Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam a kutyát kúszni?

Hogyan tanítsam a kutyát kúszni?

Figyelt kérdés
Mostanában sok időt töltök egy golden retriverrel. Szinte minden hétvégét nálam tölti, sőt olyan is lesz, hogy tavasszal két hónapot együtt leszünk. Alap dolgokra már megtanítottam, de sokkal jobban le kéne fárasztani agyilag, mert érzem, hogy unatkozik. Ezen az oldalon kaptam a tippet többek közt, hogy tanítsam kúszni. Mik az első lépések ebben?
2014. jan. 26. 13:29
 1/4 Zowie ***** válasza:
Szia! Fektesd le veled szembe, térdelj le a földre, mutasd meg neki a jutalmat, amit a kezed alá teszel kb 45 centire tőle. Add ki a parancsszót,miközben lassan elhúzod tőle a jutalomfalatot. Remélhetőleg megpróbálja araszolva elérni, egy két lépést kúszva így. Add oda a jutalmat amíg fekszik. Ha a kutyus feláll valószínű hpgy túl gyorsan húzod a falatot.
2014. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Javasolnám a klikkert, nagyon könnyen, gyorsan meg lehet vele a kutyának tanítani millió dolgot. Mivel a tanítás fázisában nem parancsra dolgozik, hanem gondolkozik, próbálkozik, jól el is fárad.
2014. jan. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tanítottam meg a kutyámnak, hogy lefektettem és ugyanúgy húztam a jutalomfalatot a kutya elöl mint ahogy az első válaszoló írta csak mival egy haspók kutyám van így csak úgy tudtam fekvő pózban tartani, hogy közben kicsit nyomtam a lapoctájánál.
2014. jan. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zsuzsabazsa ***** válasza:

Én egész másképp tanítottam, de a lényeg mindegyiknél, hogy a kutya a a farát is a földön tartsa, ne emelje fel.

A kutyát fontos kissé lenyomva tartani a tanítás alatt, hogy ne emelkedjen meg.

2014. jan. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!