Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jól csináltam?...

Szerintetek jól csináltam? Kajaféltés.

Figyelt kérdés

A kutyám 1 éves és sajnos nagyon félti a kajáját.Amikor tápoztunk nem volt ilyen probléma,de amióta husit kap,meg is harapott egyszer,amikor megpróbáltam belenyúlni a kajájába.(lucernaport akartam rakni bele mert elfelejtettem) Akkor nagyon megijedtem és kb.2 hónapig nem is erőltettem a dolgot,egészen máig.

Egy hosszabb bottal birizgáltam a kajáját evés közben.(nem azért,hogy megüssem,hanem,hogy ne a kezemet harapja meg) Egyből elkezdett morogni,így a bottal hátrébb toltam a kajától,végig morgott.Amikor végül leült azt megadásnak vettem.Ezt utána még 1x megismételtük,sajnos nem több sikerrel.A végén,amikor elraktam a botot,hogy intsek neki,hogy ehet,majdnem megharapta a kezem.Végül odaadtam a kaját neki.

Úgyérzem,hogy tutira rosszul csináltam dolgokat.Mit kellett volna másképp?Azt szeretném,hogy bármikor kivehessem adott esetben a kaját a szájából.Az olyan válaszokra,hogy "a kutyát evés közben hagyjuk békén" NEM VAGYOK KIVÁNCSI.Előre is köszönöm a segítséget!:)

(Amúgy a falkasorrend rendben,alapengedelmes a kutyám,egyedül ez az egy problémám van vele)


2014. febr. 4. 18:36
 1/7 sippara ***** válasza:
100%

Ha akár csak morog rád kaja közben, ott nem lehet rendben a falkasorrend. Nem tudom, mekkora kutyáról beszélünk, de én nem kockáztatnék harapást, inkább más pontokon erősíteném a helyzetemet, mielőtt a kajájához nyúlok.


Amit rosszul csináltál: nálam az első morgásnál kapott volna egy akkora pofont, hogy legközelebb kétszer is meggondolja, amellett, hogy kaja nuku. Morgás, odakapás után odaadni neki a kaját szintén hiba volt, hiszen bevédte a kaját, agresszióig ment érte, megkapta a kaját, ergo megerősítetted a viselkedést.

2014. febr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De akkor miért lehet az,hogy a tápnál egyáltalán nem volt ilyen gond?


Egy 5kg-s kutyáról van szó,semmiképp sem akarom erőszakkal megoldani,elég "érzékeny" típus,félek,hogy egy ütéssel minden elrontanék,és bizalmatlan lenne felém.

Amúgy hiába kicsi kutya,a harapása így is eléggé fájt.

2014. febr. 4. 18:50
 3/7 sippara ***** válasza:
100%
Mert a táp nem kifejezetten finom, a kutya nem látta okát bevédeni. Nem agyonverni kell, de azon gondolkozz el, hogy egyrészt mennyire volt érzékeny, amikor telibe beléd harapott, másrészt mi lesz a következő lépés, ha a kajavédéssel már megalapozta a teljhatalmát.
2014. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Más területen kell erősíteni a vezető szerepedet, illetve add neki kézből a húst.


Én nem verném le/pofoznám fel morgásnál, már tudom, hogy lehet másképp is, ezért én már ezt a módszert nem tartom jónak. Minden kutya védi a kajáját, ahogy a farkasok is (még a követők is bevédik a húst, amit szereznek), tehát ez egy természetes ösztön. Nem kell rögtön legyilkolni a kutyát érte, hanem meg kell vele értetni, hogy te nem akarod tőle elvenni, felesleges morognia.

2014. febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

abszolút nem vagyok a verés híve, sőt, de még az én érzékeny kutyám is kapott volna egy büdös nagy pofont, már ha csak megmorog. szerencsére neki egy elzavarás is elég volt, elvehetem a kajáját, piszkálhatom közben (hagyom enni persze, ne értsd félre).

kicsit elfajult nálatok a helyzet, meg kéne próbálni rendbe tenni, én nem szívesen nyúlkálnék így a táljába :S

2014. febr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem a táp vagy a husi itt a lényeg, hanem a kutya kora. 1 éves kezd arcoskodni. Akármit adnál neki morogna. Az első morgásnál kell nagyon keményen letiltani. Bottal ne piszkáld, mert csak hergeled. Vedd a kezedbe a dolgokat. Tekintélyt csak saját kezűleg tudsz kivívni.

Ne a kajájához nyúlj elsődlegesen, hanem a kutyát küldd el onnan. Nálunk ez a Menj innen és eltolom. Még evés közben is. Nem szoktam ezzel játszani, de pl ha pluszba akarok még adni valamit. És már csak ha "biztos" távolba van akkor nyúlj a tálhoz. Később ha már ezzel rendben vagytok akkor a kajához odanyúlhatsz. Először a teret kell kivívnod.

Falkasorrend: Ha az alfa átadja a kajáját, akkor onnantól nem az övé. Visszaszerezni csak harc árán tudja. Tévhit hogy a falkavezér akármikor elveheti. De a kutya NEM farkas! A kutya megbízik benned és bár nem teszik neki akkor is oda fog engedni, ha rászólsz. De ezt a bizalmat ki kell vívni. (Amíg ösztönlény addig inkább farkas, de neveléssel lesz belőle kutya) Érdemes mielőbb rendezni ezt a dolgot, mert később már sokkal nehezebb. Ha egyedül nem megy, akkor kérj inkább segítséget.

Még egy dolog. Én sosem félek, hogy a kutyám megharap. Volt hogy odakapott. Visszakézből ment a grabanctépés helyrerakás, lemorgás.

A megharapás, tényleg harapás volt, vagy csak odakapás? Mert a harapás támadás, az odakapás figyelmeztetés. Nem mindegy.

2014. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én se pofoznám föl, főként, hogy érzékeny kutya, nehogy erősítsd benne a félelmet és az agressziót. Inkább a bizalmat kéne fokozni. Anno, amikor volt ilyen problémánk,a legjobb falatok nálam voltak, és amikor elkezdett enni a kutya, és nem morgott, akkor megkapta. A kézből etetést is próbálhatod, vagy hogy a tálkába csak a zöldség és a tészta van, a husit meg te adagolod neki. Lényeg, hogy ne érezze, hogy meg kell védenie.

Elkezdhetnétek gyakorolni párhuzamosan a kérem/ereszd vezényszót is, mondjuk valami lightosabbal, akár egy játékkal kezdve. Lényeg, ha átad valamit, mindig valami nagyobb értékűvel kompenzáld.

Nálunk ez a simán átengedés mellett azt eredményezte, hogy bár a kutyám még mindig feleszik szirsz.rt séta közben, ha szólok neki, odahozza, és elengedi.

2014. febr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!