Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valóban szemét, önző dolog,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban szemét, önző dolog, ha nem akarom felvenni a férjem családi nevét?

Figyelt kérdés
A vőlegényem nagyon meglepődött, amikor mondtam neki, hogy nem szeretném felvenni az ő nevét. Szeretem a sajátomat, nem szeretnék felesleges papírmunkát sem magamnak, és a szakmámban is így ismernek és így is szeretek bemutatkozni. Elfogadni elfogadja, de úgy érzi hogy így nem akarok a családunk része lenni. Próbáltam megértetni vele, hogy ez nem ettől függ. A családja viszont teljesen ki van akadva, önzőnek tartanak és szerintük a "né" formát kéne használnom, amit természetesen pláne nem fogok. A kötőjeles változaton gondolkodtam még, de mindkettőnknek eléggé egyedi neve van, nem hagzik így jól. De számomra fontos a saját nevem, szakmámban a saját nevemmel érvényesültem, nem szeretném megváltoztatni. Mit gondoltok, valóban önző dolog?
2014. jan. 10. 19:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

EZ KETTÖTÖK ügye, ha a völegényeddek meg tudod beszélni, hogy te meg akarod tartani a neved, akkor MÁSNAK semmi köze hozzá. Ebben az esetben a völegényednek kell a családjával tisztázni, hogy ne akarjanak beleszólni.


Ha ti ketten nem tudtok megegyezni, akkor viszont nincs értelme a házasságnak.


Viszont ennek az elhatározásodnak semmi köze az önzöséghez, ez a te döntésed.

2014. jan. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
40%
Egyáltalán nem tartom önző dolognak. Én is szeretem a nevemet, ezért kötőjellel fogom felvenni a férjemét, hogy megmaradjon a sajátom is. Kössetek kompromisszumot, ami talán a kötőjeles megoldást jelenti.
2014. jan. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
12%
Ne is használd a férjes neved! Hogy fognak rádnézni a pasik, ha megtudják, hogy férjnél vagy. Akkor már nem lehet tagadni semmit!
2014. jan. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
26%

Én is kötőjel párti vagyok, né semmiképp!

Egyébként a párodat kicsit megértem, hogy nem esik neki annyira jól, de ez tényleg a te dolgod, neked kell együtt élned a neveddel, ha nem hangzik jól, hát akkor nem, ennyi.

2014. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
57%

Hát nem mondanám önző dolognak,sőt szemétnek sem.Egyszerűen a család csak ezt furának tartsa mert nem ez volt annak idején a szokás.Ezt nektek a pároddal kell megbeszélnetek.Ha neki nem fájó ez akkor nem kell ezzel többet foglalkozni.

A családja meg majd elfogadja a helyzetet(vagy nem).

Nekem is tetszik a nevem és apukám miatt is megakartam tartani ezért lettem kötőjeles.Hamar meg is szoktam,pedig elsőre kissé furán hangzott.A férjem neve elég különleges és az enyém sem mindennapi.

Gondolkozz ez ezen a kötőjeles dolgon.Mondogasd magadban és hidd el lehet a végén még meg is tetszik.Én is így jártam!Né én sem akartam semmiképp lenni.Ha nem lett volna kötőjeles lehetőség nem vettem volna fel a nevét én sem.

2014. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

Nem! A férjtől lenne önző, ha minden áron ragaszkodna a névfelvételhez. És tényleg abszolút felesleges lenne akár több hetet ügy-intézni, emiatt az enyhén szexista (főleg a "né"-vel), archaikus szokásnak való megfeleléséért. Személyes vélemény, de szerintem a házasság alap feltétele az egyenrangúság és az, hogy valamelyik félnek meg kell csinálnia valamit, míg a másiknak nem, ellent mond ennek


17/F

2014. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagy önző, a párod viszont elég ostobán gondolkozik ebben a kérdésben.

A családját már inkább nem is kommentálom, dobnék egy hátast, ha belepofáznának a döntésembe, és meg akarnák szabni, hogyan hívjanak.

2014. jan. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
3%
esetleg X-né Z Y?
2014. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Nem, -né semmiképpen semmilyen formában sem szeretnék lenni.
2014. jan. 10. 20:30
 10/23 anonim ***** válasza:
77%
Te nevedről van szó, szóval te döntöd el. A család majd megszokja, ha a férjednek most sem okoz különösebb gondot, csak meglepi, mert még új neki, akkor hozzá fog szokni ő is.
2014. jan. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!