Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Nem tudom mit csináljak....

SOS! Nem tudom mit csináljak. Ti mit tennétek a helyemben? Rákos a kutyám.

Figyelt kérdés
9 éves káj kutyámnál méh daganatot és mell daganatot talált az orvos. Szörnyű választás elé állított. 1.lehetőség hogy végleg elaltatja. 2.lehetőség hogy elaltatja, megműti, de szerinte valószínű, hogy nem ébred fel a kora miatt, vagy ha fel is ébred nem kizárható, hogy vannak áttétek. Mit csináljak? Melyik jobb a kutyámnak?
2014. febr. 4. 12:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz döntés, de az altatást választanám, mert nem akarom, hogy szenvedjem.

Neked így is, úgy is fájdalmas lesz, akármi történik, és nagyon kedves, hogy nem is azt figyeled, hogy Neked mi a jó, ezért hatalmas tisztelet Neked!!

2014. febr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
konzultálnék valszeg más orvossal is. Ha a műtét meghosszabbíthatja az életét pár évvel, akkor én megpróbálnám.
2014. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
itt kettes: voltunk hasonló szituációban a kutyánkkal anno, többször műtötték, az elaltatást akkor választottuk, amikor már láthatóan szenvedett szegény. Annak nem sok értelme volt már...:(
2014. febr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Firestorm ***** válasza:
100%

Mi az utolsó percekig,mindent kipróbáltunk a kutyánál.

Én valószínű megkockáztatnám a műtétet.Áttét az észrevehető,ha jól tudom.

2014. febr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már 3 orvosnál is voltunk. Az 1. miatt tartunk itt egyáltalán. A másik kettő becsületes jó orvos, ők mind a ketten ugyan azt mondták. Holnap megyünk megint röntgenre, meg uh-ra. Megnézik van-e áttét a tüdejében, vagy valahol máshol, mert akkor a dokik szerint el kell altatni.
2014. febr. 4. 12:58
 6/29 Akiteki ***** válasza:
100%
A mellrák az esetek többségében áttétes lesz a tüdőre. Én is reménykedtem és végignéztem, ahogy lassan elsorvad a kutyám. Ma már bánom, hogy nem altattam el és hagytam szenvedni.
2014. febr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Lienah ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy el kéne engedned még mielőtt szenvedne szegény. Tudom, hogy nem könnyű, mi is nemrég estünk át hasonlón, de azt gondolom ez így fair vele szemben. Ha már embereknél nem létezik az eutanázia (és ezért sokan igencsak szenvednek), legalább hűséges társunkat tudjuk elengedni/átsegíteni.
2014. febr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Ő is már sajnos elkezdett fogyni. Már 8 kilót fogyott 1 hónap alatt. Nem az az életvidám vagány kutya mint eddig volt. Aki ismeri a káj kutyát nem az a tipikus bújós kutya, de tegnap meg ma egész nap szinte könyörgött a simogatásért és még a lakásba is bekéredzkedett, pedig utál bent lenni. Na innen, már tudtam, hogy óriási a baj ezért kerestem másik állatorvost. Még megvárom a holnapi eredményt, de már szerintem tudom mit fogok tenni! Köszönöm a segítségeteket!
2014. febr. 4. 13:14
 9/29 anonim ***** válasza:
rokonoméknak mindig német dogjuk volt.. hatalmas egy dög volt mind de hihetetlenül kötődött az emberhez, valahogy sose maradt meg nekik idős koráig valami baja mindig lett.. volt mikor a gyomra kilyukadt parvó vírus. mindig mindent megtettek h akár csak több héttel tovább élvezhesse a kis világát.. az egyik lány kutyusnál is szintén mellébe és találtak és a nyakába az volt a rossz pont kölykei voltak, a kölyköket mi nevelgettük cumiztattuk ős megvannak jól vannak az anyukát megműtötték, ő sem akart felkelni az orvos azt mondta még talán lenn esélye felkelni de itt nem várhatja meg.. hazaérkezésük után 2órával elkezdett mozogni és fel kelt.. kihívták a dokit elvégezte a dolgát már csak azt várták h a következő vizsgálatnál minden rendben legye.. visszavitték minden príma! a műtét napjától pontosan 1,5 évére pusztult el már idősebbnek számító korába! egyik kis kölykön és benne se találtak többé daganatot. tudom ezzel nem adtam választ a kérdésedre de ebből erőt tudsz meríteni h dönts! én minden esetre megkockáztatnám hiszen mind annyian hiszünk istenbe, így vagy úgy!
2014. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi 7 évesen bevállaltunk egy daganatos gyulladt méh operációját egy molossernél, és két évet nyertünk vele. Ha nincs áttét, akkor én műttetnék.

Te már ne emészd magad, mert már nincs mit tenni, de a többieknek tanulság lehet, hogy egy ivartalanított kutyánál ilyen nem fordul elő, míg az ivaros szukák 60%-ánál kialakul valamilyen ivarszervi probléma.

2014. febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!