Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyusotok is szokták...

A ti kutyusotok is szokták magukat szégyellni?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=wsgsQ_1QFBs


Nem tudok betelni ezzel a videóval, elképesztő aranyosak, nagyon tetszenek! Az utolsó mindent visz nálam! :Ö

Ha leszidom a kutyámat ő is hasonlót produkál :) Egyszer talán nekem is fel kéne vennem :)


Ha így nézne rám bármelyik, egyszerűen nem tudnék tovább haragudni :)


2014. jan. 30. 12:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
Firestorm, ezt így nehéz lenne megmondani. Szerintem teljesen helyzetfüggő dolog. A kutyák sokkal egyszerűbbek ilyen dolgokban, mint azt sokan képzelik. Nem hiszem, hogy egy kutya elkezd azon merengeni, hogy "hmmm most rossz dolgot csináltam, akkor elballagok a büntihelyre" :D Ez nekem belemagyarázás. Egy kutya sem menne szándékosan, magától olyan helyre, amit rossz élménnyel köt össze. Legalábbis egy kiegyensúlyozott, számára érthető kommunikációval nevelt kutya biztos nem. Hacsak nem azért megy oda, hogy egy rosszabb helyzet elől meneküljön. A kutya nem hülye, érzi a gazdi idegállapotát, anélkül, hogy egy szót is szólnál, már tudja, hogy a gazdi robbanni fog. És erre kifejleszti ezt a meghunyászkodást, hogy akkor elbújok, lefekszek, bármit megteszek, csak hagyjál békén. Ez egy totális kommunikációs zsákutca. De cáfoljatok meg, ha nem így gondoljátok.
2014. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Valetta! Szegény kutyádat képes voltál leszidni a semmiért? :D Egyébként teljesen igazad lehet. Csak akkor azt nem értem, hogy a videó elején van, ahol 2 kutya van. A gazda kérdezi, hogy ki csinálta ezt? Abszolút lehet látni, hogy melyik van a rossz tevő. Az egyik lapít, szégyelli magát a másik csak ül és figyel :)
2014. jan. 30. 13:26
 13/18 Firestorm ***** válasza:
Ez nem úgy történik ahogy hiszed.Konkrétan belépek vidáman a lakásba mindig kitörő örömmel üdvözöl,DE ha rosszat tesz csak az tűnik fel,hogy nem jön elém,hanem vonul a büntibe,ami az ajtóm előtt van elhelyezve (pléd,amire sosem fekszik csak fürdetés után vár ott 1-2 órát és utána bevonul a szobába).Tehát még azt sem mondanám,hogy úgy jövök haza,hogy ideges vagyok,hogy biztos csinált valamit,hiszen elég ritkán tesz rossz fát a tűzre :)
2014. jan. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Firestorm ***** válasza:

Én mondjuk azon vagyok elképedve,hogy kutyát névről betudnak valakit azonosítani.

Pl mikor mondom neki,hogy megyünk a Mollyhoz (egy kis pajtása) elindul arra amerre a kutyus lakik,volt,hogy hagytam,hogy ő vezessen,hogy csak az irányt ismeri vagy maga a lakhelyet.

Vagy,ha mondtam neki,hogy megyünk a Boose-hoz,oda is elindult,illetve ha megyünk anyuért azt is mondom neki és akkor pedig arra indul neki.Ha kérem,hogy keresse meg a mamát,akkor oda szalad az ajtajához is ott nyüszög,ez vonatkozik papára is,illetve ha megcsörren a telefonom (akik sűrűn hívnak külön csengőhangjuk van) és tényleg csak megcsörgetnek (az annyit tesz,hogy lemegyek az illetőért és felinvitálom) már tudja ki tartozik az adott csengőhanghoz.Ezt abból gondolom,hogy páromat imádja és,ha az ő csengőhangja szólal meg teljesen bepörög,viszont egyik ismerősömet annyira nem csípi olyankor csak szimplán felkapja a fejét néz és vissza vonul a helyére.

2014. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha fürdetés után vár ott egy-két órát, akkor lehet, hogy neki az a hely nem is egyértelműen "büntihely". Nem lehet, hogy ha nem vagy otthon, akkor oda (is) szokott feküdni? Az is elképzelhető, hogy ott vár téged (ha az ajtód előtt van). Én a helyedben ezt nem venném egyértelmű jelnek arra, hogy ő valami rosszat tett és elvonult oda bűnhődni :D

A videóban pedig, amikor két kutya van és csak az egyik sunnyog: annak a kutyának, ha jól emlékszem mondja a nevét is, hogy XY te voltál?? Ez az egyik, a másik meg, hogy nem minden kutya veszi ám fel ezt a szóbeli szidást. Szerintem a másik pont lesz@rta, hogy őt most meg akarják szidni valamiért. Van amikor a kutya simán a gazda pofájába röhög...

2014. jan. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Firestorm ***** válasza:

Soha nem fekszik oda :)

Mindig itthon van vele mama és egész addig míg nem jövök haza ott basáskodik az ágyban a kis cunis :)


Viszont tény,hogy egy kutya nagyon beletud röhögni az ember fejébe,ő sem egyszer tette ezt meg :D

Sőt volt olyan,hogy anya leszidta valamiért a kutya feküdt ugye ásított egy nagyot,aztán annyit láttunk,hogy csukódik le a szeme és szidás közben szépen elaludt...:D Gondolom komolyan vehette a dolgokat vagy szimplán unta az emberi dumát :)

2014. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem megszidtam, csak kedvesen megkérdeztem tőle, hogy mit csinált. :) Ahogy a videóban is. Aztán persze megsajnáltam, mert elszégyellte magát, de gyorsan oldódik, úgyhogy a kísérlet szerintem megérte azt a 5 mp-es meghunyászkodást.


Nem minden kutya reagál ilyen érzékenyen, van amelyikre ha ordítasz is csak a seggét riszálja és a képedbe röhög.


Próbáld ki, kíváncsi vagyok, hogy mit csinál.

2014. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Akkor szokta magát szégyellni, ha kunyizik a kajámból. Adok neki egy falatot, de ő még enne. Olyankor lehajtja a fejét, és úgy pislog fölfelé, hogy a következő falatból vajon adok e neki.

Ilyenkor én is annyira megsajnálom, hogy muszáj még adnom a kajámból. Tudja a kis disznó, hogy ezzel lehet zsarolni :D

2014. jan. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!