Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet ebből valami baj?

Lehet ebből valami baj?

Figyelt kérdés

7 hónappal ezelőtt elhunyt daganatban az előző kutyusunk. Azóta megérkezett az utód, már 6 hónapos, de még nem vittük el chippeltetni, és oltásokat se kapott még. A jövő héten tervezem elvinni a dokihoz. Megnéztem és a szabály az, hogy négy hónapnál idősebb kutyának kötelezően rendelkeznie kell chippel. Ha most elviszem a dokihoz, az adhat valamilyen büntetést? Vagy jelezhet valamilyen...

hivatalba... a polgár... jenő úrhoz, hogy megbírságoljanak?



2014. jan. 26. 21:27
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy ez lesz. Aki mer máshogy gondolkodni az egyből rohadt köcsög, haljon meg vérhasban egy szigeten, mert meri azt mondani, hogy a szabályok nem megfelelőek, és nem csak pofázik, hanem tényleg szabályt is szeg. Köszönöm a kedves szavakat. Én is szeretem a kutyámat, szoktam vele játszani, sétálni, és jól táplált a drága. Egy hatalmas kertben van szabadon.


@sippara: Miért ne etetném a kutyámat? Miből gondolod, hogy láncon van? Kennel köhögés? Az mi? Ja gondolom megvannak az EU-s szabványok, hogy mekkora kennel kell egy kutyának minimum, és az állattenyésztők abban tárolják a szerencsétleneket, az ürülékes betonon, koszba porba amiben hemzsegnek a baktériumok. Na például erre mondom, hogy hülye szabály. Aki rosszul bánik az állattal az mindegy, hogy hogyan tartja be a szabályokat.


Most már nem csak azt mondják meg neked az okosok, hogy neked milyen kötelező oltásokat kell megkapnod, míg felnősz, amiben fogalmad sincs, hogy mi van, és statisztika sincs róla, hogy hatásos lenne egyáltalán, még a kutyának is kell. Ez a chip is jó üzletnek tűnik. Elviszed 3500ért beadják, ez a szabály, de ott a kötelező "vizsgálat" előtte, aminek az árát a kedves doktor úr aranyárban mér ki. A vizsgálat pedig csak annyi, hogy belevilágít a szemébe, megnézi a nyirokcsomókat, esetleg hőmérsékletét ellenőrzi. Mint írtam az előző kutyusomat elaltattuk, hogy ne szenvedjen tovább. Nyirokcsomó daganata lett. Ez nem egy fertőző betegség. 8 éves volt, és élete folyamán 4-szer volt orvosnál, aztán két hét alatt vagy 5ször. Nem írom le, hogy mennyibe került, mert szégyenlem, hogy az orvosok pénzért olyan vizsgálatokat elvégeznek, olyan műtéteket, amit egy rákos kisnyugdíjas, vagy munkanélküli, ha beteg nem engedhetne meg magának. De mondjuk ha meg is engedhetné, mire sorra kerülne belehalna a rákba, az egészségügyi rendszerünknek hála.


Most jól elkanyarodtam. Aki érti, hogy mi a bajom a szabályokkal annak nem kell magyaráznom, aki nem az csak kövesse vakon, egyszer lehet megérti.

2014. jan. 26. 22:45
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
az oltások a kutyának nem kötelezőek. de egy felelőtlen p*csfejnek tartalak, ha nem oltatod be akár a kutyádat, akár a gyerekedet, mert az életükkel játszol. A szabályoknak ehhez semmi köze.
2014. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked az a bajod a szabályokkal, mint a többi sok buta oltásellenesnek. Ahogy terjed az oltásellenesség, úgy terjednek azok a betegségek is, amik már egy jóideje szinte ismeretlenek voltak. Mázli, hogy egyelőre főként magatokat veszélyeztetitek vele, bár a veszettség pont olyan, amivel másokat is veszélyeztetsz. Olvass inkább:

[link]


Itt a statisztika, ha neked ez kell:

[link]


Az meg, hogy az állatorvos által elkért pénzen problémázol, szintén téged minősít. Keress olcsóbb állatorvost, vagy próbálj meg te megélni úgy, hogy nem kérsz pénzt a munkádért cserébe!

