Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El merjek hozni menhelyről...

El merjek hozni menhelyről egy max.3 éves amerikai stafford bak kutyát?

Figyelt kérdés
Itthon már van egy 8 éves keverékem, nem tudom, hogy meg szoknák e egymást.

2014. jan. 30. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Bakot? Azt ne, ki tudja, miket okozott benne a kecske gén...

Viccet félretéve, ha eleve úgy állsz hozzá, hogy rájuk bízod a kettejük viszonyát, akkor felejtsd el.

2014. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt,kannak hívjuk a kutyák hím egyedeit.

Másrészt,ha nem volt még "keményebb" kutyád,akiknek határozottabb nevelés kell,egy átlag kutyánál,akkor ne egy menhelyes amstaffal kezdj.


A második mondatod alapján,pedig még a fajta sem megfelelő neked.Nem a kutyák döntik el,hogy kijönnek-e egymással,a gazdán múlik minden.Viszont egy menhelyi kutyával sok meló lehet,általában csak tapasztalt fajtát ismerő embernek adják oda.

Szerintem a menhely sem adná ki neked.

2014. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Bak kutya? az meg milyen? :O
2014. jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Biztos a csillagjegyére gondolt ;)
2014. jan. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Így látatlanba ne vidd el szerintem. Inkább próbáld megbeszélni a menhellyel, hogy elvihesd a kutyádat oda, és találkozhassanak, szagolgathassák egymást. Ha meg lehet oldani, akkor ketrecen kívül, hogy egyikük se érezze sarokba szorítva magát. Így valamennyire kiderülne, hogy viszonyulnak egymáshoz.

A menhelyi kutya egyébként ivartalanított? Jobb lenne a helyzet, akkor a kutyád nem érezné konkurenciának. Mondjuk ahonnan mi hoztunk egy kutyát, ott csak ivartalanított állatokat adtak ki mindenkinek.

2014. jan. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy 8 éves keverék az összes tapasztalatod kutyák terén, és a menhelynek is úgy kezded, hogy azt a BAK amstaffot szeretnéd, úgysem adják oda... Egyébként ezeket a kutyákat CSAK fajtaismerő embereknek adják oda, pontosan azért, hogy ne kerüljenek vissza minduntalan, mert a gazdi rájön, hogy ezeknek a kutyáknak édeskevés, ha csak ki vannak csapva a kertbe.
2014. jan. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Kutyákba kan és szuka van. Bak az a nyúlnal meg a kecskénél van pl. Na mind1.

Nagyon rossz döntés lenne. Ne hozz felnőtt amstaffot főleg ne menhelyről. Ha annyira ilyen fajtát akarsz akk kölyöként vegyél és te neveld meg. Rendesen szocializáld és kemény kézzel bánj vele mert különben agresszív lesz más állatokkal szemben. Főleg kutyákkal. De szerimtem hagyd ezt a fajtát ha nem tudod megnevelni.

2014. jan. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat. A nagy "okosoknak" pedig: nálunk a Felvidéken a kan kutyákat bak kutyáknak mondjuk. Szóval, ha megértetted, h mit akarok, akkor minek kell idétlenkedni?

Egyébként nem a keverék volt az egyedüli kutyám, volt egy nemetjuhászom is, vele nagyon jól elvoltak. Még 1x köszi a normális válaszokat.

2014. jan. 31. 09:13
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Én is szlovákiai vagyok, de nálunk senki se hívja baknak a kan kutyát :D
2014. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mert te biztos dunaszerdahelyi sznob vagy, vagy keleti nagymagyar
2014. febr. 1. 07:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!