Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami nyugtató kutyának?

Valami nyugtató kutyának?

Figyelt kérdés
Már fogalmam sincs, mit kéne csináljak a kutyámmal... 2 évesen fogadtam örökbe, most 5 éves kan golden. Az elején jól megvolt, kicsit félős volt (gondolom bántották mielőtt kidobták vagy ilyesmi), tanítgattam, megtanult szépen sétálni pórázon, nem rángatott, az alap parancsokat is tudta meg visszahozta a labdát. Aztán pár hónapja nem tudom mi van vele. Ugyanúgy van vele foglalkozva, mint előtte, járunk sétálni, játszunk, egyedüli kutyus, de vagyunk rá hárman. Szóval olyanokat csinál, hogy bejön a házba (nálunk ez még meg van neki engedve, mert mikor idekerült nem mert kint aludni, ott nyüszített az ajtóba, de nem volt vele gond), szóval bejön a házba, de nem úgy szépen, hanem rohan és fellök mindenkit. A nevére csak akkor hallgat, ha kedve van rá, nem csinál meg semmit, szóval nem ül le, nem ad pacsit, felugrik az ágyra és úgy kell lelökni. Meg olyanok is szoktak lenni, hogy nincs az ajtóban semmi, de ő morog, meg az udvaron ugat, de nem jön senki. Miközben tisztítja magát is morog. Meg folyton topog a lábunkba, nem lehet levakarni. Én szeretem meg minden, de már nem tudom elviselni. Nem lett elrontva, mert a lakásban is mindig az előszobában meg a folyosón volt, napközben általában kint az udvaron csak bent aludt, ágyra sosem volt felengedve, nagyon szeretjük, kis családi központi kedvenc volt. Nem tudom mi történt vele. Egyszerűen bekattant. Én rontottam el valamit vagy vele van a gond? mit tudok ilyenkor csinálni? Örülnék egy kis segítségnek (nem piszkálódásnak). Amúgy az oltásait is megkapta, mielőtt ez a kérdés felmerülne. Köszönöm!

2014. jan. 24. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem hallgat rád, akkor el van kanászodva. Ha pofátlanul felugrik az ágyra, akkor kenj le neki egy hatalmas nagy pofont. A harmadik után már meg fogja gondolni, hogy biztos ezt akarja-e.


Nem nyugtató kell neki, hanem következtes büntető és jutalmazó nevelés. Akkor tudni fogja, hogy hol a helye.


Na majd jön a sok állat nélküli állatvédő és lepontoz...

2014. jan. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Erre már én is gondoltam, bár nem szeretek állatot bántani.. De nincs jobb ötletem
2014. jan. 24. 20:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem bántás, hanem nevelés. Szerinted a természetben, hogy megy a dolog? Az alfahím leül és elbeszélget a többi falkataggal? Ott is gyorsan lerendezik egymást. Persze nem agyon kell verni a kutyát, hanem egy-egy jól irányzott pofonnal visszaterelni a helyes vágányra és megmutatni, hogy igenis te vagy a falkavezér.
2014. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Állatorvossal meg valami modernebb szemléletet képviselő kiképzővel kéne megnézetni (mondjuk ebben a sorrendben), nem gyógyszerezni.
2014. jan. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy fájdalmai vannak vagy valami egészségügyi gond van? Én is inkább az állatorvoshoz vinném először, csekkolni pl. a hallását.
2014. jan. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!