Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy mini csivavat 6...

Vettem egy mini csivavat 6 honapos . Most 50dkg os a kutya. Es szeretnem tudni meddig eleg neki egy 2kg os tap? Mert eleg draga fajtat eszik.

Figyelt kérdés

2014. jan. 31. 22:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
91%
19-es, Az van a csivavád törzskönyvében hogy extra mini chihuahua vagy az, hogy chihuahua? Na akkor?
2014. márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
5%

Ha egy kicsit visszább olvasnál láthatnád, hogy ez nem kérdés. Mindenki tisztában van vele, hogy nincs ilyen fajta. Semmi újat nem mondtál!!! Ettől függetlenül bizony még a tenyésztők is így tesznek különbséget az eltérő méretű csivik között. Az, hogy a köznapi szóhasználatban ez igenis él nem értem miért olyan zavaró

egyeseknek. Mivel a standard kategória elég tág, azért abban egyet érhetünk, hogy egy alapból ilyen kis testű kutyánál még 1 kg is igen sokat számít. Így a születésükkor általában már "mini" "extra mini" megkülönböztetést kapnak. Mégegyszer mondom tisztában vagyunk vele mi is, hogy csak a köznyelvben él ez a megkülönböztetés.

Akkor most mitől is beteg és mindössze pár évre életképes? Attól, hogy extra mininek hívjuk vagy attól, hogy pici? Csak, mert ha már a standard méretet említed, akkor fél kilósan már igenis csivava!

Nem átlagos méretű a kutyám, épp ezért van a szerződésben, hogy ő már nem tenyészthető tovább. Egyébként teljesen egészséges, csak épp pici.

Egyébként nem célom senkit győzködni. Ez a kákán is csomót tipikus esete...

2014. márc. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolod hogy talán nem véletlen NEM TENYÉSZTHETŐ tovább? Biztos azért mert annyira f***sza kutya. TENYÉSZTŐ nem tesz sehogy különbséget mert olyan ritka nála a selejt kutya hogy nincs rá szükség. De persze vannak papíros szaporítók is, tudom én sajnos...
2014. márc. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
88%
Az se mindegy hogy 1.5 és 3 kg között kellene lennie, fél kilósan még épphogy TOLERÁLJÁK. Tehát nem az a jó de még éppen belefér. Na mindegy, nekem biztos nem kéne, főleg hogy naponta kiderül számomra milyen gazdáik vannak...
2014. márc. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
84%

Nem attól beteg, hogy kicsi, hanem attól, hogy nincsenek szűrve betegségekre a szülők, és agyon vannak szaporítva.

A 23-as válaszadó teljesen jól mondja. Nem véletlenül nem tenyészthető tovább. Papíros szaporítók valóban léteznek, aki nem is ért a kutyákhoz, simán odaadják neki a hamis törzskönyvet például. A köznyelvben azért él a mini és extra mini kifejezés, mert egyesek olyan kutyát akarnak, amit bevágnak a táskába, és vihetnek magukkal mindenhova. Röhejes. De legyetek boldogok a kis cukcsi mini kutyitokkal.

2014. márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
12%

Látom, ritka okos vagy a témában. Azért nem lehet őt tenyészteni, mert nem biztos, hogy kibírná az ellést, nem azért mert bármiféle egészségügyi problémája lenne. Ugyanis ha ismernéd a genetikát, akkor tudnád, hogy mint ahogy két normál méretű csivinek is lehet az átlagnál kisebb kölyke, éppúgy igaz fordítva is. Az átlagosnál picit kisebbeknek lehet normál méretű kölyke, ami már veszélyes lehet. Egy normális tenyésztő pedig figyel az ilyenre.

És a félreértések elkerülése végett nem fél kilós a kutyám, annál azért jóval nagyobb, mégsem tenném ki ilyen veszélynek.

Örülök, hogy nem akarsz csivavát, nem is hiszem, hogy neked való. De azért ne általánosíts a gazdákat illetően. Köszi

2014. márc. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

Azért annyira ne nézz már hülyének, hogy összetévesztek egy tenyésztőt és egy szaporítót. Mint írtam a szülők jó vérvonalból valók, rendszeres orvosi szűréssel!!! Ez GENETIKA!

Persze vannak kivételek sajnos, de nem minden kisebb csivava selejt!!!

És köszi, boldogok is vagyunk velük! De még mennyire ;)

2014. márc. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 sippara ***** válasza:
92%
Azért szerintem az, hogy szegénykém összenyomorított testében annyi hely SINCS, hogy kihordjon 2-3 alig néhány dekás kölyköt, szerintem sok mindenről árulkodik, de a kicsattanó egészségéről speciel pont nem.
2014. márc. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nyilván az ilyen beteges egyedeket nevezitek ti mini és extra mininek, amit sok okos továbbtenyésztett. Vagy inkább szaporított? De persze, az a hülye, aki szerint ez nem normális. Szépen azonban nem lehet ezt nektek elmondani, mert egyből támadtok.

sipparának megint igaza volt. :)

2014. márc. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
74%

"Így a születésükkor általában már "mini" "extra mini" megkülönböztetést kapnak. Mégegyszer mondom tisztában vagyunk vele mi is, hogy csak a köznyelvben él ez a megkülönböztetés."

Nem a köznyelvben, hanem az idióták álomországában.

2014. márc. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!