Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most én lennék a köcsög, mert...

Most én lennék a köcsög, mert nem vigyázok MÁS kutyájára? Milyen kutyás az, aki lepasszolja kénye-kedve szerint a kutyáját?

Figyelt kérdés

A haverom rám akarta sózni a kutyáját 1 hétre, mert mennek síelni, aztán vigyázzak rá én. Ad kaját, meg minden, csak legyen nálunk!

Nekem a szüleim meg is engedték, de én nem fogok más kutyája után kutyaszart szedni, és sétáltatni se fogom vinni, azt, hogy baja lesz, és vihetem orvoshoz, szintén nem vállalaom!


És megmondtam neki, udvariasan, hogy "bocs, nem! Ha kutyát szerettél volna, akkor alakítsd úgy az életed, hogy nem passzolod le más nyakára!"


És megsértődött! Azt mondta, hogy "köszi! Nagy köcsög vagy!"


Most komolyan, ÉN lennék a köcsög? Nem én akarom az én felelősségemet más nyakába varni 1 hétre!


Ha gyerek lenne, azt is más nyakára varrná át?



2014. jan. 24. 10:06
1 2 3 4 5
 21/46 Firestorm ***** válasza:
75%
Én a helyedben oda állnék elé és elnézést kérnék.Aztán kifejteném neki,hogy miért nem szeretnék a kutyusra vigyázni,hidd el megfogja érteni.
2014. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
79%
nem azzal van a gond, hogy visszautasítottad, hiszen szívedjoga eldönteni, hogy csinálsz, azonban az a stílus, ahogy előadtad magad, eléggé alpári...
2014. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
76%

Ha ez nálad udvarias, akkor nem tudom, milyen lehetsz, ha bunkó vagy.

Ez udvarias lett volna: "Bocsi, de nincs kutyám, nem is szeretem a kutyákat, nem értek a kutyatartáshoz. Szerintem valaki másra kellene rábíznod, aki ért is a kutyákhoz."

Biztos nem sértődött volna meg, ha normális stílusban válaszolsz.

2014. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
köszi, ment minden állatvédőnek a lepontozás! ;)
2014. jan. 24. 11:33
 25/46 anonim ***** válasza:
88%

Megmondhattad volna normálisabban is, hogy "Ne haragudj, erre alkalmatlan vagyok, mert nem értek a kutyákhoz, kérj meg mást, aki alkalmasabb erre".

Ha csak azért nem vállaltad, mert nem tartod helyesnek, hogy "lepasszolja", akkor ebben nincs igazad.

A kutya elél 10-16 évig, és ez idő alatt bizony előfordul, hogy a gazdinak el kell utazni, vagy egyszerűen csak szeretne elutazni, de egy kutyát nem lehet mindenhova rángatni, és nem ülhet otthon az ember, míg a kutya végelgyengülésben ki nem múlik. Ilyenkor teljesen természetes, hogy az ember talál valakit, akiben megbízik és megkéri erre a szívességre. Szóval egyszerűen nem értem a felháborodásodat, mert a haverod ezzel a bizalmát fejezte ki, hogy megkért, én pl. nem bíznám akárkire a kutyámat, ha elutazok. Remélem szegény srác talál majd valakit.

A gyerekkel ugyanez a helyzet, ha már felhoztad példának, egy kicsi gyereket sem lehet mindenhova vinni és képzeld el, szinte minden szülő vett már igénybe ideiglenes "dajkát", legyen az rokon, vagy barát. Ez utóbbi fogalmát szerintem úgysem érted.

2014. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
66%

Azért lenne ő a köcsög, mert egy hétre "lepasszolná kénye-kedve szerint" a kutyáját? Síelni mégis hogy vigye? Ez nem városnézés, kirándulás, ahová a kutya is mehet. Ezek szerint én vagyok a legnagyobb köcsög, mert én meg 9 hónapnyi külföldi munkavállalás miatt passzoltam le a kutyámat. Tudod, van olyan, amikor a kutya nem mehet a gazdájával, sőt, van, aki a gyerekét is otthon hagyja, mert különben éhen döglenek. Egy hét egy kutyának semmi, ő azt gondolta, ki fogod bírni, hogy napi kétszer lehajolsz és felszeded a kakát, illetve lerakod elé a kaját, de tévedett.

Lehet normális hangnemben is közölni, ha aggódsz a felelősségvállalás miatt.

2014. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 Firestorm ***** válasza:
91%

Minek írtál egyáltalán ide,ha nem tudod elfogadni mások véleményét és inkább lepontozod az állatvédőket.

Ebből csak azt tudnám leszűrni,hogy te nem állatvédő,hanem állatkínzó vagy,mivel úgy tűnik elítéled az állatvédelmet :) Szánalmas.

2014. jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
90%

elég sz.r életed lehet, ha ez a legnagyobb boldogság az életed, hogy mindenkit lepontoztál :)

mondd, hány éves vagy, 6?

2014. jan. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 Firestorm ***** válasza:
90%

Eddig nem gondoltam,hogy az vagy,viszont a reakcióid alapján most már bizton állíthatom hogy egy váza rokon vagy,igazi neveletlen,nagyképű beképzelt kiskölyök.

Remélem a haverod jó messzire elkerül majd téged és ilyen butaság nem fordul meg többé a fejében,hogy akár egy fogpiszkálót is rád bízzon :))

2014. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
93%

Hé emberek! Vegyétek észre, hogy teljesen felesleges egy félbolond kérdése alá írogatni!


Megkérdezte: Szerintetek köcsög vagyok? A véleményünkre volt kíváncsi. Elmondtuk neki, hogy igen, az volt! Ez viszont már nem tetszik neki... tehát kitett egy kérdést, amire csak azt a választ hajlandó elfogadni, amely neki ad igazat, máskülönben lepontoz.


Személy szerint én k.u.r.v.a.j.ó választ írtam neki, mégis le vagyok pontozva. Ki érti ezt? :D


Amikor a haverod azt mondta, hogy "Köszi! Nagy köcsög vagy" akkor nem kiabáltad a képébe? LEPONTOZLAAAK! :D


Édes Istenem, de nagy az Isten állatkertje!


Na, pontozz erre is egy negatívat, abban úgyis jó vagy! :)

2014. jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!