Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen sovány?

Miért ilyen sovány?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit tegyek, befogadtam egy német vizslát, úgy egy év körülit, eszik rendesen , nagyon jól kijön a másik kutyámmal. Mi lehet a baj? Bármennyi ételt adok neki nem hízik meg . Az utszáról jött be hozzánk és mivel bármikor kiengedtük mindíg visszajött befogadtuk. Lehet hogy nincs meg minden oltása? Honnan birnám megtudni?

2014. jan. 23. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs benne chip, nehezen tudhatod.

El kell vinni orvoshoz, nézze át, ha ajánl oltást, oltasd be, és egy féregtelenítő kúra mindenképpen ajánlott lenne, lehet attól nem hízik.

Egyébként nem hízékony kutyák.

Mozogj vele sokat, hogy izmosodjon, az jobban ragad rá, mint a zsír. A mozgáson kívül pedig biztosíts neki viszonylag kiszámítható napirendet, és vezess korlátozásokat az életébe, hogy tudjon mihez igazodni.

Ez biztonság érzetet ad neki, ha kóbor kutya volt, lehet hogy a stressztől, bizonytalanságtól nem tud hízni.

2014. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Féregteleníteni kellene, ha az utcáról jött, akkor nagy eséllyel férges. Ugyanazzal a lendülettel adj a másik kutyádnak is. Állatorvosnál megnézettétek van-e benne chip? Egy fiatal, fajtatiszta kutyát ritkán raknak ki csak úgy az utcára.
2014. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Féregtelenítés,a testsúlyának megfelelő mennyiségű tabival,mert sokszor ez az oka a fogyásnak.Ráadásul,lehet nem megfelelő minőségű kaját kap,mert hiába sok,ha nincs benne elég fehérje,zsír,meg ami kell.Chipet nézessetek dokival,ingyen van,hátha keresik.
2014. jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha férges attól a másik kutyám is olyan lehet? Mennyibe kerülnek a tabletták? A másik kutyám régebben kapott csak már nem emlékszem az árára. Külömben mikor találtam másnap nézettem meg és nem volt benne chip, meg semmi amiből bármit tudhatnánk a volt gazdáiról
2014. jan. 24. 13:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Állatorvosnál lehet kapni, kb 200-300 ft egy tabletta, egy német vizslának b 3 kell.
2014. jan. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!