Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most én lennék a köcsög, mert...

Most én lennék a köcsög, mert nem vigyázok MÁS kutyájára? Milyen kutyás az, aki lepasszolja kénye-kedve szerint a kutyáját?

Figyelt kérdés

A haverom rám akarta sózni a kutyáját 1 hétre, mert mennek síelni, aztán vigyázzak rá én. Ad kaját, meg minden, csak legyen nálunk!

Nekem a szüleim meg is engedték, de én nem fogok más kutyája után kutyaszart szedni, és sétáltatni se fogom vinni, azt, hogy baja lesz, és vihetem orvoshoz, szintén nem vállalaom!


És megmondtam neki, udvariasan, hogy "bocs, nem! Ha kutyát szerettél volna, akkor alakítsd úgy az életed, hogy nem passzolod le más nyakára!"


És megsértődött! Azt mondta, hogy "köszi! Nagy köcsög vagy!"


Most komolyan, ÉN lennék a köcsög? Nem én akarom az én felelősségemet más nyakába varni 1 hétre!


Ha gyerek lenne, azt is más nyakára varrná át?



2014. jan. 24. 10:06
1 2 3 4 5
 41/46 zsuzsabazsa ***** válasza:
57%
Szerintem a kérdezőnek titkon az a baja, hogy a haverja nem őt vitte el síelni, ehelyett a kutyáját bízta volna rá.
2014. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 zsuzsabazsa ***** válasza:
69%

Azért remélhető lenne a kérdezőben jó érzés, ha mondjuk akkor kellene vigyáznia a kutyára ha tényleg baj van a barátja. Nem bajban volt,/kórház, betegség vagy ehhez hasonló dolgok/. Végül is a barát szórakozni ment. Télen síelni. Lehet hogy nyáron meg nyaralni menne több hétre.


A nagy általánosság az ha valakit megkérnek valamire és az elvállalja akkor legközelebb is megkérik és egyre sűrűbben. Igaz az is, hogy nem mindenki használja ki a másikat.

Elvállalhattad volna a kutyát, de annyi hozzáfűzéssel, hogy ebből ne csináljon rendszert.

2014. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 zsuzsabazsa ***** válasza:
57%

Összefoglalva: "Na barátom menj nyugodtan síelni érezd jól magad, vigyázok a kutyádra, de ebből ne csinálj rendszert".

Ennyit kellett volna mondanod a barátodnak.

2014. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
76%

Hát nem tudom, szerintem az első alkalommal rögtön ilyet szólni, hogy "ebből ne csinálj rendszert..." majdnem ugyanolyan kelletlen, mint amit ténylegesen mondott a kérdező. Ki akarja olyanra bízni a kutyát, aki azzal veszi át, hogy "jó, de csak most az egyszer, ha ennyire muszáj".


Nem, ha ezt gondolja a kérdező, akkor mondja meg, hogy "figyelj, énszerintem nem tudnék rá jól vigyázni, nem lenne nálam jó helye. Nem merem vállalni". Ebben benne van a jószándék, de őszinte is, nem sértő, tehát még a barát se fogja a szemünkbe vagy a hátunk mögött azt mondani, hogy micsoda köcsögök vagyunk.

2014. jan. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 zsuzsabazsa ***** válasza:
57%

Hát igen ezek eléggé kényes dolgok. Nehéz eldönteni, hogy az ember mit is mondjon, hogy a kérdező se érezze magát /netán/ kihasználtnak, de a barát se mondjon le egy síelésről evégett. Bár lemondani úgysem fog, találni fog megoldást. El kellett volna vállalni, de legközelebbi felkéréskor meg nemet mondani valamilyen okkal.

A barát is kaphat vérszemet, ha folyton vigyáznak a kutyájára ő meg vígan nyaralgat meg telelget.

2014. jan. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Persze, de ezt genyóság előfeltételezni valakiről. Nem tegnap óta van kutyája, eddig is megoldotta valahogy. Lehet, hogy aki szokott vigyázni rá, az most nem tudott, vagy ilyesmi... érted. Nem rögtön azt kell kinézni az emberből, hogy biztos valami alantas mögöttes szándéka van. Csak segítségre szorul.

Ezért is érdemesebb tapintatosan visszautasítani, mert lehetnek ellenérzéseink, de lehet, hogy helytelenek, és a lecseszés jogtalan.

2014. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!