Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A showborderek valóban nyugodt...

A showborderek valóban nyugodtabbak?

Figyelt kérdés
Border Colliet szeretnék tartani, de valószínűleg nem tudnám egész nap lefárasztani. A kutyus házi kedvencnek lenne leginkább, természetesen napi 2 óra séta, és még legalább 1 óra fárasztással kötném le, tanítanék neki trükköket, frizbiznék vele. A kérdésem, hogy valóban igaz az, hogy a showborderek nyugodtabbak, mint a munkaborderek? Nem szeretném, ha szétrágná a lakást, vagy a kertet.

2014. jan. 31. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban igen, de azért mégiscsak egy fajta, a showborderek között is találni munkára alkalmas, tehát munkát igénylő kutyákat. Válassz egy nyugodtabb egyedet az alomból, azzal nem tévedhetsz nagyot :)
2014. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi azt a kölyköt hoztuk el hasonlóan pörgős fajtából, amelyik elaludt, amikor a tenyésztőnél voltunk:)

Most sincs rá panasz, elég nyugis, pedig sajnos nincs mindig meg a elegendő napi mozgás (ez csak rövidtávon van így)

2014. jan. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

általánosságban igen, de ez egyedfüggő is, van halálnyugis munkaborder és folyamatosan pörgő show... nevelés kérdése is. a céljaidat nézd a kutyával, hobbira nem feltétlenül kell neked egy munka, de ha komolyabban akarsz sportolni, dolgozni és úgy érzed, meg tudsz vele birkózni, akkor hajrá.

nekem showborderem van, első kutya, lakásban, nem akartam munkát, bármennyire is vonzanak. a másodikat sem tervezem tiszta munkavonalúnak(tiszta isds kutyám nekem valszeg sosem lesz, mondjuk nem is vonzanak), egy kevert, de inkább sportos vonalat kerestem.

2014. febr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!