Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bernáthegyi egy ugrálós...

A bernáthegyi egy ugrálós fajta kutya, vagy ez inkább neveléstől függ?

Figyelt kérdés
Kíváncsi volnék rá hogy ha igen, akkor mennyire ugrál, mert egy olyan kutya esetében, aki akár a 100 kilót is elérheti, meglehetősen kellemetlen pillanatokat okozna, ha felugrana rám, vagy a család bármely tagjára.
2014. jan. 28. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen nevelésfüggő. Az én kutyám is próbált régen ugrálni, de leszoktattam róla. Senkire nem ugrál, akit ismer. De amikor kicsi volt, és próbálkozott az öreglányoknál, hiába tiltottam, ők mindig simogatták, foglalkoztak vele, ezzel elérve amit akart. Most már ő is 45 kiló körül van, de a mai napig ugrál a kedves öreg hölgyekre. Hát mit mondjak, egyszer fellök valakit, mit csinálok? Tehát szoktasd le róla idejében. És bárki idegenre próbál ugrálni, mondd meg nekik is, hogy ne lelkesítsék, mert sosem fog leszokni róla. És egy jó tanács: ha ugrik, és te hátrahúzódsz, ellenkező eredményt fogsz elérni. Ha ugrik, lépj elé, lökd el a térdeddel. Legalábbis nálunk ez vált be.
2014. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! És azt nem tudnád megmondani hogy nemenként eltérő-e, hogy egy kutya ugrál vagy sem?
2014. jan. 28. 15:42
 3/9 anonim ***** válasza:
figyelj, keress egy kutyák nevelésével foglalkozó könyvet. semmiképp ne vegyél kutyát addig, míg ilyen kérdések egyáltalán eszedbe jutnak, hogy nemenként eltérő-e. tökmindegy, hogy kan vagy szuka, nagyon sok energiát kell majd fektetned a nevelésébe, szóval nem árt előre felkészülni.
2014. jan. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de nem hiszem.


Én úgy gondolom egy kutya két okból ugrál.

1. Örömében, izgatottságában.

2. Hogy foglalkozzál vele, elérje amit akar. Kb kierőlteti a figyelmedet. Ez a rosszabb mindenképpen.

2014. jan. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, de tényleg nem vagy még felkészülve a kutyatartásra.
2014. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne legyen még bernáthegyid,ha ezzel sem vagy tisztában.


Színtiszta nevelés.MINDEN kutya ugrál,ha nincs róla lenevelve.És EGYIK KUTYA SEM ugrál,ha meg van neki tanítva,hogy nem lehet.


A csivavától az utolsó keverékig,mindegyikre igaz ez.


És egy kutya nevelésében,nem az ugrálás a legnagyobb kihívás,valóban jobb lenne utánaolvasni a dolgoknak,mielőtt kutyát választ az ember.

2014. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy még van mit tanulnom kutyanevelés terén, és tudom hogy vannak hiányosságaim, de mindent megteszek azért, hogy amire lesz egy kutyusom, addigra a legfelkészültebb módon, nagy következetességgel neveljem. Egyébként sem mostanában terveztem hogy egy kutyával gazdagítom az életem, ez még egy pár évet várat magára.
2014. jan. 29. 10:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Sok sikert!


Ajánlom Jan Fennel könyveit,sokat lehet belőle tanulni.És Cesar Millan könyve (Hogyan neveljünk tökéletes kutyát?) is nagyon hasznos.

2014. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Most néztem utána és a Cesar Millan könyv valóban hasznos olvasmánynak tűnik, ezt mindenképp kiolvasom! :)

2014. jan. 30. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!