Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A jagd terrierek rókázásra...

A jagd terrierek rókázásra való kutyák? Tudnátok írni tapasztalatokat a fajtával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2014. jan. 20. 15:19
 1/9 A kérdező kommentje:
A rókázás alatt azt értem a vadászatot értem..(rókalyukba mászkálás stb...)
2014. jan. 20. 15:43
 2/9 A kérdező kommentje:
*a rókázás alatt a vadászatot értem ( róka lyukba menés stb)
2014. jan. 20. 15:44
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Rókavadászatra és vaddisznó hajtásra termett.


Nekem foxim volt, és napi 4!!! órát futottam vele, kirándultunk, fárasztottam agyilag... hasztalan. Szökött. Volt, hogy a csalitodból egy hatalmas szarvast hajtott ki elém, eszméletlen volt. A foxim még a sünt is megfogta, szegényeket úgy halásztam ki a szájából. Végül kerestem neki egy gazdát, mindig kapok róla képeket. Jól érzi magát, mert az a dolga, hogy vadásszon. :) Jöhetnek a lepontozások, hogy miért adtam oda másnak, de a kutyasuli sem ért semmit.


És a jagdok állítólag ezerszer keményebbek.

2014. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rókázásra és vaddisznó hajtásra. De azért azt tegyük hozzá, hogy az ilyen vadászkutyák halálozási aránya elég magas. Ha bemegy a róka után a lukba, nem biztos hogy ki is jön. A vaddisznó pedig még veszélyesebb.
2014. jan. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Esetleg tudtok még olyan falytát ami ugyanígy róka illetve vaddisznó vadászatra jó lenne? És a jagd terrier jól kijön más kutyákkal? Mivel van itthon még egy drótszőrű német, és egy magyar vizslánk...
2014. jan. 20. 16:57
 6/9 anonim ***** válasza:

A kettőt el kell különíteni.

A jagd jó mind a kettőre.

Rókára pl. nagyon jók az agarak, főleg a magyar agár, de az agarászat tiltott.

Jó még a tacskó is.

Persze mind-mind munkavonalas kutya kell, nem küllem.


Vaddisznóra jó még az argentin dog, de az meg rókára nem jó.

2014. jan. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jagdom van kertes hazban,de bent tartjuk. Napi 10-15 km MAGAS INTENZITASU FUTASsal farasztom minden nap, plusz Kong ragos,toltheto gumijatekokkal,borcsonttal,tug of warral,labdazassal.Nap vegere mar alig bir jarni, alig bir felugrani a kanapera a lelkem :D A kertben rendszeresen aldozataul esnek:sun,beka,siklo,eger.. Nem atlagembernek valo fajta,ha nincs lefarasztva as,szetszed mindent,erdemes tobbszor vegiggondolni,hogy ilyen kell-e.
2014. jan. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a jagd a legtökéletesebb legvérengzőbb vadászkutya. Ennél "veszetebbet" nem is ismerek. Bármit elkap, mozgásigénye óriási. Kertben tartva csak lebetonozott kerítés gátolja meg a szökését.Betonozott vastag vastagabb rácsú Kennelben ajánlott tartani ahonnan nem tud kiásni, kirágni vagy kiugrani, rengeteg futattással pórázon pl bicajjal mész és fut meletted. Szabadon engedni tilos mert azonnal elkap valamit vagy összeverekszik valami kutyával. Főleg vadászok tartják a fajtát. Kezdőnek semmiképp nem ajánlott
2014. okt. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A jagd a kotorékban egy "állat"! sajnos nem mérlegel, mint egy tacskó, a borznak is ész nélkül megy neki. A tacskó és a foxi való egyértelműen kotorékba, a tacskó németül dachshund (borzkutya), a foxi meg egyértelműen rókára való. ha véletlenül borz is van a kotorékban, a foxit szétkapja, a jagdod pedig maga után csalja a kotorékba és ráomlasztja a járatot. A 3 fajta közül a tacskó a legagyasabb, a másik két fajtát sokszor a vérmérséklete "viszi a sírba".
2016. dec. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!