Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól kijön egymással a border...

Jól kijön egymással a border collie és a pomerániai törpespicc?

Figyelt kérdés
Anyukám az utóbbit, míg én az előbbit szeretném majd tartani, és érdekelne, hogy a kettőt tarthatjuk-e együtt? Kertben lennének :)

2014. jan. 31. 12:50
 1/7 sippara ***** válasza:
89%
Arra a rövid időre, amíg a négyszázezres pomi halálra fagy a kertben, szerintem tök mindegy :)
2014. jan. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam. :$ Kertben lennének úgy, hogy lenne tér nekik, ahol kifárasztanám őket, de amúgy a házban lennének. Nem igazán merek kint kutyát tartani.
2014. jan. 31. 12:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

sippara :))))))))))))))))))))


Kérdező

Ez nevelés kérdése. Ha kiskoruktól együtt vannak, akkor nem lesz gond. Ha már nagyobbacskák, akkor nagyban függ attól, hogy mennyire jól szocializáltak.

Max a Border majd elterelgeti a spiccet a kertben :))

2014. jan. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sippara ***** válasza:
92%
A pominak sem, de egy bordernek pláááne nem elég egy kert körülbelül semmire az alkalmankénti pisi-kakin kívül. Borderben akkor gondolkozz, ha van rá napi 3-4 órád, és rendszeresen (heti több alkalom) sportolni szeretnél vele (pl. agility, dogdancing). Egyébként két normálisan nevelt, normálisan szocializált kutya fajtától függetlenül tökéletesen kijön egymással, viszont a border pont nem első kutyának való, és ha nem volt még kutyátok, én semmiképp sem vállalnék be kettőt egyszerre, mert nagyon meg fogtok velük szenvedni.
2014. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sippara válaszával teljesen egyet értek, azt csak elismételni tudnám.


Annyit tennék még hozzá, hogy a kutyák között is van szimpátia. Én ismerek olyan együtt tartott két szukát, akik utálják egymást, és csak azért élnek békében, egymást többnyire levegőnek nézve, mert jól neveltek. xD De ez szerintem elég ritka.

2014. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem egyiket se tartsd. A bordert nem tudnád lefárasztani, a pomi meg 1000 euronál kezdődik. Egyébként annyira szeretném, ha valaki, akinek tetszik egy fajta, kezdésnek megtanulná, hogy hogyan is hívják. Példának itt van rögtön a spitz. POMERÁNIAI=TÖRPE SPITZ. Elég az egyiket leírni, mert mind a kettő ugyanazt jelenti.
2014. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 6. válaszadó!

Honnan tudod, hogy nem fogom tudni lefárasztani a bordert, vagy kicsengetni a törpespicc árát? Nyilván ismered az anyagi helyzetemet és a képességeimet, hogy ilyeneket írsz... Tisztában vagyok a spicc árával, de ha valaki elhatározza magát, az összekaparja azt az összeget, amit a kutyára szeretne költeni. Legalábbis az ismerőseim nem sajnálják a pénzt a kutyára, ha esetleg drágább. A neve egyébként a neten is így van: pomerániai törpespicc. Legalábbis így láttam.


A többieknek köszönöm! :)

2014. jan. 31. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!