Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy mini csivavat 6...

Vettem egy mini csivavat 6 honapos . Most 50dkg os a kutya. Es szeretnem tudni meddig eleg neki egy 2kg os tap? Mert eleg draga fajtat eszik.

Figyelt kérdés

2014. jan. 31. 22:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
88%
Jó, ez már túlmegy számomra azon a bizonyos határon.
2014. febr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Itt szoktam írni Ladyról :)
2014. febr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
21%

A csivava ideális súlya 1,5 és 3 kg között van. Viszont 500g és 3kg között versenyezhetnek. Szóval ő már most elfogadott súlyban van és hát nyilvánvaló, hogy még fog nőni. Nem értem, hogy miért kell azonnal korcsnak, betegnek titulálni a kisebb méretű csiviket. Tény, hogy a szaporítóktól származó kutyák jó eséllyel betegek, de nem azért lesz beteg, mert pici!!!! Azt pedig nem tudjuk, hogy a kérdező kutyája honnan van. Tenyésztőtől is származnak kisebb méretű csivik, ott érdekes mód még sincs később gond velük.

A mini megjelölést pedig már nem egy tenyésztő szájából hallottam. Igen, mindenki tisztában van vele, hogy nincs ilyen külön fajta, de azért valljuk be őszintén egy csivinél már egy kiló is igen sokat jelent. De egyes emberekenek biztos megnyugatóbb lenne, ha a "kisebb méretű" kifejezést használnák?! Tipikus magyar mentalitás, hogy kössünk bele mindenbe. Akit meg ilyen mini, extra-mini eladásokkal át lehet vágni, hát...

És akkor gondolkozzanak el azok is, akiknek 3kg feletti csivijük van, hogy az ő kutyájuk ugyan mi, mert akkor az épp úgy nem csivava!!!

Ne haragudj, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de erre a csivi méret-problémára minden csivavás kérdésnél ráharapnak, és elég unalamas.

Egyébként szerintem a legdrágabb táp sem kerül sokba egy ilyen pici kutyának. És az tény, hogy ez a kiadások kisebb részét jelenti csak. Az orvosi költségek sokkal többe kerülnek, még akkor is, ha egészséges. Pl ivartalanítás.

Úgyhogy mindenképp jó minőségű tápot vegyél neki, ráadásul abból kevesebb is kell, mint egy gyengébb minőségűből.

2014. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%
A kulcsszó itt az "ideális". Nyilván nem azért 1,5 kg a minimum, mert valaki a hasára ütött és úgy maradt, hanem azért, mert az még egy relatíve egészséges méret. A fél kiló tolerálható, de nem tenyészcél, tehát kerülendő. A jó tenyésztő pedig az ideálisra tökerszik. A mini megjelölés az ideális alatti kutyákra vonatkozik, akikkel meg nem kéne tenyészteni, aztán mégis, minden tele van ilyen kulcstartócsivavákkal. Az meg nagyon szomorú, ha már a rendes tenyésztők is átvették ezt a dolgot, nem jósolok így nagy jövőt a fajtának...
2014. febr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
sippara Mi van, ha kimért tápot vett, az ám a dilemma :D Még nőni fog, de akkor sem lesz eget verő összeg az etetése. Amúgy egyszerű, ahogy már írták lenézed a tápos zacskóról, ha meg tényleg kimérten vetted, akkor gondolom már adtál neki enni, te szavaiddal élve, ha okádik, akkor egyértelműen sokat adtál neki, ha hízik, akkor csökkented az adagját, ha fogy, akkor meg növeled, de ha megmondod, hogy milyen tápot adsz neki meg fogjuk tudni mondani, hogy hány napra elég neki kb (mert a zacskó is körülbelüli értéket ír).
2014. febr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdező!

Ahogy sippara is írta, MINI csivava NEM LÉTEZIK! A legtöbb kistestű kutya, amiből mini változat van - csivava, bolognese, yorkie -, túltenyésztés eredménye. Ezek a kutyák mindig betegek, és nem élnek úgy 3 évnél tovább. Előfordulhatnak náluk idegrendszeri betegségek is, ami a túltenyésztés következménye. Legközelebb rendes tenyésztőtől vásárolj, jobban jársz! Most kiadtál egy csomó pénzt egy nagyon beteg állatra!

2014. febr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:
4%

mind baromsag amit irtok

az en.csivim is ekkora es semi.baja nincs orvos vizsgalta teljesen egeszseges.ismerosomnek is.ekkorak vanak meg se betegek.az enyem is alig tobb fel kilonal fe jo az etvagya is hus szoktam neki fozni vagy sutni eleg sokat megtud enni.a meretehez kepest. nagy faszsag hogy.beteg mert.kicsi az orvi

orvosok is mondtak meg a szakkonyvek is irjak hogy vanak ekkora peldanyok is.enyi.

2014. márc. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig MINI csivava nem létezik. Át lettetek vágva. Vagy rendes méretű csivavátok van, amit miniként adtak el nektek, vagy valami agyonszaporított faj.
2014. márc. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%

Ja igen, át lettünk vágva, mert hogy a sok okos szerint ilyen nem létezik. Igaz, hogy nekünk van, és teljesen egészséges, de persze ettől függetlenül nem létezik. Könyörgöm, mielőtt ilyen marha okos vagy, nézz már utána egy kicsit a dolgoknak. Csivi genetika...stb. És mielőtt jönnél a szaporítós dumával, tenyésztőtől való, törzskönyves kutya, igen jó vérvonalból. Na nem mintha sok közöd lenne hozzá. Csak azért írom, hogy lásd nem egy agyon szaporított csivi, mégis pici.

Érdekes, hogy amikor valaki azt írja, hogy van egy 6-7 kilós csivije, arra nem ugrotok egyből, pedig az tényleg nem csivava!!!

2014. márc. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
88%

Nem a sok okos szerint, hanem a STANDARD szerint nem létezik mini, meg extra mini. Nem mi találtuk ki. És nyilván azért nem harapnak a 6 kilós csivavákra, mert ilyen kérdések ritkán vannak, sokkal gyakoribbak a mini meg extra mini típusok.

Ha meg valóban tenyésztőtől vetted törzskönnyvel, akkor RENDES méretű csivavád van, nem mini.

2014. márc. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!