Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 12 éves kutyát egy költözé...

Egy 12 éves kutyát egy költözés megviselhet? (elszakítanánk a kutyatársától is)

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves kutyám és én elköltözök a szüleimtől.Húgomnak is van egy kutyája.3 éve került hozzánk szóval a két kutya 3 éve együtt él.

Panelból panelba mennénk.


Szerintetek mennyire viselné meg,hogy már nem lesz kutyatársa?

Meg eleve egy új környezet.


2014. jan. 26. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Az új környezet még hagyján lenne neki, azt megszokná mivel te is ott van. De a társ hiánya okozhat neki depressziót is, ez nem túl jó ötlet szerintem.
2014. jan. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez kutyától függ. Az előző kutyámmal egyszer költöztünk 6 éves kora körül, és azt soha nem heverte ki teljesen. A mostani kutyám folyton úton van velem, többször költöztünk, aludtunk szállodában stb., úgyhogy ő fütyül arra, hogy hol lakunk, az a lényeg, hogy együtt legyünk. Ha a másik kutyával jóban van, akkor valszeg mindenképp megviseli, ha elszakadnak egymástól. De ha utána is sokat össze tudtok járni, akkor szerintem nem annyira gond, elsősorban a gazdájához kötődik a kutya, úgyhogy ha költözöl, és téged tekint a gazdájának, akkor az a legjobb neki, ha megy veled. :)
2014. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom megoldani,hogy együtt maradjanak.Mivel nem hagyhatom itt a szüleimnél a kutyámat.A kutyámnak én vagyok a mindene.De szereti a kutyatársát is nagyon.

Hát ha úgy össze tudom hozni, hetente-két hetente tudnak találkozni,mert többször haza akarok jönni.De nyilván nem mindig tudom megoldani.Nem olcsó az utazgatás nekem sem,nem hogy még pluszba kutyával.Szóval azért nem örökre lennének elszakítva,időként tudnak találkozni :)

2014. jan. 26. 13:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor emiatt ne furdaljon a lelkiismeret. Az életednek mennie kell tovább, és a kutyád helye melletted van. Ha így meg tudod oldani a találkákat, akkor szerintem az ebek is boldogak lesznek, amint megszokják a változást. :)
2014. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom,attól,hogy költözök nem állhat meg az élet.Mellesleg mindig is úgy volt bármikor is költözök el a kutyámat viszem.Amúgy ha nem adatott volna meg egy lehetőség nem költöztem volna el most.De így alakult.Egyrészt nélküle egy métert nem megyek.Nem,hogy itt hagyjam.Meg hát én vállaltam,én felelősségem,mellettem van a helye :) Mellesleg szupi helyre megyünk jó sok füves rész lesz ott :)) bár egyedül nem fog rohangálni :(
2014. jan. 26. 14:38
 6/6 anonim ***** válasza:
majd talál ott barátokat, akikkel rohangálhat! :)
2014. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!