Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már elegem van ebből a kutyábó...

Már elegem van ebből a kutyából! Most én még is mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Egy hím, 2 és fél éves labrador kutyáról van szó. Nővérem kutyája. Az a helyzet hogy ez a kutya teljesen tönkretesz! Kb. havonta egyszer mindig rájön valami és annyira durván kapaszkodik (hágja) a lábam hogy az már teljesen kisebesedett. Az egész lábam tiszta var és seb. A nővérem nem akarja kutysuliba vinni mert neki nem csinál ilyeneket. Neki teljesen szófogadó. De én már nem bírok vele. Most pár órája annyira durván nekemjött és kapaszkodott a lábamba hogy lelökött a lépcsőn én meg estem egy métert. Én hogy vagy mit tudok ez ellen tenni? Ami lehetőleg beválik.


Ui.: Mondtam neki hogy ivartalanítsa de mindig azt mondja hogy neki erre nincs pénze. (én mivel csak 14 éves vagyok ezért elköltözni se tudok)


2014. jan. 25. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Kösd meg! Jó erősen.
2014. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Első :

Én több okból nem köthetem meg. Először is azért mert nem az én kutyám és a nővérem nem engedi. Második: ez a kutya soha nem volt megkötve és félek attól hogy ha megkötném akkor sérülést okoz magának.

2014. jan. 25. 19:20
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Magadat kösd meg, 1-es!!


Kérdező! Ne hagyd, hogy hágja a lábadat! Azonnal lökd le magadról és ne engedd, hogy újra rád kapaszkodjon! Ha nem tudod ellökni, akkor egy flakonba, vagy kancsóba tölts vizet (hideget) és mikor rád mászik öntsd fejbe vele.

2014. jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Első, te egy balf*** vagy, kössenek meg téged inkább hogy ne juss internet közelébe.

Egyértelműen a kutya alatt vagy a rangsorban, ha a nővéred a vezér a szemében, akkor neki kéne nagyon durván erősen tiltani ezt a viselkedést a kutya részéről. Ivartalanítani amúgy 15 ezer forint, ha erre sincs pénz, mi lesz ha beteg lesz a kutya?

2014. jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Második válaszoló:

Köszönöm a válaszod. De szerinted ha ilyen hidegben leönteném nem fázna meg? Mert akkor az is az én felelőségem lenne.

2014. jan. 25. 19:24
 6/11 A kérdező kommentje:

Harmadik:

Volt már beteg ez a kutya. Egyszer kennelköhögése volt. Akkor a gyógyszereket és az állatorvost a szüleink állták.

2014. jan. 25. 19:26
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem hiszem én hogy a nővérednek olyan szófogadó, nem láttam még jól nevelt kutyát aki ilyeneket művelt volna... Max. csak azt mondja neked, mert számára is ciki hogy a kutyája ilyeneket csinál. Ha a nővéred is ott van rászól ilyenkor? Hogy reagál erre a kutya?
2014. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
nem fázik meg, ne egy egész üveggel önts le. a labradorokat mínusz fokokban is beküldték a tóba, a szőre olyan, hogy nem engedi át a vizet. az is jó megoldás, ha nem akarsz vízzel locsolgatni, hogy flakonba kisebb kavicsokat teszel, és ah ezt csinálja, levágod mellé földre, vagy megrázod. ez szerintem jobb mint a vizes.. :)
2014. jan. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha nekem elkezdi hágni a lábam a kutya és nővérem rákiabál azonnal abbahagyja.

2014. jan. 25. 19:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ne engedd, hogy hágja a lábadat. Ezt nem fogja tudni a nővéred megoldani, neked kell tekintélyt szerezned a kutya szemében. Fogj néhány egy-másfél literes flakont, tegyél beléjük pár szem kavicsot, és helyezd el őket a lakás különböző pontjain, meg a kertben is, hogy kéznél legyenek, és ha nekiállna hágni, kólitsd fejbe vele. Nem fáj neki, próbáld ki magadon nyugodtan, de valószínűleg elég gyorsan fel fogja fogni, hogy nem buli téged dominálgatni. Persze csak akkor, ha képes vagy kellő határozottságot vinni a dologba, mert ha te sem hiszed el, hogy működik, akkor ő sem fogja elhinni, hogy te komolyan azt szeretnéd, hogy befejezze.
2014. jan. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!