Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktattátok le a napi...

Hogyan szoktattátok le a napi 3 evésről 2 evésre a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Már napi 2x kéne neki, és hiába próbáltam úgy, hogy délután egyre kevesebbet kap, bocizik és nem akarom hogy éhezzen..és adok neki újra, meg újra. Vagy lesz magától olyan érzése, hogy neki már nem kell csak napi 2x enni?

Mert a 4 evésnél is ő hagyta ki folyton az egyik etetést, azóta 3x-i hami van, de azóta..:)


2010. febr. 28. 08:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Egyszerü, nem adsz neki csak 2-szer enni. Nem fog éhezni. A kutya tulajdonsága, hogy bármennyire is jól van lakva, gyönyörüen tud nézni ha te eszel, hogy adj neki. Vagy szigorú vagy és nem adsz neki, vagy megsajnálod és adsz. Én nem tudom megállni, hogy egy-egy falatot ne adjak. Ki is használja rendesen.
2010. febr. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 3 evésről hamar leszokott. Nekem a 2 evésnél voltak gondjaim. Mindig kapott 2x enni mert éhes volt. Jól volt lakva és nem tudtam motiválni(csak a kaja érdekli),de jól lakva kit érdkelne még kaja? őt nem érdekelte. utána másnap napi egyszer kaptam eg az adagját és máris motiválható volt. Én elent tudok állni a szemeinek:D bár néha a határán vagyok annak hogy adok neki valamit:D


Szerintem simán etesd kétszer nem fog belehalni ha 2x fog kapni. Az én kutyám a napi egy etetést ugy várja mintha egy egész tortát raknánk elé:D Próbálj meg ellenálni:D

2010. febr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
sztem a kutyák mindig éhesek legalábbis az enyém mindig enne.egyszer kap aztán ennyi.megszokja.
2010. febr. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Az etetési időben vidd el sétálni, így nem várja a kaját.

Néhány nap alatt megszokja.

2010. febr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
De miért nem lehet háromszor adni neki enni?
2010. febr. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Előző: a kutya gyomra nem arra lett kitalálva, hogy 3X kapjon kaját. Felnőtt kutyának napi egyszer kell adni.
2010. febr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én néhány hét alatt állítottam át a kutyám, úgy, hogy mindig egy-egy marékkal kevesebbet kapott, de a csökkentett adagot tartottam pár napig vagy egy hétig, majd a következő héten megint kevesebb, majd megint. Míg végül lemaradt. Kb. egy hétig tartott az, hogy ott állt a pultnál és várta a kaját, de aztán fokozatosan beletörődött és már nem várja a késő esti kajáját. Megszokja, csak ne sajnáld meg. Legyél állhatatos és következetes.
2010. febr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Akiteki ***** válasza:

09.09,

Mert nem mindenki van otthon minden nap ugyanazokban az időkben.

A kutyának pedig fontos a rendszeresség.

Azon kívül a sokszori evés az embereknél bizonyítottan növeli a cukorbetegség kialakulásának veszélyét. Gondolom, a kutyáknál is lehet hasonló hatása.

2010. febr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyik nap még 3x adtam, másik nap meg 2x. Ennyi. Minden kutya aki szereti a kaját az koldulni fog és cuki szemekkel nézni ha nem neveled meg. Evvel csak azt éred el hogy őő fog parancsolni neked, összevissza fog enni és meghízni és nem akkor lesz éhes amikor kell. Nem kell megsajnálni, nem szenved.
2010. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na igen. Célszerű megtanítani a kutyát arra, hogy tudja hol a helye, mikor az emberek esznek. Ezt úgy csináltam, hogy mikor kajáltam, beküldtem őket az asztal alá. Ha kijöttek, visszazavartam őket, ha szépen megvárták az asztal alatt, míg befejeztem az evést, akkor az utolsó falat az övék volt. De ha kijöttek, nem kaptak semmit. Fontos, hogy nem szabad nézni a szemükbe, ha néznek evés közben. Ha nem foglalkozol a kunyerálással és levegőnek nézed a kutyát, már az is sokat használ. Enyémeknek szépen leesett a tantusz, ha akarnak a kajámból, az asztal alatt kell lenniük VÉGIG. Így kb. 1 hónap alatt szépen megtanulták és most már ha látják, hogy készülök az asztalhoz, maguktól bemennek és csak akkor jönnek ki, mikor hallják, hogy befejeztem. Nincs is kunyerálás, így mindenkinek kellemesebb. :)
2010. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!