Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jagd terrier és spániel....

Jagd terrier és spániel. Hogyan szoktassam őket össze?

Figyelt kérdés
van egy 3 éves kan jagdem. mivel nagyon játékos és fáradhatatlan én nem tudok a nap 24 órában mellette lenni, márpedig ő társfüggő. volt egy megszokott kis falkája, sajnos elköltöztünk így elszakadt mindenkitől aki "fontos volt neki". látom hogy hiányoznak neki a kutyák, ha egy egy kóbort meglát azonnal menne hozzájuk. most adódott egy 8 hetes, spániel szuka kiskutya és arra gondoltam, hogy elhozom hozzá, hátha megszeretnék egymást, és így nem érezné egyedül magát. hogyan kell a szoktatást csinálni? mennyire gyakori az, hogy a felnőtt kutyák bántják a kölyköt?
2014. febr. 6. 07:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha normálisan van szocializálva, akkor nem bántja a kölyköt.
2014. febr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bebyke0310 válasza:
100%
először vidd haza a kutyus 'szagát' hogy megszokja és az első alkalommal megismerje a kutyus illatát én mindig így csináltam egy ruhadarabot megszagoltattam a kutyusommal majd sok simi sok puszi szeretgetés hogy jó dolgokat társítson a szaghoz majd mikor hazaviszed (nekünk üvegajtónk van a teraszon) ott megmutattam neki hogy hello ő az uj picurka majd ha nem mutat agresszivitást kézbevéve mutasd meg neki közbe megint sok simi sok szeretgetés és ha érdeklődik akkor játszana vele akkor rakd le a földre de az első pár napban ne hagyd egyedül őket mert a kicsik még nem tudják a szabályokat és ilyenkor kaphatnak 1-2 fülest erre figyelj oda :) sok sikert :)
2014. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Liro1 ***** válasza:

vagy....egy semleges helyen (ahol nem szoktatok sétálni) találkozzon a kölyökkel első körben, ismerkedjenek egy olyan helyen amit nem érez a magáénak a jagd! szájkosarat ne tegyél rá, a póráz ne legyen befeszülve és ne rángassátok mert a jagdnál csak ingert vált ki! majd szép apránként egyre többet mutasd meg neki a spancit! ám igen,ha kellően szocializáltad a kutyát akkor nem lesz gond! bár náluk előfordul hogy a zsákmányt látják...


viszont a játék,bunyó közben a spániel fülét megtépheti amire nagyon allergiás a spanci! én egy szukát tennék mellé vagy másik terriert ami bírja a gyűrődést

2014. febr. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!