Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves 2 éve nálam élő spicc...

8 éves 2 éve nálam élő spicc kan kutya sétáltatás közben haza megy, ha nincs rajta nyakörv, pórázon kilehet menni a Bolygóról . Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Előző gazda meghalt 2 évig egyedül élt . Kutya mentők által került hozzánk .

2014. jan. 11. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Hát... gondolom ezzel azt akarja mondani, hogy jobban érzi ő magát otthon. Lehetnek rossz emlékei stb. Esetleg próbáld jutalmazi ha póráz nélkül sétál melletted, de el tudom képzelni, hogy ezen már nem nagyon fogsz tudni változtatni..
2014. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát tartsd pórázon és sétáltasd úgy.
2014. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az idősebbik kutyám is csinálta ezt, ha apóssal sétált, és bármilyen apró szituációba keveredtek... Értsd: például megláttak egy másik kutyát, akikkel amúgy semmi baja nincs, de mégis, interakcióba kellett keveredni valakivel, após meg nem viselkedett soha hiteles falakvezérként, nem érezte magát biztonságban vele, ezért inkább sarkon fordult és megvárta, amíg valaki beengedi. Nem állítom, hogy nálatok is ez a helyzet, nem is vagyok biztos benne, hogy ezt távolról meg lehet mondani, de valami gebasz van nálatok is, az biztos. Én megnézetném szakemberrel, mert valószínűleg valami komolyabb gondnak a tünete, hogy csak úgy ott hagy.
2014. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon jól elfogad gazdájának kezemből eszik , minden parancsot teljesít -kivéve ezt - ugyan ezt csinálja a feleségemmel , fiammal sőt ha mind annyian együtt vagyunk akkor is . Mikor haza érünk boldogan vár . Többször nem vettem tudomást , de az se zavarja . Lehet , hogy az előéletben volt valami , gond mert a kocsiba szoktatás is félévig tartott , tudtok valakit aki tud segíteni .
2014. jan. 11. 20:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanezt csinálta a huskym, azzal a kis különbséggel, hogy ő nem haza, hanem el a világba menekült. Ha durvább helyzet van, hébe- hóba most is előfordul (pl. ha másik kutyát büntetek), de már nem jellemző. Próbálkoztam minden marhasággal, aztán ráraktam egy 10 m-es ruhaszárító kötelet, a földre ledobva (tehát nem fogtam a kezemben a kötelet), és figyeltem őt. Ahogy láttam, hogy megindulna, vagy túl távolra menne, madzagra ráléptem, nyugodt hangon mondtam, hogy 'nem', majd hívtam tovább. Lassan alakult a dolog, most már nem lép le sétáltatás közben.
2014. jan. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ő kizárólag haza igyekszik , más esetben mindenért engedélyt kér télen sajnos panelben lakunk de a jó időben kint vagyunk a telken , ott kert tiszta igényli a sétát és akkor végzi el a dolgát . Fajtársival nem barátkozik .
2014. jan. 11. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!