Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Japán akita lehet családi kutya?

Japán akita lehet családi kutya?

Figyelt kérdés
Vettünk egy akitát, de utána olvastam róla, hogy egygazdás, és az idegeneket nem szereti. 2 hónapos, de csak minden második hétvégén látom, nem szeretném, hogy felnőtt korában idegenként tekintsen rám, és esetleg megtámadjon vagy valami... Ebben az esetben elképzelhető, hogy ha megnő, akkor megtámadhat?
2014. jan. 29. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg Richard Gere filmjét és megtudod, nem fogod megbánni.

[link]

2014. jan. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
62%
Tehát vettél egy kutyát, akinek a fajtájáról semmit sem tudsz, azért, hogy két hetente egyszer láthasd :D így kezdődnek az igazán jó blikk cikkek...
2014. jan. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem én vettem, nem is az én ötletem volt, egyszer csak ott volt, tesómnak kellett.
2014. jan. 29. 21:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor a tesódon múlik, hogy felnőtt korára milyen kutya lesz belőle.
2014. jan. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van akitám! Nem részletezem a nevelését, ha nem a Tiéd! :D


Csak egy példa:

10 hetesen került hozzánk. Barátnőm akkor találkozott is vele! Mondjuk úgy hogy jó ha félévente 2x látja. Vagy még annyi sem! A kutya nem hülye, jelentem! :) Ha Te szereted a kutyákat, és szeretsz is vele foglalkozni, simogatni babusgatni, azt a kutya megjegyzi!

Most a kutya 5 éves! És hiába jön b.nőm keveset ide, a kutya mindig imádja, mert megjegyezte őt kiskora óta! :)

Nyilván nem fog rád hallgatni! :D Ezt ne várd Tőle!

Amúgy emberre szinte ártalmatlan! (szinte=99%, de csak mert mindig van kivétel!) Nem hiszem hogy rendszeresen vernétek a kutyát!

Az akitát azért illik! jobban nevelni, mert más állatokkal tud akár játékból, akár szórakozásból vagy agresszióból támadni!!!

Neked nem kell félned Tőle! :)


15 éve ismerem a fajtát, Nyugi van! :D ;)

/Idegenekkel sem agresszív ha gazdája mellett van, max érdekleten! Figyelem: Lány kutyák esetén gyereket NEM KUTYÁVAL hagyni!!! Lány akiták tudnak ugrani gyerekekre ha nincsenek hozzászokva!!!! Prédának vehetik!!!/

2014. márc. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Amúgy a mienk kedves mindenkivel, más kutyákkal, kisgyerekekkel is és engem is imád. Azóta megnyugodtam, szerintem nem lesz baj. :D
2014. márc. 2. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!