Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával albérletezni? Kinek...

Kutyával albérletezni? Kinek hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Van egy kölyök cicánk, és egy 3 éves kistestű kutyánk. Amikor a kutyát örökbe fogadtuk még párommal külön laktunk, szülőkkel. Sajnos párom elvesztette később a szüleit, és mi összeköltöztünk.

Ezzel annyi a problémánk, hogy eddig mindig idióta lakás tulajokat fogtunk ki. 3-4-5-6 hónap után mindig költözni kellett ÉS sok helyen egy cicát sem tűrnek meg, nemhogy egy kutyát.


Megértem én, hogy sokan nem szeretik az állatokat, de ha egyszer fixen fizetünk, a tulajnak miért fáj az a kemény 5 perc az állatokkal? Ha kell, addig beküldöm őket a szobába, nem is kell látnia őket senkinek...


Ti hogyan találtatok normális albérletet kutyával? Szívesen fizetnék havi 40.000Ft helyett 50-60 ezret, ha ezen múlna az állat, de ezt sajnos nem tehetem meg.

Kötöttetek szerződést? A szerződésben benne van, hogy mehet a kutya? Mert nyilván biztosabb, ha így van egy szerződés, de sokan nem akarnak kötni ilyet egyáltalán...



2013. nov. 13. 11:53
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére találtunk lakást, ráadásul olyan területen, ahol jóval nagyobb a kereslet, mint a kínálat, de nagyon drága a lakbér (nem az állatok miatt), így tavasszal elmegyünk valószínű. Próbálkozni kell, legjobbakat elmondani a kutyáról, csak lesz valami. Mi mikor a mostanit kerestük, egy hét alatt 3 kutyás lakást is találtunk volna, de pl. mostanában is hívogattam albérleteket, hát nem igen találtunk. Ki kell fogni.


-kispalikee-

2013. nov. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Igen, ezt veszem észre, hogy mázli kell hozzá sajnos. Legutóbb amikor költöznünk kellett, akkor sürgetett az idő is... találtuk a mostani albit, de nincs a legjobb állapotban.

Azt tapasztaltam, hogy az olcsóbb albéret rosszabb állapotú általában, de engedik az állatokat. A drágább albi szebb, tisztább, rendezettebb, de nem vihetünk állatot.

Erre meg no comment. :(

2013. nov. 13. 12:06
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Mi az egyik nagy ingatlanközvetítőnél találtuk meg a tökéletes albérletet - ez nem a reklám helye, ha érdekel, elárulom, melyiknél... de elég kézenfekvő :)

Eleve úgy kerestünk, hogy engedjék az állatokat, kötöttünk szerződést is, és haláli jófej a tulaj. Decemberben jár le a szerződött egy évünk, úgy tűnik, hosszabbítunk :)

Ugyan nem állattal költöztünk, de azóta van egy viszonylag nagytestű kutyánk, semmi gondja vele.

Ha esetleg költözni kell, attól én is előre rettegek :S De ki lehet fogni, én megtanultam, hogy csak ingatlanoson keresztül, mert aki ilyenre hajlandó pénzt álodzni, az jó eséllyel normális. Az előző albéárletben a boszorkány már fizetési határidő előtt két nappal tépte a száját, hogy kéri a jussát... na ő csak az expresszen hirdetett, mert az ingyenes :)

2013. nov. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
Közben láttam a kommented, ezt is ki lehet fogni, a mi albérletünk pl. frissen felújítva került átadásra :) Hálát adok, hogy megtaláltam őket.
2013. nov. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy nagyon érdekes sztorink van erről. Állat nélkül költöztünk be, három évre vettük ki a lakást, a szerződésben ki volt kötve, hogy tilos bármit tartani. Igen ám, de a második évben az egyik felelőtlen rokonom kitalálta, hogy szerencsét próbál külföldön, de a kutyáját nem viszi. Felnőtt, rosszul nevelt ebről volt szó, senki nem vállalta, végül azzal jött hozzánk, hogy vagy befogadjuk mi a férjemmel, vagy nem tudja mi lesz, mert még a menhely se veszi be. Féltem, hogy képes és kirakja nyomorult kutyát az utcára, hát befogadtam. Onnantól kezdve másfél(!) évig dugdostuk őt a tulaj elől, mindig amikor jött a nő a pénzért, akkor egyikünk elment a kutyával sétálni, a másikunk mindent elpakolt, amivel lebukhattunk volna (háza, játékok, tál, mindent) meg ment egy extraalapos porszívózás... sosem buktunk le :)
2013. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Attól félnek, hogy az állatok leamortizálják a lakást - valószínűleg nem találkoztak még kulturált állattartóval :) Egyébként ne add fel, ki lehet fogni, csak vagy eleve úgy kell feladnod a hirdetést, hogy kutya-macska barát albérletet keresel, vagy úgy kell nézni, hogy állattartás megengedett. (Én kifejezetten ragaszkodtam hozzá, amikor kiadtam a lakásomat, hogy kisállattartók vegyék ki, pont azért mert tudom, hogy milyen kevés ilyen albérlet van)

Érdemes még facebookon szétnézni, ott is láttam a múltkor, hogy egy csajszi adott fel hirdetést, hogy 2 kutyával albérletet keres :)

2013. nov. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én a másik oldal vagyok, én bérbe adni szoktam.