2014. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 sippara ***** válasza:
92%

"Kennel köhögés? Az mi? Ja gondolom megvannak az EU-s szabványok, hogy mekkora kennel kell egy kutyának minimum, és az állattenyésztők abban tárolják a szerencsétleneket, az ürülékes betonon, koszba porba amiben hemzsegnek a baktériumok. Na például erre mondom, hogy hülye szabály. Aki rosszul bánik az állattal az mindegy, hogy hogyan tartja be a szabályokat."


[link]

Ha az általad páratlannak vélt tájékozottságodat és intelligenciádat szeretnéd épp villogtatni, nem árt, hanem vagy egy tudatlan paraszt.


"Ez a chip is jó üzletnek tűnik. Elviszed 3500ért beadják, ez a szabály, de ott a kötelező "vizsgálat" előtte, aminek az árát a kedves doktor úr aranyárban mér ki."


Igen, jó üzlet. Ráadásul kellemetlen mellékhatása, hogy ha a csodálatos állattartásod folyamán a kutya megszökik, vagy valaki egyszerűen ellopja, esetleg az egyszeri gazdi kirakja az út szélére, akkor vissza lehet követni.


"Mint írtam az előző kutyusomat elaltattuk, hogy ne szenvedjen tovább. Nyirokcsomó daganata lett. Ez nem egy fertőző betegség. 8 éves volt, és élete folyamán 4-szer volt orvosnál, aztán két hét alatt vagy 5ször."


Nem lehet, hogy ha két évi egy alkalomnál gyakrabban látja orvos, talán nem kell elaltatni, mert sokkal korábban feltűnik a rák?


"Aki érti, hogy mi a bajom a szabályokkal annak nem kell magyaráznom, aki nem az csak kövesse vakon, egyszer lehet megérti."


Ezen különösen megakadt a szemem. Ma egy facebook csoportban olvastam egy mondatot, azt hittem, nem lehet jobb szituációt találni az alkalmazására az ottaninál. DE, LEHET! Íme: "Ha ennék egy tányér betűlevest, jobb indokokat szarnék, mint amiket Te mondasz!"

2014. jan. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos nem fog feljelenteni,mehetsz nyugodtan oltatni.Persze hogy jó lenne élni,mint Marci hevesen,csak amikor parvós lesz a kutyád,vagy lelép és egy gyepin döglik meg,mert nem találnak téged,akkor ki a hibás?Biztosan az akitől elkapta,meg a kerítés.
2014. jan. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

@sippara # 14

Köszönöm a linket, mielőtt írtam rákerestem én is. A stílus megint 5-ös. Szerinted miért hívhatják, éppen kennel köhögésnek? A kialakulási okok között ott van, az is, hogy a szennyezett levegő, por okozza, emellett vírusok is rásegítenek. Ezért írtam, hogy például egy kutyatenyésztő hiába tartja be mondjuk a férőhely területi szabályozásait, ha nem takarít. Zsúfolt környezetben, fertőző gócpontok alakulhatnak ki takarítás hiányában.


"Nem lehet, hogy ha két évi egy alkalomnál gyakrabban látja orvos, talán nem kell elaltatni, mert sokkal korábban feltűnik a rák? "


Azt mondta az orvos, hogy ha korábban felfedeztük volna, akkor annyival lett volna jobb, hogy korábbi stádiumban lett volna a daganat, így műtét után tovább élhetett volna. Mondta, hogy az ilyen típusú beteg kutyákat általában megmenteni nem lehet, csak kitolni a teljes leépülés időpontját, mivel a legtöbb esetben kiújul a tumor. Amilyen állapotot okozott a betegség az pedig valami szörnyű látvány volt, csak tovább szenvedett volna, ha megműtik. Az egész feje be volt dagadva, véres szemek. Napközben már nem rohangált mint régen, csak feküdt a házában.


