Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyus menhelyről?

Kutyus menhelyről?

Figyelt kérdés

Anyáék nem engedték,de sikerült kompromisszumot kötnöm. A kutya az enyém lesz,én fogok róla gondoskodni,és menhelyi labrador fajtajellegű keverék(esetleg Border collie)

Első kutya lesz. Napi egy óra séta amikor hazajövök,ekkor jóóól kifárasztanám. Ő pihizne/játszana én tanulnék. Este játék,trükközés.

Amikor megyek a nagyihoz vinném őt is,akkor játszhatna a spániellel és szinte egész nap vele lennék.

Mire figyeljek kiskutyaválasztásnál?



2014. febr. 7. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a border colliemég ha csak keverék is,az bőven több,mint napi 1 órát igényel,így ne a szemed győzzön meg,hanem az agyad,hogy abból csak vita lenne,mert a kutya nem lenne lefáradva.

Gondold el,reggelről nem írtál semmit,tehát a kutya otthon van egész nap,te hazaérsz délután 1 órát sétáltok,szaladgál,aktívan tölt,majd megint pihi,ameddig megtanulsz és este max 2 óra fér még bele játékra meg egyébre.A kutya pedig egész napközben és este alszik,illetve a két foglalkozás között.

Ez egy border keveréknek is kevés.


Ilyen időbeosztás mellett,ha több kiskutyából választhatsz,próbáld a kevésbé pörgőset választani.Játszik,mászik,szaladgál,de a többiekhez képest visszafogottabban és esetleg kevésbé ugrabugrálósan.

Így kaphatsz egy közepes,vagy alacsony energiájú kutyát,akit az általad felsorolt foglalkozás,teljesen kielégít,és nem fogja feltalálni magát és rombolni meg ásni.

2014. febr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ilyen feltételekkel ne akarj kutyát. Sem a labradornak pláne nem a border collie-nak nem elég 1 óra lefárasztás.

Egy ilyen fajtájú kutya napi 3x-i séta és legalább egyszer 2 órás aktív testi-agyi lefárasztás.

A másik, hogy Te gondoskodsz róla? Ez nem csak azt jelenti, hogy leviszed, hanem fizeted a kajáját, az orvosi költségeket is.

Az én 25 kg-os kutyám havi tápja kb 15 ezer Ft. De ha főzöl neki az sem sokkal kevesebb. plusz az éves kötelező oltások, bolhanyakörv, felszerelések játékok, akut orvosi problémák. Hacsak nem dolgozol suli mellett, akkor ezt nehezen fogod kipengetni. Ha meg dolgozol, akkor a kutyára nem lesz időd. Nem elkeseríteni akarlak, csak szembesíteni a feladattal

Szerintem légy türelemmel, addig is elmehetsz menhelyre önkénteskedni, kutyát sétáltatni, és ha már lesz annyi kereseted, hogy mindezeket vállald akkor gondolkodj a kutyában. Egy kutya legalább 15 évre (ha nem többre) szól.

2014. febr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tudom mikkel jár egy kutya,akkor Colliem nem lesz. :)

Már néztem akktív lefárasztós feladatokat,és csak akkor lesz kutyus,ha kertesházba költözöm. A gondoskodás alatt a fésülést,állatorvoshoz járást,játékot,sétát,kakiszedés,és a hasonló dolgokat értem. Szerintem nálam jó helye lesz!

2014. febr. 7. 16:39
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért nézzük reálisan...amit a kérdező mond, az egy jó dolog...egy menhelyi kutyának biztosít egy szuper otthont, családot...a menhelyhez képest bármi jobb és az a kutya hálás lesz. A fontos, hogy tényleg ne nagy mozgás és fárasztásigényű kutya legyen, mert nem fogod tudni nevelni.


kiskutyát akartok, vagy esetleg egy fiatal felnőttet?


Mindkettőnek vannak előnyei, a baba ugye édes és aranyos és minden ami baba. A felnőttebbnél (1-2 éves) viszont már látod hogy milyen a külseje és a személyisége, látod menniyre mozgékony, menniyre passzolnátok össze...mit gondolsz?

2014. febr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam ahogy te,utolsó,a menhelynél sokkal jobb lenne neki,és én nagyon szerettem eddig minden állatomat. Én max 1 évesre gondoltam,de lehet hogy kicsit idősebb lesz,ezért majd kicsit megharcolok anyával :)
2014. febr. 7. 17:09
 6/11 anonim ***** válasza:

ők mind labradorok: [link]


az én kedvencem ő, ezzel a nagyon mókás farkával: [link]

2014. febr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én az 1-2 évesre voksolok, ha családi kutyus lesz:) elég sokan vannak menhelyen:S
2014. febr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mégis kicsi lesz,apukám szeretné,ha része lennék a kutyus kölyökkorának.
2014. febr. 7. 20:49
 9/11 anonim ***** válasza:
hát ezt beszéljétek meg mert kölyök kutyával azért sok minden jön:a teljes oltási program ára (kb 40000 ft a végére),ha menhelyes,nem tudhatod mekkora lesz,plusz nagyon észnél kell lenni a nevelésénél,nagyon sok időt kell vele tölteni,egyébként nem lesznek szabályok, és pl a szobatisztaság vagy a séta rémálom lesz. a napi 1 óra feltehetően kevés lesz,a neveléshez is fog kelleni a szüleid felnőtt keze. Nagyon gondoljátok át,egy embert kívánó feladat és elég nagy költség is.
2014. febr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 atszirko válasza:

[link]


Fajtamentés...egyik szebb, okosabb, kedvesebb, hálásabb mint a másik.

2014. febr. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!