Minden társasháznak van egy szabályzata, ahol kikötik, hogy a házban engedélyezettek e a házi állatok tartása. A mi társasházunkban az állattartás 1 db házi állatra van maximalizálva. (Nyilván többeknek van 2 cicája, meg 3 hörcsöge meg két kutyusa, ezt nem ellenőrzi senki.)A gond nem a háziállatok számával, hanem a viselkedésükkel szokott lenni. Nálam most kutyás család lakik, van egy idősebb amerikai buldogjuk, tök jól nevelt, nem ugat, szobatiszta szóval minden rendben. Ellenben van egy idióta szomszéd, aki utálja a kutyát és folyton kitalál minden hülyeséget a kutyáról, amivel megy a közös képviselőhöz ő pedig engem zaklat vele. Pl, hogy a kutya agresszív, morog, ugat stb... Ha nem ismerném ezt a fajtát, akkor simán el is hinném egyébként... Na de a lényeg az, hogy a tulajdonosoknak nem biztos, hogy a kutyával van bajuk, hanem az ilyen idióta szomszédokkal való konfliktus elkerülése a cél.

2013. nov. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pontosan ellenkezőek a tapasztalataim az előző vállalkozóval. Próbáltuk ingatlanoson keresztül, hát annyi idióta tulajt még életemben nem láttam. Nem jelentkezhetünk be, nem lehet állat, kb. levegőt sem vehetünk az ő szent lakásában. Én apródon találtam, ha jól emlékszem a jelenlegit. Középkorú, kutyás nő a tulaj, teljesen jófej.


A lakás olyan átlagos, elég jó állapotban van, csak mivel ez egy 300 éves, antik épület, penészedik elég csúnyán. Emiatt akarunk váltani, mert nem egészséges. De az tény, hogy a felújított lakások 98 %-ába nem mehet kutya. Nekem az a mázlim, hogy az sem zavar, ha kicsit lepukkant, csak lehessen kutya:D

2013. nov. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
*válaszolóval, és nem az előzővel, mert közben már több válasz is érkezett.
2013. nov. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát leginkább szerencse kell hozzá vagy jól kell előadni a dolgokat. Ha telefonban már rákérdeztem a kutyára akkor vagy rögtön elutasításba ütköztem vagy rávágták, hogy persze, milyen fajta? Aztán rájöttek, hogy nem yorkiról van szó és kettő is van belőle akkor aztán máris nem mehet a kutya. Sok ilyen után már nem is mondtam a kutyát, hanem amikor elmentem megnézni a lakást vittem a kutyát magammal és akkor személyesen már másképp ítéltek sokan,ott már számít az, hogy szimpatikus vagy-e, ha igen máris másképp állnak a kutyához, akkor már körbe mutogatja a lakást ha már úgyis ott vagytok, látja, hogy a kutya nyugodtan, otthonosan mozog, tudtok beszélgetni közben, fel tudod te is mérni, hogy ő kb milyen ember és akarod-e minden hónapban látni vagy alig várod hogy elmehess és sose lásd többet :D Nekünk ez a 4. kutyás albérletünk, sosem írtunk külön szerződést a kutyára vonatkozóan, kaptak kauciót ( amit amúgy is kaptak volna) ami ugye arra van, hogy ha esetlegesen kár történik abból lehet fedezni és ők is nyugodtak. Számít ilyenkor hogy bútorozott vagy bútorozatlan a lakás, mert ha az ő bútoraik vannak ott akkor féltheti a kutyádtól (utasítottak már el azzal, hogy a kutya tönkre fogja tenni a szekrényt mert felugrál rá, szétcsikarja a laminált padlót, most festettek ki stb) ezek abszolút hülyeségek és ilyenkor védekezni se tudok, mert az pörög a fejemben, hogy te jézus úristen ennek az embernek mi fogalma van az állatokról, milyen kutyákkal találkozhatott eddig és hogy lehet ennyire hülye miközben bámulok rá bambán és örülök, hogy még időben kiderült, hogy ilyen és nem beköltözés után. Sosem kellett többet fizetnem havonta azért mert vihetek kutyát, ugyanolyan áron kaptuk meg a lakásokat mint ami az átlagár, sőt a mostanit olcsóbban és még kauciót se kértek, mert már ismertük egymást a tulajjal mert laktunk náluk egy előző lakásban és nagyon örültek, hogy mi fogunk beköltözni mert tudták, hogy velünk minden oké, a kutyákba sem szóltak bele soha, most már a kettő mellé ideiglenesezek is, nem is szoktam előre szólni,egyszer csak itt egy harmadik kutya, megkérdezik, hogy ő ki, mi történt vele és ennyivel ennyi a kutyás téma.
2013. nov. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!