Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktattátok le kutyáto...

Hogyan szoktattátok le kutyátokat az ürülék evéséről?

Figyelt kérdés

Már a fogkrém sem használ!

Ötletek???


2009. dec. 3. 21:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
előző vagyok, azért csinálja ezt, mert szagosít
2009. dec. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az enyém is megette. Én sokszor figyeltem, amikor kakilt, ott voltam mellette, és amikorfordul meg, hogy megegye, akkor hangosan rászóltam, hogy : FÚJJJ!!! Ezt megcsináltam párszor, s utána már nem ette meg. Néha még közeledett felé, akkoris rákiabáltam, hogy fújj, és már egyáltalán nem eszi. Ez a leghatásosabb.
2009. dec. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Csak most van időm reagálni!

Tulajdonképpen egy ismerős keverék kutyáról van szó! (Nekem vizslám van, hála égnek sikerült neki megtanítanom...)

Az említett eb emberi székletet fogyaszt! A táplálással, itatással nincsen gond, lakásban tartott kutya, Acanát kap többnyire, plussz házi kosztot!

Egyszerűen nehezen kezelhető! Az észrevétel utáni fogkrém nem vált be, mert még a legmentolosabb is ízlett neki, így nem büntetés volt számára! Ezért kellenének még ötletek, kinek hogyan sikerült! A kutyák folyton el vannak engedve, így képtelenség állandóan odafigyelni rá, a hajléktalanok pedig előszeretettel használják a bokrokat...

2009. dec. 5. 20:21
 14/17 anonim ***** válasza:
Vizipisztoly is jó esetleg, hogy azzal lefújják, kivétel, ha szereti a vizet és szereti ha spriccelik, de ha lefújjátok vele, és még FÚJJ-ogtok rá akkor lehet, hogy hatásos. :)
2009. dec. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű.

Ahogy kakilt citromlevet öntesz rá.

Egyszer kétszer megcsinálod nagy ívben kerülni fogja az evését.

2009. dec. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én írtam azt a hosszú választ, amiben Jan Fennelt is említettem. Gyanús volt, hogy nem saját ürüléket eszik, hanem másét, ezek szerint jól sejtettem.

Az a jó hírem, hogy az én kutyám is ilyen volt, mindig sz@rt evett, de le tudtam róla szoktatni.

Mint előzőleg is írtam, újra kell rendezni a rangsort, ne a kutya legyen a vezér. Ehhez ott a könyvről a link.

Másodszor, ne engedjétek a közelébe! Tudom, ez nagyon nehéz, főleg, mikor jó beszélgetés van, a kutyák játszanak stb., de jobb alternatívát nem tudom. Ha megy a bokorhoz garázdálkodni, hívd el onnan vagy szólj rá. Ha hívod magadhoz, akkor adj neki jutalomfalatot, amiért Téged választott, nem a bokrot! Persze ehhez fontos, hogy a kutya jól behívható legyen.

Én szimplán ennyit tettem és néhány hónap alatt sikerült. Nem mondom, van, hogy néha még menne bokrozni a kutyám, de olyankor elég csak szólnom, hogy fúj és odahívnom magamhoz és onnantól már nem megy vissza.

Ez egy szelíd módszer, ugyan nem érsz el egyik napról a másikra eredményt, csak néhány hét, esetleg néhány hónap alatt, attól függ, milyen jellem a kutya. Ha erős egyéniség, akkor lassabban megy. De nekünk bevált.

2009. dec. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
0%
Én mindig meg szoktam enni előle, így ő hiába keresi nem találja. Eleinte lesben figyeltem éa amikor megláttam hogy sz@rni készül akkor azonnal mögé osontam. Le sem esett a puha sz@r a segglyukából, már majszoltam két pofára. Ezzel a módszerrel teljesen sikerült leszoktatni. El első négy évben szükséges a kutyasz@rt télen nyáron elfogyasztani aztan teljesen megszűnik a jelenség. Elöször furcsa íze lehet a kutyasz@rnak, de állítom hogy hozzá lehet szokni. Ha édes ételeket adunk kutyánknak, a sz@rja is igen ízletes lesz. Természetesen a kutyafost is el kell fogyasztani, mielőtt a kutyánk tenné!!!
2015. okt. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!