"Ezen különösen megakadt a szemem. Ma egy facebook csoportban olvastam egy mondatot, azt hittem, nem lehet jobb szituációt találni az alkalmazására az ottaninál. DE, LEHET! Íme: "Ha ennék egy tányér betűlevest, jobb indokokat szarnék, mint amiket Te mondasz!""

Ez valamilyen vicces képes oldalról származik, jó szöveg. :)

Csak nem volt kedvem még hosszabb regényt írni, ezért írtam ezt.


Az oltásos linkekhez nem fűznék sokat. Nem az oltásokkal van a bajom, mert nem véletlenül találták ki a védőoltást. Nekem azzal van bajom, hogy mint bebizonyosodott, sok tartalmaz/tartalmazott higanyt, és senki nem mondta el, hogy az miért van benne. Ez a "Vedd be segít!" rendszer nem szimpatikus. Ha fáj a fejed tömd magad fájdalomcsillapítóval, ha nem tudsz aludni írass fel magadnak altatót, ami aztán szétcseszi az alvási ciklusodat, és hiába aludtál nem leszel kipihent.


Na, nem írok többet. Ezek nem is csatlakoznak az eredeti kérdéshez, tiszta OFF topik. :) A héten be lesz oltva veszettség ellen a kutyuli. Valóban lehetett volna korábban, beismerem.

2014. jan. 27. 00:14
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon mennék bele, DE kennel köhögés. Nem csak azok a kutyák kaphatják el akik kennelben vannak tartva. Az én lakásban tartott kutyám is elkapta kölyök korában, mielőtt a védőoltásról hallottam volna. Gondolom eszetbe sem jutott az az opció hogy te kutyádat, más kutya megfertőzheti ezzel is mással is.
2014. jan. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyesen emlékeztetsz egy ismerősömre.

Ugyan ezeket a hülyeségeket szajkózta, hogy minek ez minek az...

Kb egyszerre lettek kiskutyáink.

Én, szépen betartottam az AJÁNLOTT (nem kötelező)oltási programot, chipeztettem, élősködők ellen kezeltettem előre, szóval mindent amit csak lehet tenni a baj elkerülése végett megtettem.


Az én kutyám most lesz két éves, ismerősé féléves korában elpusztult.

Először is rühes lett, kihullott a szőre.

Ekkor se lett víve orvoshoz, mert minek az...

A hosszú szőrű kutyája kinézetre nagyon hasonlított egy óriás testű kínai kopaszra.

Fél éves korában meg elkapta a parvót.

sokat mondok...1 hét.

1 hét kőkemény szenvedés volt kutyának, de ismerősöm rumos kávét adott neki, mert az jó.

Amikor szó szerint ordítottam vele, hogy takarodjon állatorvoshoz a kutyával,akkor vitte el. Persze úgy, hogy én vittem őket kocsival, mert erre se akart költeni.

A dokitól megkapta istenesen a fejmosását, de én is tettem ám rá pár lapáttal, mert ő nem akarta bevallani, hogy a rüh ellen ecetes vízzel kente a kutyát, a parvó ellen meg a rumos kávét részesítette előnyben.

a kutya 2 napig maradt a rendelőben infúzión, mozdulatlanul.

A kb 30 kg ideál súlyú kutyája nem volt 20 kiló!

Persze utána ment mindennap látogatni, de már minek?

A doki fel is jelentette a felelőtlensége miatt, nem akarok hazudni, olyan 200.000 Ft-t kéne fizetnie,de nem tudja.

És ismeretség ide vagy oda, örülök neki, hogy gy járt.

