Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Testvéremnek elszökött(inkább ellopták) a kutyájuk éjszaka. Egy gyönyörű szép kutyáról van szó.

Mindenhol hirdették, a kutya nyakán volt biléta, telefonszámmal mindennel, és tegnap jelentkezett is a "becsületes" megtaláló, de azt mondta, hogy a kutyát csak pénzért cserébe hajlandó visszaadni, mert állítólag ő etette, és az etetést ki kell fizetni.

Tudni kell, hogy a kutya két napig volt eltűnve, és 25.000 Ft-ot kérnek érte.

Testvérem amúgy is kiírta, hogy pénz jár a megtalálónak, de ő 5000 Ft-ra gondolt, és ezt is kiírta a hirdetésre.

Jelenleg nincs 25.000 Ft-ja és nekem se, szóval ha minden pénzem odaadnám neki, akkor se lenne meg a 25.000 ft.(vagy talán meglenne, de akkor mind a ketten 0 ft-val maradnánk a hónapra, és gyerekekkel ez nem épp kifogásolható helyzet) Ez az első alkalom, hogy ilyen szarul alakul egy hónap, mert most elég nagy kiadásunk volt mind a kettőnknek.

Azok az egyének meg nem hajlandóak addig semmit se tenni, amíg tesóm rá nem bólint a dologra.

Nagy a valószínűsége, hogy kisebbségieknél van a kutya, és én szinte 100% ig biztos vagyok benne, hogy ellopták, mert a kerítés amúgy is bomba biztos, a kapu mindig zárva van kulccsal, és azon az estén, amikor eltűnt a kutya tárva nyitva volt a kapu, ami még ezelőtt sose történt meg, mert mindenki reflexből kulcsolja a kaput.

Szóval tuti, hogy kivitték a kertből.

Ilyen helyzetben mit lehet tenni? Rendőrségnek szólni?

Foglalkoznának a dologgal egyáltalán?

Aggódunk a kutyáért, mert fogalmunk sincs, hogy milyen körülmények között van, és hogy kik figyelnek rá...

Chipje van, meg papírjai is, szóval bizonyítani tudjuk, hogy a miénk.

Kérlek adjatok tanácsokat.


2013. okt. 12. 11:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%

Ilyenkor történne az, hogy megbeszélem velük, hogy akkor holnap délben itt vagy ott, viszem a pénzt. Összeszedem a fiúkat, és úgy megverjük mindet, hogy a saját anyjuk nem ismer rájuk.


Ha erre nincs lehetőséged, akkor irány a rendőrség. De sok reményt nem fűzz hozzá.


Ajánlom inkább az első lehetőséget.

2013. okt. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Esetleg még az összes jobb állatvédő csoportnak, hátha segítenek.


Bár nem értem a helyzetet, ha az én kutyámat "rabolnák" el, agyonverném mindet.


A zsarolással meg az a baj, hogy ha egyszer neki, állandó aranytojó tyúk leszel, mert ott maradsz egy lehetőségként, hogy egyszer fizetett, fizetni fog most is.

2013. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Első válaszoló első lehetőségével értek egyet, ezt tenném én is.
2013. okt. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen. Kb. én is azt csinálnám, hogy megbeszélnék egy találkozót, hogy viszem a pénzt és úgy megveretném őket, hogy besz*rnának! A kutyámat egy percig se tartanám ott tovább!
2013. okt. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4es vagyok. És igen, abban is igaza van, hogy ha egyszer fizetsz, akkor félő, hogy ellopják többször, mert úgyis fizettél először is...
2013. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Ha ilyen helyen laksz, hogy csak úgy bemennek a kertbe kutyát lopni, akkor érdemes elgondolkozni olyan kutyán, ami őrzi is a házat/kertet. Önbíráskodni nem szabad semmilyen esetben sem, főleg ha nem is bizonyítható a lopás. Én nem fizetném ki a 25 ezret. Max egy tízest ajánlj fel neki, és érezze, hogy letojod ha ez nem felel meg neki. Feltételezem, hogy nem akarja 15 évig etetni, úgyhogy visszafogja adni ennyiért is.

Nekem Amerikai bulldogom van, úgyhogy sok sikert annak, aki megpróbálja ellopni. Neked is javaslok hasonló kaliberű kutyát a másik mellé!

2013. okt. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket.

Van egy nyomozó ismerősöm, beszéltem vele, és ugyan azt mondta, hogy mára beszéljünk meg egy találkozót, ő majd jön velünk, és amint megemlítik a pénzt az egyének, akkor ő szépen előveszi őket zsarolás vádjával.

Mondta, hogy civilben jön majd, hogy ne legyen gyanús, és amint zsarolnának akkor előveszi a jelvényét, és telefonál is majd be, és megtesszük a feljelentést zsarolás vádjával.

2013. okt. 12. 12:58
 8/17 Quadral ***** válasza:
100%
Én annyit tennék, hogy még videó felvételt is készítenék, vagy legalább hangfelvételt!
2013. okt. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Helyes!

Azért írd meg mi lett.

2013. okt. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A hang felvétel nem is rossz ötlet.

Majd megírom. Elméletileg 5-kor találkozunk

2013. okt. 12. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!