Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most kaptam egy 6 hetes...

Most kaptam egy 6 hetes Pitbull Stardoff kiskutyát. Azt javasolták h száraz junior tápot keverjek neki tejjel. Egyáltalán nem akarja megenni. Tegnap este már adtam neki neki egy kis palizert azt viszont nagyon eszi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A táphoz hiába rakom elé nem eszi meg...hogyan szoktassam rá a tápra? Mit tegyek?

2014. jan. 25. 07:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű sosem látott még normális tápot ami szintén bizonyítja a "tenyésztő" hozzáértését :( 4 hetes koruk óta kapniuk kéne tápot is, nem csak anyatejet.
2014. jan. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél neki jó minőségű prémium tápot(szóval nem az áruházi vackokat, ha kell tudunk megfelelőt ajánlani), áztasd be forró vízbe és várd meg amíg megpuhul, majd nyomkodd össze villával. Ha nem eszi, akkor nyugodtan hozzákeverhetsz egy kis joghurtot vagy egy kevés prémium konzervet. Tehéntejet soha, sehogy nem adunk a kutyának, vegyél neki kutyáknak való tejpótló tápszert és azt készítsd el neki, vagy kecsketej.

Esetleg lehet még neki főzni húst, májat és azt 1:1:1 arányban főtt rizzsel és zöldséggel elkeverni, nálam imádták a kölykök. Vagy sokszor adtam nekik túrót joghurttal, tojássárgájával, egy kis mézzel összekeverve, tejpótlóból főzött tejbegrízt szintén mézzel és tojássárgájával.

A párizsit, virslit felejtsd el, jutalomfalatnak mehet, de nagyon kevés tápanyagot tartalmaz, ami egy kiskutya fejlődéséhez kell.

2014. jan. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Esetleg letudnál nekem írni 1-2 tápot? Mert ez az első kiskutyusom, de ehhez ragaszkodtam. És még nem nagyon értek ehhez. Szval kérlek írj le nekem 1-2 tápot amit szeretne.

Amúgy meg miért lenne tiltott Magyarországon...?

2014. jan. 25. 18:50
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
nem tiltott, az full baromság, amit az a válaszoló ír. jó tápok pl: orijen, acana. megfizethetőbb: brit care, brit premium
2014. jan. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
ja és ezeket netről tudod rendelni, pl petissimo.hu
2014. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
*:)
2014. jan. 25. 20:08
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Brit Caret ajánlanám én is [link] azt hiszem itt a legolcsóbb. Szivem szerint azt mondanám hogy ne kölyök hanem felnőtt táppal etesd. A kölyök tápoknak viszonylag magas a fehérje tartalma, ez viszont gyors növést eredményez ami feleslegesen terheli az ìzületeket, csontokat. Adj neki mindenképpen zöldkagyló készítményt is, ez védi az izületeit, bár ebben a táppban van izületvédő de azt nem lehet túladagolni. Plusz kalciumot viszont ne adj neki mert csont deformitást okozhat a túlzott kalcium bevitel. Vigyázz hogy inkább vékonyan tartsd, lassabban nöljön inkább, igy is véded a lábait, izületeit. Bőven ráér hizni, izmosodni, erőssödni egy éves kora után.
2014. jan. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyit tudnál rászánni, a legjobb tápok az Acana, Orijen, Taste of the wild, ha ez túl drága, akkor Brit Care, Josera, Happy Dog vagy esetleg még a Brit Premium, Bosch.
2014. jan. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Kecsketej?köztudott kutya utalja a kecskéteket mert olyan anyagok vannak benne ami allergiát okozhat!!!kenyér húsban göngyölve!
2014. jan. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

19-es jobban jártunk volna ha csöndbe maradsz mint egy bölcs bagoly. A kecsketej nagyon hasznos, a kutyák szeretik, és pont hogy nem okoz allergiát, éppen fordítva. Az én kutyáim is kapnak rendszeresen. A kenyér nem kutyának való, mint semmilyen más élesztős, lisztes termék sem.

[link]

2014. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!