Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretheti az a kutyáját, aki...

Szeretheti az a kutyáját, aki láncon tartja, nem sétáltatja, és elengedi az utcára kóborolni?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok?

Beszéltem pár kutyás ismerőssel, aki tényleg jó ktyás(kutya iskola, drága tenyésztőtől vette kutyáját, sportolnak vele, együtt nyaralnak a kutyával) hogy mit gondol, azokról, akik láncon tartják a kutyát, nem viszik sétálni, és elengedik az utcára kóborolni.


Azt mondták, igazi kutyásnak a szíve megfájdul, ha láncra kéne csapnia a kutyát még ha csak 1-2 órára is!


De meséltem nekik a szomszédomról, hogy láncon van a kutya, télen beengedik éjjel a garázsba, beszélgetnek a kutyával, meg örömöt hallok a hangjában, mikor haza jön, és a kutyáknak mondja, hogy "sziasztok drágáim!"

Ő biztos szereti a kutyáit!


Azt mondták, biztos nem! Ez csak kívűlre mutogatás, de amúgy, az, hogy elengedi az utcára mászkálni, ahol elviheti a sintér, elütheti a kocsi, szét tépheti másik kóbor kutyafalka, az nem a szeretetről mutat jelet!


De mit gondoltok, attól, még szeretheti valaki a kutyáját, és lehet neki fontos, hogy láncon tartja, elengedi az utcára, és nem viszi sétálni nem?



2014. jan. 30. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
A környéken akik így tartják a kutyájukat,csak azért van kutya mert akkor nem mer bejönni a betörő.Én amikor sétálgatok a kutyusommal,mindig látom ezeket,hogy csörög a lánca,van amikor úgy szorítja,és fáj,hogy nem tudok segíteni.Ez a betörős dolog is olyan,hogy ha ki van kötve egy 3 méter hosszú láncra a kutya,akkor még könnyebb dolga is van.Tehát ez az igazi "mari mondta biztos igaz,paraszt vagyok mint az atom,kit érdekel az a korcs" logika.Amikor vendégek jönnek,mindig mondják hogy kössük már ki a kutyát mert összekeni őket.Ilyenkor válaszolunk: A kutya van itthon nem te,gyere olyan ruhába amit ki lehet mosni,meg ne cseszegesd a kutyát.
2014. jan. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
Lehet, hogy szereti, de mivel primitív ember, téves elképzelései vannak a kutyatartásról.
2014. jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen szeretheti. A probléma a hozzánemértéssel és a tudatlansággal van. A szeretet nem csak a jók és okosak kiváltsága, ez egy érzelem, mindentől függetlenül ott lehet.
2014. jan. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is szereti, csak fogalma sincs arról, hogy amit tesz az a kutyának egyáltalán nem jó. Szerintem amúgy a láncon tartás legalább akkora állatkínzás, mint amikor valaki képes ALOMRA SZOKTATNI a kutyát, csak ne kelljen vele sétálni menni, meg úgy is olyan kis pici... Ezek is feltehetően szeretik a kutyájukat, csak annyira nemtörődöm emberek, hogy nem képes legalább felületesen utána nézni, hogy egy kutyának mire is lenne szüksége.
2014. jan. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én a kutyámat éjszakára kötöm meg mert nem tudok rá figyelni,a kerítés alatt át tud bújni mert a szomszéd kutyája folyton átjön és szétkapja a kerítést. a lényeg olyan láncra kötöm aminek a neve futólánc és van neki 12-14 métere hogy tudjon azért így is őrködni. aki méteres láncra kivágja,hadja kóborolni az utcán annak szerintem nem való kutya mert nem foglalkozik vele.
2014. márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na,az előző az normális.De az aki kidobja a kutyát a láncra,aztán csak fulldoklik,meg elé dobják este a moslékot mint disznónak a paraszt..Az ilyenek mikor sétáltatják a kutyát?Mikor játszanak vele?Mikor ápolják?
2014. márc. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!