Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó a klikker? Elfogulatla...

Mire jó a klikker? Elfogulatlanul, nem fanatikusoktól kérdezem!

Figyelt kérdés
Értem én, hogy mindenre, de pl. ülni, feküdni raklapnyi jutifalival bárki megtanít egy kutyát perceken belül. Ebben nem érzem az előnyét. Póázfegyelemre a fordulásos módszer nem tűnik erőszakosnak, hatékony is, gondolom, arra sem. Fejen pörögni biztosan könnyebb megtanítani klikkerrel, de az meg haszontalan. Szóval érdekelne egy kis elfogulatlan vélemény róla.

2014. febr. 7. 08:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Klikkerrel jobban el tudod kapni a pillanatot. Amennyiben párizsit adsz neki és csak a pillanatig csinálta meg az adott feladatot nem biztos,hogy pont arra fog gondolni. Több időt vesz igénybe. Én csak új feladatoknál szoktam használni, mikor már leesett neki csak szimplán jutalmazok.
2014. febr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Az elméletet én is ismerem mögötte. Bocs, de amit írtál, az pont nem a kérdésre válasz.
2014. febr. 7. 09:07
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Pedig pontosan a kérdésedre válaszolt. Ennyi az előnye, nem több. Az adott tanítási folyamatot meggyorsítja. Mindegy, hogy ültetésről, vagy fejen pörgésről van szó. Ettől függetlenül én sem használom, mert nekem nem jött be. Nekem könnyebben megy a tanítás nélküle.
2014. febr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%

Elolvastam a kérdésed. Én pont ugyanazt írtam volna, mint az első hozzászóló.


Ez esetben nem értem a kérdésed. A klikker nem arra való, hogy olyas valamit tanítson meg, amire a jutalomfalat nem képes. Ugyanazt "tudja" mint a juti, csak éppen, ahogy írta az előttem szóló is pontosabb, sokkal könnyebb elkapni vele a pillanatot.

2014. febr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Akkor én nem fogalmaztam jól: meggyorsít valamit, ami amúgy is gyors? Mert ültetés, fektetés amúgy is gyors. Helyben maradásnál kifejezetten gyorsabb (szerintem) ha a hibázásra azonnal jelet kap, h az rossz, ez antiklikker megoldás. És mivel nem használod, így nem tudom megkérdezni tőled, csak attól, aki szerint ez egy hasznos eszköz, hogy konkrétan milyen feladatot tanít vele és mi a célja azzal? Mert a szégyenkezés vagy hasonló cirkuszi mutatványok számomra nem vonzók. A kutya számára vajon igen? (nem kizárt)
2014. febr. 7. 09:20
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Az a jó benne, ami bármelyik másik módszerben: működik. Lehet vele kutyát tanítani. Aki rákap, az egész könnyen egész látványos dolgokat tud csinálni vele, és nyilván van, akinek jobban bejön, mint más képzési módszer, tehát többet fog foglalkozni a kutyával, ami meg jó a kutyának. Nem az a lényeg, hogy a fején pörögjön, hanem hogy addig is dolgozott az agya, amíg ezt megtanulta, eltöltött egy kis értékes időt a gazdájával, egymásra hangolódással, kommunikációval, sikerélménnyel.
2014. febr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Meg egyébként nagyon látványos különbség van egy klikkerrel meg egy hagyományosan képzett kutya tanulási módszere között. Látom a két kutyámon is, az elsőt hagyományosan képeztem, a másikat nagyjából sehogy, tud ülni, feküdni meg helyben maradni és pont, de klikkereztem vele poénból pár alkalommal, és sokkal kreatívabb meg próbálkozósabb, mint a hagyományosan képzett kutyám, aki meg folyton a segítséget meg a vezényszót várja. Nem azt mondom, hogy ez jobb, egyszerűen csak más, méghozzá úgy más, ahogy néha praktikus. Például egy segítőkutya esetében nagyon hasznos, ha kreatív lesz és megtanul különféle viselkedéseket felajánlani, gondolkodni és próbálgatni, hogy mit akarhat a gazda, de biztos vannak más területek is, ahol ez előny. Meg olyanok is gondolom, ahol hátrány :)
2014. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
92%
A tanítást könnyíti,ami akkor előnyös,ha nem csak az ül ,fekszik,marad parancsokat szeretnéd megtanítani,hanem többet.Mondjuk egy nehezebb trükk tanításánál már nagyon hatékony,mert a kutya viselkedését tudod vele formálni.Mert egy ültetésnél könnyű egy jutifalattal abba a pozícióba hozni a kutyát,de egy dinamikusabb feladatnál,ahol több lépcsőben kell felépíteni a trükköt és mondjuk nem lehet beállítani a kutyát abba a põzba,a klikker egyszerűvé teszi.Mert mindig azt a pillanatot rögzíti a kutyãban,amiben éppen van.Gyorsabb és pontosabb visszacsatolás,mintha szóban tennénk.Emellett,amikor megtanulta,rögzült,fokozatosan el lehet hagyni.
2014. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Ez lehet egy fontos szempont. Lehet, hogy tényleg van benne valami izgi. Kipróbálom majd egyik-másik kutyán, hogy mennyire fogékonyak rá.
2014. febr. 7. 09:31
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nagyon nagy élmény,amikor a kutya rájön,mit is szeretnénk.Haláli,amikor felismerik,hogy na ,ez az.És a kutya mellett a gazda agyát is ugyan úgy megmozgatja,mert ész nélküli kattogásból semmi nem lesz.
2014. febr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!