Te is megérdemelnéd a tanuló pénzt, de a kutyád nem!

de, most 3500 Ft-ért sír a szád, igen, mert ennyi, nálunk a sima vizsgálatért pénzt se kér a doki, de ha beüt a krach, akkor fizethetsz, mint a katonatiszt.

2014. jan. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

# 16 Nem is azt írtam, hogy csak azok kaphatják, el csak valószínű, hogy a név nem véletlen.

# 18 Akkor mondom én is, hogy életemben eddig milyen kutyák voltak a szűk családban.

A leges legelső kutyánk (még kis gyerek voltam) egy fajtiszta német juhász kutya volt. Azóta se volt olyan okos kutyám, kutyasuliba mindent megtanítottunk neki. 2 évesen epilepsziás lett. Napi kétszer kellett gyógyszert adni neki, hogy ne legyen rohama amitől a földön rángatózva véresre súrolja a lábát.(utólag kiderült, hogy a kutya apja idegbeteg volt, a saját farkát rágta)(a testvére a szomszédunkba került, az nem lett epilepsziás, annak 6 éves korában az ízületei kezdtek tönkremenni, és a végén már alig tudott járni.)A mienk 8 évet élt, ami során egyre emelni kellett a gyógyszer adagokat, mert már nem hatott. Ezután befogadtunk egy pumi keverék kutyust, aki az utcán kódorgott. Elvittük orvoshoz, hogy jól van-e, kapott oltást veszettség ellen. Két hét múlva csengetett egy fazon, hogy az ott az ő kutyája és elvinné. Kértük, hogy akkor hozza már el a kutya könyvét, és akkor odaadjuk. Mondta, hogy neki nincs olyan. Erre mondtuk, hogy mi beoltottuk, ha kifizeti elviheti. Mondta, hogy akkor majd másnak jön érte. Azóta is jön. A kutyus bottól, söprűtől, minden ilyen alakú tárgytól rettegett, és ma is retteg. Kiderült, hogy a csávó egy alkoholista, és a féléves kutyát rendszeresen verte, nem etette. Ez a kutya azóta is meg van, és még ma is fél a botoktól, annyira meg maradt benne a rossz élmény. Evés közben pedig ma se szabad zavarni, mert a kajáját mindenáron megvédi. Ebből volt konfliktusom is vele. 1 méterre sétáltam el mellette evés közben, és elkezdett morogva támadni felém, amikor egyébként kenyérre lehet kenni. Most 12éves.

Vele párhuzamosan befogadtunk szintén egy kóborló kutyát. Pumi, spániel keverék. Nálunk volt 2 hétig, majd szintén megjelent a gazdi. Kiderült, hogy tesóm egyik osztálytársának a kutyája. Három csivava mellett volt szobakutya. Mondtuk, hogy persze visszavisszük. Elsétáltunk hozzájuk, beengedtük a kertbe. Jött ment, mi beszélgettünk, és amikor mentünk ki a kapunk jött velünk haza. Így a tulaj végül mondta, hogy megtarthatjuk. Azóta is él, 11éves. Ettől a két keveréktől született 7 kiskutyus, amiből megtartottunk 1-et, aki végül daganatos lett. A mostani kutyám is tőluk született.

Nekem az a véleményem, hogy a fajtiszta kutyákat sújtja a sok betegség, mert belterjes a génállomány. De kérem, hogy senki ne vegye ezt magára, MERT NEM ÉRTEK HOZZÁ, ez csak saját véleményem.


Ma beoltattuk veszettség ellen+chip, a doki nem mondott semmit.

2014. jan. 27. 16:14
 20/23 sippara ***** válasza:

Egyrészt találtam neked egy cikket: [link]


Másrészt az egész utolsó kommentedből elég lett volna a következő részt leírni: "NEM ÉRTEK HOZZÁ". A többi csak ennek - egyébként igen látványos és kissé komikus - összefoglalása volt, viszont elmaradt a konklúzió: mivel nem értesz hozzá, talán nem mindenki más hülye, csak te vagy helikopter :)

2014. jan. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!