Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy gazda nélkül sétáló...

Ha egy gazda nélkül sétáló kutya elkezd követni, megpróbál közel jönni, az utcán, ahol mások is vannak, én pedig a kutyáimmal sétálok, mit lehet tenni, hogy ne kövessen?

Figyelt kérdés
2014. jan. 18. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

semmit, par napja volt egy kerdes h miert utaljak a talaj cirkalokat, nezz be oda.

en pl alig birtam elrugdalni h ne legyen baj, bar neki ott volt a tulaja, meg engem is tamadott.

senki nem irta h mit kene csinalni...

most majd, lepontoztok, de ha nem tudnam elzavarni, nem tudom mit csinalnek, vszinu ha engem harapna mar, akkor a kutyamban beindulna a segitseg, de annak nem lenne jo vege.

szoval megoldas johet nekem is.

2014. jan. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha csak követne, toppants a lábaddal és mondd neki, menj el. Vagy csinálj úgy, mintha lehajolnál egy valamiért a földre és felé dobnád. A legtöbb kutya elfut ilyenkor.
2014. jan. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
toppantassal meg jobban beindulhat, enyemre, meg ram, meg ugy is tamadt h egyszer mar leszedtem a kutyam rolla .
2014. jan. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én legutóbb megszagoltattam vele a kutyámat, majd elengedtem, és másfél órát játszottak...
2014. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

amerre setalunk van 1 nj, csattog a kerites ugy neki futkoz, kozbe durvan ugat, tamad...

szted o szaglalni akar csak?

2014. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, szinte tuti, h ha hirtelen megszűnne a kerítés, akkor a kutya lenne a legjobban meglepődve...
2014. jan. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Little Red, az olyan kutyák a legveszélyesebbek, akiknél megszűnik a kerítés. A kóborkutyák akik huzamosabb ideje az utcán mászkálnak, általában normálisak. Az ilyen kertből meg láncról szabadult vadállatok viszont már nem egyszer támadtak meg súlyosan.

Amúgy a válaszodból érződik, hogy azt hiszed a kérdező eltúlozza. De arra nem gondolsz, hogy mondjuk esetleg a másik kutya ápolatlan és nem akajra, hogy elkapjon tőle valamit, vagy az ő kutyája beteg, félős, tüzel stb. Vagy egyszerűen csak nem akar vele kapcsolatra kerülni és kész. Plusz a gazdátlan kutyára is veszélyes lehet, ha mondjuk kiszalad a kérdező után az útra meg ilyenek.

2014. jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem akar vele kapcsolatba kerülni, akkor zavarja el. Kész.


Futottam már bele gazdátlan kuvaszba, beforduétam a sarkon és a ét kutya közt kb fél méter volt. Láttam, h a kuvasz nem lesz barátságos, egy másodperc alatt felülkerekedett az ijedtségemen a józan ész, és torkom szakadtából ordítottam a kuvaszra, h üljön le és maradjon ott. Annyira meglepődött, h hagyott minket elmenni és csak bámult. Nem a parancsot értette, hanem az ordibálástól lepődött meg.

2014. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Igen, valóban nem akarom, hogy vadidegen, gazda nélkül rohangáló kutyák az én kutyáimhoz közel kerüljenek.


Az az eset, ami miatt feltettem a kérdést, úgy nézett ki, hogy az a kutya közel akart jönni, de időnként hátrafordultam, és nagyon csúnyán ránéztem, ezért csak viszonylag messziről követett minket. De ha rákiabáltam volna, akkor elment volna? Más emberek is voltak a környéken, és kicsit bátortalan vagyok ilyenkor az ordibálás terén, meg nem is voltam biztos benne, hogy milyen hatást váltanék ki a másik kutyából. Szóval, ha ráüvöltök a másik kutyára magabiztosan, akkor mondjuk 99%, hogy elkotródik?

Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy lámpás kereszteződésnél lepett meg minket hátulról, azért autó alá nem szívesen kergettem volna, meg ott egy csomóan voltak, és kicsit tartok attól, hogy hülyének néznek, hiszen végülis az a kutya semmi rosszat nem csinált, csak sunnyogott...

2014. jan. 19. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!