Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi-ről vélemények?

Bernáthegyi-ről vélemények?

Figyelt kérdés

Tényleg sokat kell vele járni állatorvoshoz?

Milyen a szőre tapintása?

Mennyit sétáltatjátok?

Kan vagy szuka van nektek?

Havonta mennyit költötök ennivalóra?

Honnan vettétek?



2014. febr. 2. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
nekem nincs (közepes testű kutyám van),de szerintem meseszépek és aranyosak:-) a kajája alsó hangon 10 felett lehet havonta, nekivaló hatalmas kutyaház legalább 30,és minden orvosi ellátása nagyon drága a mérete/súlya miatt,minden gyógyszerből több kell neki,pl ha műteni kéne,ezt a méretet a legdrágább...gondold végig,menni fognak-e a költségek 10-15 évig,ha igen,vágj bele:-)
2014. febr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Személyes tapasztalatom nincs a fajtával, de én nem tartanék. Számomra túl lomhák, olyan kerti dísz félék.
2014. febr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy 7 éves hosszú szőrű szukám van. A szőre természetesen attól függ mennyire ápolod neki, ha nem törődsz vele irdatlan büdös és ronda tud lenni, de ha fordítasz rá egy kis időt akkor gyönyörű és finom a tapintása. Vedlésnél viszont szó szerint vödör számra szeded ki belőle a szőrt. A gyógyszerekre igaz hogy többet kell költeni mivel nagytestű kutya és azt súlyra számolják ki. A 7 év alatt egyetlen rossz élményünk az orvosnál, amikor tavaly gennyes méhgyulladást kapott, és ki kellett pakolni. Na az 40 ropiba fájt és kétséges volt hogy túl éli. Azon kívül soha nem volt semmi baja.

Sétáltatni nem sétáltatjuk mert kb 500 méter után mindíg megunta és visszafordult :D Nagy telkünk van, bőven elég neki mozgásra. Utcánk végén van egy folyó, egyedül oda kívánkozik kimenni úszni, wc stb.

Ennivalója havonta 10 000 Ft-t körül mozog. Nyáron kevesebb mert akkor nem adunk neki annyit enni, mert könnyebben elviseli a meleget ha kicsit soványabb.

Éghajlati viszonyok közül a meleg nagyon megviseli, úgyhogy szerintem elengedhetetlen hogy el tudjon bújni egy hűvös helyre napközben. A hideget imádja, télen kint alszik a hóban, nem megy be a házába.

Nagyon kedves és barátságos kutya, egy hatalmas óriás akit csak szeretni lehet. Nagyon szeretetre éhes, törődni kell a lelkével, de meghálálja. :) Ha nem törődsz vele, ki kényszeríti magának, 60-70 kilójával ki tudja, hidd el :D.

Többi kutyával általában jól kijön. Nekünk házőrzéssel sincsenek gondjaink, idegent csak akkor enged be ha én ott vagyok. Elég ha csak ugat attól is berezelnek. :D

Az összes kutyám közül eddig őt szeretem a legjobban! :)

2014. márc. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!