Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a szobatisztából...

Mit csináljak a szobatisztából lett nem szobatiszta kutyáimmal?

Figyelt kérdés

Három kistestű kutyám van, ki-be járással.

Mind a három szobatiszta.VOLT.

Jelenleg tanfolyamra járok így nagyon kevés időm van, sétálni sem tudom mindig elvinni őket, de az udvarba minden nap kimegyek velük, illetve néha a ház elé is kiviszem mind a hármat.

Ilyenkor legalább nem szarnak be, de össze-vissza hugyoznak mindent reggelre.

Rendszerint a szőnyegen végzik a dolgukat, így már a szobámból részlegesen ki is vannak tiltva, de ez sem megoldás.

Sosem tudom őket rajtakapni mert éjjel csinálják, és csak az utóbbi 1 hónapban, de van hogy egy éjjel 5 húgyfolt is van szerte a házban, néha még aknát is raknak, de az szerencsére nem annyira jellemző.

Mit csináljak velük?Találok egy húgyfoltot, és honnét tudjam,hogy melyik csinálta?És ha tudom is,hogy melyik csinálta mit csináljak vele?

Kiárt,hogy egészségügyi problémájuk lenne.


2014. jan. 21. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Én pedig azt tenném, hogy egyesével kint hagynám őket az előszobában, és megtudnám, hogy melyik pisil be.... aztán azzal foglalkoznék utána, hogy ne pisiljen be többet.
2014. jan. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sippara ***** válasza:
100%
Szerintem totál egyértelmű a dolog. Adott három kutya, akiket egyszercsak nem sétáltatnak, nem nagyon játszanak, foglalkoznak velük, nem fárasztják le őket, nem elégítik ki az igényeiket. A háromból egy (vagy több) egy idő után megunja ezt, és elkezdni átvenni a terepet a "gazda" helyett, amit többek között azáltal jeleznek, hogy vizeletükkel megjelölik a lakást, mint saját területüket. Gyanítom, egy rahedli más probléma is van a kutyákkal, csak az nem tűnik fel így, hogy lakásra-kertre vannak korlátozva, és minimális a konkrét közös akció a gazdával.
2014. jan. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sipparának igaza van!


Próbáld minden nap elvinni őket 1-1,5 órára vmi parkba,futtatóba,hogy legyenek lemozgatva,ezen felül amikor csak tudsz játssz velük.Oké,hogy tanfolyamra jársz,de muszáj megoldanod,hogy kutyák le legyen mozgatva.


Esetleg egy rokon/barát vagy vki aki besegítene neked,amíg tanfolyamra jársz?

2014. jan. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!