Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyát...

Hogyan tanítsam meg a kutyát arra, hogy jelezzen, ha ki szeretne menni pisilni?

Figyelt kérdés
A kutyám 3, 5 hónapos, ha ébren van kb. óránként kivisszük és akkor el is végzi kint a dolgát, de gyakran miután bementünk kb. 1/4 h múlva bepisil. Nála semmi jele nincs előtte, hogy kellene neki. Ha nagy WC- nie kell, akkor jelez. Lehet, hogy az a baj, hogy nem szidjuk le, mikor bent pisil és az orrát se nyomjuk bele?
2013. júl. 3. 22:00
 1/8 sippara ***** válasza:
Jó hír, hogy ő már most is jelez - csak nektek kell megtanulnotok, pontosan hogyan.
2013. júl. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%

Szia.


Szólj rá élénkebben, és ha akkor is csinálja, kicsit csapj rá a pórázzal a fenekére ( ne verjed, nem arról van szó )

és akkor majd megfogja tanulni!

2013. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
SOHA ne büntesd ezért. Ha kicsi a kutya, akkor azért csinál be, mert nem tudja még rendesen visszatartani, ha meg felnőtt, akkor beteg, de biztosan nem kicseszésből pisil/kakil be. Ha érzékenyen érinti a büntetés, akkor max. azt éred el vele, hogy legközelebb olyan helyre fog menni, ahol nem látod (és értelemszerűen takarítani is nehezebb), kanapé mögé, asztal alá, satöbbi. Szóval türelem, kicsi még a kutya, de akar kijárni, fog ez menni.
2013. júl. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Megpróbálom.

Ő tényleg sehogy nem jelez, játszik és akár a játékkal a szájában is megáll pisilni és folytatja tovább. Viszont éjszaka már kb. 1 hónapja nincs gond. Azt is tudja, ha kimegyünk mit kell tennie, csak szerintem az nem rögzült, hogy bent nem teheti.

2013. júl. 3. 22:22
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Valószínűbb, hogy a játék hevében nem veszi észre, hiszen mint mondtam, kicsi még. Egy gyereket sem állsz neki biliztetni négy hónapos korában, mert értelmetlen; a kutya ehhez képest kész főnyeremény, mert fél éves korára általában szobatiszta, de odáig azért el kell jutni. Türelem. Kint dicsérjétek, bent meg takarítsatok, esetleg egy kis szolid ejnye-bejnye mehet, hogy érezze a rosszallást, de semmi durvulás.
2013. júl. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én nem szoktam semmit tenni, csak gyorsan feltakarítom. De a szüleim már az őrületbe kergetnek az ő idejükbe jól bevált "nyomd bele az orrával", szerintük ezért nem szobatiszta még. Mielőtt hozzánk került mindennek utána olvastam és szakértők sem javasolják már ezt a módszert, ezért nem is alkalmazom.

2013. júl. 3. 22:31
 7/8 anonim ***** válasza:

még kicsi a teljes szobatisztasághoz. Ne óránként vidd le, hanem amint felébredt, felkapod és futás. Meg amikor evett. Ugyanis ezek azok az időpontok amikor biztosan pisilnie kell.

Ha ezt kint elintézi nagyon, nagy dicséret neki.

Ha az éjszaka már baleset nélkül telik akkor jó úton haladtok. Egyébként meg minden kicsi jelzésre figyelj oda.

Ugyanis azt a jelzést utána fel lehet erősíteni, de ha az első pár spontán jelzésre nem viszed le akkor azt a jelet nem használja többet feléd.

A kutyák folyamatosan kommunikálni próbálnak az emberrel, de ha az nem veszi a jelzéseit akkor azokat nem próbálják többet.

2013. júl. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben!

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

2013. júl. 4. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!