhúzás, minden. Ha a kutya jelzi hogy nem jó neki, akkor azt már nem szabad. Ha tiszteletben tartod őt, ő bálványozni fog téged!

Mi soha nem szidtuk (egyser egyszer talán), mindíg jutalmaztuk a jó viselkedést, és elfordultunk, ott hagytuk ha nem tetszett amit csinált, Nekünk bejött! :-) HA elég karakánnak érzed magad, első kutya is lehet. Nekem is első igazi kutyám Ő(k).

2014. jan. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Haveromnal van egy 12 hetes kan ingyen ide adná de nagyon hiper aktiv szaladgal össze vissza es neha kapkod de ha raszolok abba haggya. És folyamatosan követ. Ez normalis egy ilyen kiskutyanal?
2014. jan. 17. 22:27
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztőtől vedd a kutyát és ne havertól, meg ettől-attól. Most írtuk le, hogy jó helyről kell venni!
2014. jan. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Tenyésztő!!! 35 ezer ert adta el darabját a kékeknek pedig 40!! csak együtt nöttünk fel es nem gondolod h pénzért adja annak akivel megtanult járni!
2014. jan. 17. 23:11
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Az nem tenyésztő, felejtsd el. És ha ennyire bizonytalan vagy meg nem értesz a kutyákhoz, akkor ne szaporítós staffal kezdd, hanem kutyás könyvekkel, főleg a nevelésről, de a fajtákról is, meg nézz ki egy jó kutyasulit, ahova ovitól kezdve járhattok, és megtanulhatod megérteni és kezelni a kutyát. A hiperaktívakat meg eleve kerüld el, családi kutyának nem az az ideális, hanem a nyugodtabbak, legalábbis ha nem akarsz vele 10 évig aktívan sportolni.
2014. jan. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Testépítő vagyok kutyakhoz nem ertek de mivel 2naponta jarok futni ezert ha viszem magammal nem baj ha kicsit hiper aktiv es lebirja velem kocogni azt a par km ert! és kutya konyvekben olvastam h napi szinten kell oket vinni setalni futni stb. kutyaiskolaba mindenkepp beiratom.Ja és azt is olvastam hogy rossz kutya NINCS!!!Egyebkent nem ismerem az amstaffot azert kerdeztem.Bullmasztifunk volt csak meg mergeztek!Azt 5 ezer ft ert vettem meg sem bantotta az 5 eves unokahugom!!!Szoval sztem itt erosen neveles kerdese!!Ja és ketlem h egy 10-12 hetes kiskutya nyugis nem ugral nem pattog ojannal meg nem talalkoztam.
2014. jan. 17. 23:43
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy "kicsit hiperaktív". Pár kilométert egy három lábú tacskó is le tud futni, egy hiperaktív staffnak meg épp csak a bemelegítés. De te tudod, csak aztán majd ne felejtsd el, hogy szóltunk előre.
2014. jan. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

A kedves cimborád egy szaporító,akit fel kellene jelenteni és lényegében az ő munkássága rontja a fajta állományát.


Egy tenyésztőtől származó kutya törzskönyvvel rendelkezik,8 hetesnél korábban nem hozhatod el,szerződéssel és egészségügyi garanciával kapod meg a kutyát.A szülők mindenféle fajtára jellemző betegségre szűrve vannak,minőségi tápon és húson tartva,majd a kölykök is a legjobb tápokat kapják az elválasztásig.

Chippel ellátva,2 oltással és folyamatos féreghajtással kapsz egy teljesen egészséges kutyát.Kezdőcsomaggal,és rengeteg tanáccsal,valamint bármikor fordulhatsz a tenyésztőhöz,ha valami kérdésed gondod van.


35 ezer ft-ért nem kapsz megfelelő kutyát,mert csak a kötelező előszűrések ára darabonként 20-25 ezer,erre még rájön millió kiadás.

Gyerek mellé nem kellene kockáztatni,mivel a haverod nem ért a tenyésztéshez,nem végzett semmilyen iskolát vagy képzést ezzel kapcsolatban,gyanítom még csak törzskönyv sincs a kutyákhoz,ezért sehonnan nem tudja megállapítani,hogy 4 generációra visszamenőleg,kinek ki az apja anyja,nagyanyja nagyapja stb.

Nem ismeri a vérvonalakat,és csupán a SZERENCSÉNEK köszönheti,ha nem idegbeteg a kölyök.

A betegségek pedig nem most fognak kijönni,hanem 1 éves kora után...akár 3-4 éves korában és szó szerint a gatyádat ráköltöd a kutyára meg az állatorvosra.


Annyian szaporítják már ezt a fajtát,hogy teljesen tönkre lett vágva,hála a haverodhoz hasonló embereknek.


(Kéket 40-ért adja???MINEK??Egy kutya nem a szín alapján jobb a többitől...de nyilván ezt egy hozzáértő tudja,és pusztán a szín miatt nem kér el több pénzt,mert senkit nem a kutya színe érdekel...)


Azt ajánlom,ha valóban ilyen kutyát szeretnél,akkor keress fel egy igazi tenyésztőt,aki nem otthon a sufniban gyártja hasra ütésszerűen a kiskutyákat,hanem kennelnévvel,tenyésztői engedéllyel rendelkezik,a kutyái tenyészszemlén megkapták a szükséges engedélyeket,és egészségügyi garanciát vállal a kutyára.

Ez nem 35 ezer ft,de legalább biztosan amstaff és biztosan egészséges.


Beírod a googleba hogy "amerikai staffordshire terrier kennelek" és kidob neked annyit,amennyit szeretnél.

Elolvasod a szimpatikus kennelek bemutatkozását,amelyiknek megfog a kutyája és a tenyész vonal,azzal felveszed a kapcsolatot,előjegyeztetsz egy kölyökre,ameddig megszületik pedig szorgalmasan tanulsz a kutyanevelésről,mivel hozzáértés nélkül nem veszünk amstaffot,mert bajok lesznek.


üdv, 2 amstaff gazdája és több tíz kidobott amstaff ideiglenes befogadója az évek alatt

2014. jan. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!